Dogecoin (DOGE) Çöküyor | Sikke Otag

Dogecoin (DOGE) fiyatı bugün %7’den fazla düştü ve mem para birimi için düşüş trendi devam ederken haftalık 0.2138 dolarlık yeni bir düşük seviyeye ulaştı. Altcoin, 0.227 dolarlık kilit destek seviyesini koruyamadı ve analistler düşüş trendinin daha da devam edebileceğine inanıyor. Yedinci sıra için dördüncü en büyük kripto para birimi Ripple (XRP) altına düştü.

Dogecoin (DOGE) Günlük GrafikDogecoin (DOGE) Günlük Grafik

Dogecoin fiyat durumu

Doge fiyatı, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376$’dan %70 düştü ve yakında bir trend dönüşü göremezse, fiyat daha da düşmeye devam edebilir. Kripto pazarında hakim olan düşüş hissi, kripto para birimlerinin çoğunun yukarıdan değerlemelerinin %50’sinden fazlasını kaybetmesine neden oldu.

Dogecoin, fiyatı geniş dalgalanmalar görmüş ve bu boğa sezonundaki mevcut yükselişin ana nedenlerinden biri olan nispeten değişken bir kripto varlıktır. 2021’de fiyatta 5.000’den fazla artış kaydederek, birçokları için gerçek bir yatırım seçeneği olmaya başladığından birkaç Cent de yükselmeyi başardı.

Elon Musk’ın Dogecoin üzerindeki gücü tükeniyor

Dogecoin’in fiyat artışının arkasındaki en önemli sebeplerden biri de geçmişte attığı tweetlerle fiyatında çift haneli dalgalanmalar yaratmayı başaran ve uzun süredir pompa etkisi yaratmayı başaran Elon Musk faktörüydü. Binlerce yeni sosyal medya yatırımcısı, Musk’ın paylaştığı tweetlere dayanarak Dogecoin’e büyük yatırım yaptı ve boğa sezonunda büyük karlar elde etti. Ancak Musk’ın DOGE fiyatı üzerindeki etkisi, son tweetleri piyasayı hareket ettirmede başarısız olduğu için hızla azalıyor.

Dogecoin (DOGE) meme

Bu haber, Dogecoin sahipleri için iyi olmayabilir, özellikle Elon’un fiyat üzerindeki etkisine güvenerek bu meme kripto para birimine yatırım yapanlar için, ancak genel olarak birçok işaretçi, milyarderlerin piyasayı manipüle edemediği Musk öncesi döneme girdiğimize inanıyor.

Birçoğu, Elon Musk’ı, birçok amatör kripto yatırımcısının, kullanım durumu olmadan meme para birimine yatırım yapmanın karşılaşabileceği sonuçlar konusunda uyarmıştı ve Max Keizer gibi diğerleri, meme para biriminin yükseldikçe düşeceğini tahmin etmişti.