Cosmos, IOTA, Chainlink Fiyat Analizi: 17 Ağustos

Bitcoin [BTC] Yazma sırasında, 12.000 $ ‘ın üzerinde olası bir kırılma gözüyle destek seviyesini 11.800 $’ da tutuyordu. Bununla birlikte, son birkaç ayda, piyasadaki birçok altcoin, özellikle Bitcoin’in kendi fiyatı nispeten düşük olduğunda iyi ralliler kaydettiği için BTC’nin hareketi nispeten yenidir.

Basın zamanında, Chainlink momentum kaybı belirtisi göstermezken, ATOM bu ayın aynısını yapabilecek bir model gösterdi. Aksine, IOTA son zamanlarda desteklediği direnci sürdürmeye çalıştı.

İçerik Başlıkları gizle

Zincir bağlantı [LINK] Grafik ve Yorum

Cosmos, IOTA, Chainlink Fiyat Analizi: 17 Ağustos

Kaynak: TradingView’de LINK / USD

LINK, son birkaç ayda piyasadaki en güçlü performans gösteren altcoinlerden biri oldu. 6,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile 5. sırada yer alan LINK, birinin zirveye çıkmak isteyeceği bir kripto varlığı değildi.

Yazım sırasında, RSI, fiyat daha yüksek zirveler oluştururken, daha düşük zirveler oluşturduğu için klasik düşüş sapmasının altını çiziyordu. Her bölünmeden sonra, LINK listelerde tekrar hareket etmeden önce küçük bir gerileme yaşadı.

RSI, basın yayınlandığında 65 değerindeydi. Aslında, RSI sürekli olarak 50’nin üzerinde, bu da LINK pazarındaki devam eden yükselişin bir işareti. Son olarak, fiyat Bollinger Bantlarının ortasına doğru 20 dönemlik hareketli ortalamaya dönüyor gibi görünüyordu ve aynı fiyat üst banda tırmanabilir.

Evren [ATOM] Grafik ve Yorum

Cosmos, IOTA, Chainlink Fiyat Analizi: 17 Ağustos

Kaynak: TradingView’de ATOM / USD

ATOM 1,25 milyar dolarlık piyasa değeriyle 18. sırada yer aldı. Tüccarlar ve yatırımcılar, 6 $ seviyesine yakın önemli bir destek sağladıktan sonra kesinlikle ATOM’un performansını izlemelidir.

Chaikin Para Akışı 0’ın altındaydı ve paranın piyasadan dışarı aktığını öne sürdü. Bu son olarak 14 Temmuz’da oldu. O zamanlar, sermaye çıkışları ATOM’u menzile bağlı bir fiyat hareketine itmişti.

Nitekim Haziran sonundan bu yana bir örüntü ortaya çıktığı gözlemlenebilir; Bu, ATOM’un yükseliş eğilimi (beyaz) belirtileri gösterdiği zamandır. Bu eğilim bir süre sonra güçlendi (sarı). Ertesi hafta, CMF’nin değerleri düştü ve ATOM, grafiklerde bir yükseliş trendi belirtileri göstermeden önce bir hafta daha destek seviyesinin yakınında işlem gördü.

Belki de model tekrar ediyor ve ATOM, gücü yeniden kazanmadan önce 5.8 dolarlık desteğinin yakınında işlem görüyor. ATOM bu desteği kaybederse 5 dolara düşebilir.

IOTA Yorum Tablosu

Cosmos, IOTA, Chainlink Fiyat Analizi: 17 Ağustos

Kaynak: TradingView’de IOTA / USDT

IOTA desteğini 0,413 dolarlık bölgede aldı ve bir sonraki destek 0,35 dolardı. Dahası, Müthiş Osilatör, IOTA pazarındaki momentumun da azaldığını, MACD’nin düşüş eğilimi gösterdiğini gösterdi.

Bu, 0,41 dolarlık desteğin üzerindeki konsolidasyonun göstergesi olabilir. Bahsedilen desteklerin her ikisi de kaybedilirse, IOTA tüm son kazançlarını takip edebilir. Son dönemdeki güçlü performansları ve piyasanın genel yükseliş görünümü göz önüne alındığında, bu pek olası görünmüyordu.

IOTA, 1,15 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğu için CoinMarketCap’te 20. sırada yer aldı.