Çin Bu Ay Dijital Yuan Testini Genişletiyor! »Coin Otağ

Çin, Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesinin geliştirilmesinde liderdir [DCEP] veya yaygın olarak Dijital Yuan olarak bilinir ve ülke şu anda farklı seviyelerde testler yürütmektedir. Son haberlere göre, şimdi 10 Nisan – 23 Nisan arasında yeni bir test turu başlıyor.

Bu tur, yaklaşık 500.000 kişilik daha büyük bir Shenzhen nüfus grubunu içerecek.

Bir CBDC’nin faydaları gün ışığına çıkarıldığından beri, Çin onu geliştirmekte ve benimsemekte hızlı davrandı ve kendi dijital fiat versiyonunu tasarlamaya çalışıyor. Çin Renmin Üniversitesi Gaoling Akademisi’nde yardımcı doçent olan Wang Peng’e göre, ülke dijital yuan testini iki şekilde genişletiyordu.

Profesöre göre, bu, daha fazla kullanıcı, senaryo dahil ederek ve daha fazla kullanıcı verisi toplayarak kullanıcıların alışkanlıklarını iyileştirmek ve DCEP kullanımını ve benimsemesini test etmek için bir hareketti. Bu bağlamda Çin, Ekim 2020’den beri dijital para birimi için büyük ölçekli testler yapıyor.

Shenzen, dijital yuan denemesini 10 Nisan itibarıyla 500.000’e çıkardı. Bu yükseltme, perakende tüketim için dijital varlıkları kullanma alışkanlığı geliştirdiğini iddia etti. Vatandaşların, Shenzhen’deki Çin Sanayi ve Ticaret Bankası’ndan dijital bir yuan cüzdan hesabı açmak için bir metin aldıkları bildirildi.

Ancak, testi güncelleyen tek şehir bu değildi. Güney Çin’deki bir eyalet olan Hainan, Nisan ayında dijital para biriminin pilot uygulamasını yapmak için bir tanıtım etkinliği düzenliyor.

Pek çok bilim insanı, Çin ve ABD arasındaki ortak sorunlar göz önüne alındığında, dijital yuanın geliştirilmesini Çin için bir “acil durum planı” olarak tanımladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!