Deneyimli yatırımcı Bitcoin için en zor seviyeyi açıkladı!

Bitcoin (BTC) fiyatını değerlendiren analist, birkaç saatlik kapanış 10.000 $ ‘ın altına düşmenin bile fiyat düşüşüne neden olabileceği konusunda uyardı.

9 Eylül’de TradingView’de yayınlanan bir piyasa değerlendirme analizinde Poppy, destek seviyesinin tekrarlanan testlerle zayıfladığını belirtti.

Analist, BTC için “çok beklemede olan bir grupta” açıklamasını kullanarak bir patlama durumunda karşılaşılması gereken en zor engel hakkında bilgi paylaştı.

2 saatten fazla bu destek altında kalmamalı

BTC / USDT çiftinin 1 saatlik grafiği. Kaynak: Tradingview

Değerlendirmesinde 10.000 dolarlık desteğe özellikle dikkat çeken Poppy, bu desteğin altında keskin bir düşüş olabileceğini söyledi. Önceki değerlendirmelerinde yaptığı şu cümleyi tekrarladı:

“[Bitcoin fiyatında] 10.000 $ ‘ın altında 1 saatlik iki kapanış veya 4 saatlik tek bir kapanış ile 8.500 $ seviyesi hedefi tutturacaktır. “

Halen eski iddiasının arkasında durduğunu ancak bahsettiği durumun henüz gerçekleşmediğini belirten analist, “destek düzeyini defalarca test etmenin risk katsayısını artırdığını” vurguladı.

Poppy, Bitcoin fiyatındaki kritik direnç seviyesini 11.400 dolara çekerek, “Bu kısa vadede en zor seviye,” dedi.

Deneyimli yatırımcı, güçlü bir yükseliş eğilimi elde etmek için Bitcoin fiyatının 8.400 ila 8.500 dolar arasında düşmesi gerektiğini savunarak, “Bunun dışında yükseliş eğilimine tekrar girmedikçe yükselişi açıklamak zor. “

Bitcoin fiyatı için 13.000 15.000 seviyesinden bahsetmenin erken olduğunu savunan ünlü isim, 11.400 dolarlık direnci “yakın vadede kısa pozisyon alabileceği düşünülebilecek alan” olarak nitelendirdi.

Rapor yapılırken Bitcoin balinalarının 8.800 dolar seviyesini beklediği ve bu bölgede bir düşüş olursa büyük miktarda BTC alacağı belirtildi.

Beğenebileceğiniz İçerik