Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi! | 0.14$’a Düşebilir! • Madeni Para Otag’ı

Dogecoin, özellikle nisan ortasından mayıs başına kadar olan boğa koşusu sırasında kripto piyasasının çoğunu devraldı. ‘Meme parası’ Yıllık yüzde 5400’lük kazancının büyük kısmı, başarısına bir dizi dış faktör katkıda bulunduğundan, bu dönemde geldi. Son birkaç ayda kendisini piyasanın en iyi 10 alternatifi arasında konumlandıran Dogecoin, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 40 milyar dolarlık piyasa değeri ile 6. sırada yer aldı.

Dogecoin (DOGE) Günlük Grafik

Dogecoin’in istatistikleri en hafif tabiriyle etkileyici olsa da, Mayıs başında 0,73 dolarlık rekor seviyelere ulaştığından beri hareketi oldukça kasvetli. O zamandan beri, DOGE daha yüksekte kalamadı ve hatta 0,44 dolarlık güçlü savunma hattının altına düştü. Piyasa boğaları Haziran başında yukarıda belirtilen noktanın üzerinde bir toparlanma girişiminde bulundu, ancak daha fazla yükseliş satıcılar tarafından reddedildi.

Mayıs zirvesindeki düşüş trendi, azalan bir üçgen oluşumuna yol açtı ve alt trend çizgisi 0.25-0.223 $ arasında bir destek bölgesini temsil etti. Daha güneye doğru hareket ve alt trend çizgisinden bir kırılma, 0,411 dolarlık desteğe doğru yüzde 37’lik bir düşüş için taşkın kapaklarını açabilir. Modeli geçersiz kılmak için DOGE, bir kırılmadan 0,25 ila 0,223 ABD dolarını savunmalı ve 0,28 ABD doları direncinin üzerinde bir artış hedeflemelidir.

Göreceli Güç Endeksi, DOGE April’in ATH’sinin 0,44 $’a ulaşmasından bu yana istikrarlı bir düşüş yaşıyor. Düşüş trendi sonunda bir tersine dönüşün beklenebileceği aşırı satım bölgesine yol açacaktır.

Ayrıca, piyasa 19 Mayıs’taki çöküşten bu yana henüz net bir toparlanma belirtisi göstermedi. MACD’nin histogramı, düşüş momentumunda bir düşüş gösterirken, Sinyal çizgisinin altındaki bir çarpı, piyasayı satıcılara doğru geri çekti. Müthiş Osilatör bile geçen hafta dalgalı bir hareket kaydetti.

Dogecoin, RSI biraz daha aşağıyı işaret ettiğinden ve MACD ve Awesome Osilatör aşağı yönlü nötr bir yaklaşım benimsediği için önümüzdeki günlerde daha fazla kayıp bekleyebilir. 0,25-0,223 dolar desteğinin altında bir kırılma olursa kayıplar artacak – kripto para birimini 0.141 dolar destek alanına sürükleyebilecek bir gelişme.

Sonuç

Dogecoin azalan bir üçgen içinde işlem gördüğünden, fiyatı ek bir satıştan zarar gördü. Alt trend çizgisinin altındaki bir hareket, yüzde 37’lik bir düşüşü 0.141 dolara ve 200-SMA’ya (yeşil) tetikleyebilir. DOGE’nin teknik verileri henüz bir kırılmaya işaret etmese de, piyasada birkaç uyarı işareti var ve yatırımcıların önümüzdeki haftalarda bir düşüş beklemesi gerekiyor.

Dogecoin (DOGE) fiyatı şu anda 0.309993 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Konuyla ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgili kişilerin veya yazarın görüşleridir. Asla yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.