DeFi ve Bitcoin Neden Birlikte Gelişemez »Coin Otağ

19 Mart itibarıyla, DeFi’ye kilitlenen toplam değer, yılın başından bu yana ikiye katlanarak 44 milyar doları aştı. Ancak bu, sektörün, Kraken Growth liderliğindeki bir bakış açısı olan Dan Held tarafından yakın zamanda paylaşılan bir perspektif olan Bitcoin’i gölgede bırakabileceği anlamına gelmiyor. Bitcoin’in diğer tüm kripto anlatılarına hakim olduğu inancına ek olarak Held, “DeFi anlatısının işe yaramadığını” söyledi.

Held, Bitcoin’in “ürün-pazar uyumu” bulması nedeniyle baskın olduğunu savundu.

Bu, ürün ekibinin ürünümün bir sorunu nasıl çözdüğü hakkında konuşmak için kullandığı bir terminolojidir. Bitcoin, dünyadaki tüm bu kurumlar ve perakende satıcılar tarafından görülen çok gerçek, çok arayüzlü sorunu çözer.

Held, çoğu kripto projesinin, özellikle altcoinler ve DeFi sektörü söz konusu olduğunda “sorun arayan çözümler” olduğunu belirtti.

Böyle şeyler inşa edemezsin. Bir şey inşa edersiniz çünkü sorunu hemen çözen bir çözüm geliştirirsiniz ve Bitcoin’in her zaman yaptığı şey budur.

Held, DeFi ürünleri konusunda iyimser olsa da, mevcut ekonomik tehditler nedeniyle Bitcoin’in değer deposu potansiyelinin “daha yüksek” olduğundan emin. Örneğin, Tesla ve MicroStrategy gibi insanlar, enflasyondan korunma potansiyeli nedeniyle Bitcoin’i hazinelerine eklediler. Ayrıca, yatırımcıların anlaması zor olan “karmaşık” anlatımı nedeniyle DeFi’nin kapsamı sınırlı olabilir.

Held, Bitcoin’in diğer varlıklara kıyasla “en adil lansman” olduğunu söyledi.

Özel sermaye ve teknoloji şirketlerinden farklı olarak, Bitcoin yalnızca akredite yatırımcılar için mevcut değildi. Ayrıca, Bitcoin finans piyasalarına erişmek için belirli bir ülkenin belirli bir vatandaşı olmanız gerekmiyordu. Yapabilirsiniz, herhangi bir yerdeki herhangi biri yerel fiat para birimi için Bitcoin ticareti yapabilir.

Fiat’ı desteklemeyenler bile, finansal özgürlüğü temsil eden kripto paranın, finansal kurumlar ve hükümetler gibi merkezi varlıklar var olduğu sürece belirsiz bir geleceği olduğunu savunuyorlar.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 59,316.00 dolardan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!