Çin’den Büyük Borsalara Engel! • Madeni Para Otag’ı

Elon Musk’ın tartışmalı tweetleri ve Bitcoin etrafındaki bir FUD dalgası spot piyasada büyük bir darbe aldı. Kripto para sahipleri dijital varlıkların her hareketini takip ederken Çin, vatandaşların Binance, Huobi ve OKEx gibi en iyi borsaları kullanmasını yasakladı.

Raporlara göre, Çinli arama motorları yukarıda belirtilen en iyi borsaları engelledi. Arama motorları arasında Baidu ve Sogou bulunur.

9 Haziran’da Baidu ve Sogou gibi tüm Çinli arama motorları üç büyük borsayı engelledi: Binance Huobi ve OKEx.

Çin bu ay kriptoya karşı daha katı önlemler alıyor. Mayıs ayında, finansal düzenleyicileri, BTC’nin 30.000 dolar seviyesine düşmesine atfedilebilecek kripto faaliyetlerine aşırı sınırlamalar getirmişti. Çin, Bitcoin madenciliği ve ticaret faaliyetlerine katılımıyla önemli bir ülke olmuştur. Dolayısıyla, bu tür bir baskının kripto piyasaları üzerinde etkisi olabilir.

Arama motorlarındaki bu engellemeyi, kripto etkileyicilerinin hesaplarını yasaklayan Weibo izledi. Önde gelen sosyal medya platformu, Twitter’ın Çin’deki karşılığı olarak düşünebiliriz.

Bazı raporlar, hesapların “ilgili yasaları ve düzenlemeleri” ihlal ettiğini öne sürdü, ancak topluluk yönergeleri hakkında daha fazla ayrıntı verilmedi.

Çin, çevrimiçi Bitcoin Ticaretine ve madenciliğine karşı çıkmaya devam ediyor.

Farklı bir gönderide Wu Blockchain, China Xinjiang’ın Changji’nin “enerji tasarrufu sağlayan çevre koruması” için kripto madenciliğini durdurmasını istediğini belirtti.

Çin Xinjiang, Aicoin’e göre Changji, sanal para madenciliği işinden enerji tasarrufu sağlayan çevre korumasına kadar her şeyi istedi. Bitcoin ağının hash oranı ihmal edilebilir görünüyor.

Madenciler de Çin’de çok endişeli. Çin’deki üç büyük Bitcoin madencilik bölgesinden birinde madenciliği durdurmak, hash oranı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor kısa süre önce Bitcoin madencilik endüstrisindeki değişen paradigmaya değindi:

Bence bu kadar çok hash gücünün ABD’ye ve dünyanın diğer bölgelerine geleceği bir dinamik var.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 35.030,00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.