Dogecoin Analizi! Gerçek Bir Para Birimi Olabilir mi?

Dogecoin, kritik EMA’lar altında işlem gördüğü için 0.20 $ direncine doğru yükselişini sürdürüyor. Dogefather, Elon Musk, kripto varlığı hakkında başka bir meme yükleyerek bir ralliyi ateşlemeye çalıştı.

Doge ve Kritik EMA’lar Arasında Death Cross

Günlük grafikte Dogecoin Fiyatı, SNL olayından sonra uzun bir düşüş trendinde seyahat ediyor. Böylece, popüler ‘Söylentiyi al, haberi sat’ sözü hakkını veriyor.

dogecoin

Dogecoin fiyatı yaklaşmakta olan bir Death Cross’un kesiştiği noktada işlem görüyor ve şu anda alıcılar ve satıcılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor. Kripto varlığının durgun momentumu, 200 EMA’nın boğaların fiyatı tekrar yükseltme çabalarını geçersiz kılmasına neden oldu. 20 ve 200 EMA arasında düşüş eğilimini önlemek için DOGE boğalarının en yakın 0,20 dolarlık desteğin üzerinde kalması muhtemel.

200 EMA’nın dinamik direncinin altında, DOGE fiyatı daha fazla düşüşe karşı savunmasız görünüyor. Yaklaşan crossover, 0.16 $ destek fiyatıyla Haziran ayının en düşük seviyelerini tekrar ziyaret edecek. Stokastik RSI’ye bir bakış, varlığın geri izleme fırsatını reddettiğini söylüyor. Ancak %K çizgisi ve %D çizgisi düşüş eğilimi göstermenin eşiğinde. Genel direncin reddedilmesi sadece geçişi tetikleyecek ve DOGE fiyatına 0.18 dolarlık desteğin tadına varacak.

dogecoin

4 saatlik grafikteki DOGE Fiyatının kısa bir incelemesi, mevcut fiyat hareketinin formüle ettiği şey hakkında bize daha iyi bir bakış açısı sağlar. Haziran ayındaki ani çöküş, DOGE’nin fiyat hareketi, büyük bir azalan kanal modeli içinde kafeslendi. Sadece son zamanlarda, boğalar 0.19 $ direncini kırmada başarılı oldu ve ardından düşüş devam modelinin kırılması izledi.

Şu anda 50 EMA’nın üzerinde seyreden Dogecoin fiyatı, 4 saatlik grafikte yükselen takozu kırdı. Gelen kırılma, şimdi 0.382 FIB direnç seviyesini yakalamaya çalışacak olan boğaların yaygınlığını gösteriyor. Bu belirli direnç seviyesinin kırılması, 0,5 FIB tarafından desteklenen 200 EMA’yı yakalama fırsatı getirecektir. RSI aşırı alım bölgesine girerek geri çekilme şansını artırdı. Ancak DOGE, fiyatının 0,19 dolarlık desteğin üzerinde kalması şartıyla yükseliş görünümünü korumaya devam ediyor.

Dogecoin Sahiplerine İyi Haber

dogecoin

21 Temmuz’da bu ayın merakla beklenen olayı piyasayı olumlu etkiledi. Musk’ın Bitcoin ile ödeme almayı durdurma kararının bir sonucu olarak meydana gelen ölümcül düşüşün ardından, bir bütün olarak kripto piyasası için büyük bir kırılma oldu. Bitcoin 30.000 dolarlık desteği geri alırken, Ethereum’un fiyatı nominal bir artışa tanık oldu.

Daha da önemlisi, Dogefather potansiyellerini en üst düzeye çıkardı. Yaptığı açıklamada, Dogecoin ile Ethereum’u birleştirmeyi planladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizimle iletişime geçin. heyecanBizi Facebook ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!