Chiliz (CHZ) Fiyat Analizi! | Sikke Otag

Chliz, özellikle spor dünyasında dikkat çeken Ethereum Erc-20 tabanlı bir tokendir. Bu yazımızda Chiliz’in teknik ve temel analizinden bahsedeceğiz.

İçerik Başlıkları

Chiliz Coin Temel Analizi!Hızlı Yükseliş Hızlı Tanıma!Chiliz Coin Destek SeviyesiChiliz Coin Direnç Seviyesi!

Chiliz Coin Temel Analizi!

Ronaldo oynadığı takımın jetonu ve chiliz ile kameralar önündeRonaldo oynadığı takımın tokeni ve chiliz ile kameralar önünde

Küçük bir temel araştırma yaparsak Chiliz’in eğlence sektöründe kullanıldığını görüyoruz. Özellikle futbolda popüler olan Chiliz taraftar jetonları alım satımda kullanılabilir. Chiliz çok popüler bir token çünkü kendi borsası var. Maçlarda futbolculara sponsor olmak ve tanınmış futbolcuların Chiliz ile ilgili paylaşımları her seferinde daha fazla kitleye ulaşmasını sağlıyor. Bu nedenle Chiliz fikir ve strateji açısından başarılı bir projedir. Futbolun inanılmaz derecede geniş bir seyirci kitlesine sahip olması belki de bunun en büyük nedenlerinden biridir.

Hızlı Yükseliş Hızlı Tanıma!

Chiliz borsasında takas edebileceğiniz kulüp jetonları

Chiliz coin, kripto para birimlerinde bu son döngüde yaşadığımız en büyük düşüşü görmeden önce 3 aydan kısa bir süre içinde %5.000’den fazla arttı. Elbette olası bir geri çekilme bekleniyordu ve bu geri çekilmenin ardından kendini toparlayan ve yeni rekorunu kırmak için güçlü bir ivmeyle hareket eden Chiliz, Bitcoin’in sert aşağı yönlü hareketleri nedeniyle %70’e düştü. Çabuk toparlansa da eski seviyesine dönemeyen Chiliz, 1 ayı aşkın süredir ileri geri gittiği bir aralıkta hareket ediyor.

Chiliz Coin Destek Seviyesi

Chiliz 4 Saatlik GrafikChiliz 4 Saatlik Grafik

Chiliz coin 25 Mayıs’ta günlük grafikte kendisine bir destek çizgisi oluşturmuştu. Daha sonra bu destek seviyesi birçok kez test edildi ancak tutunmayı başardı. 0.21 seviyelerinde tutulan Chiliz için, seviye kaybı durumunda 0.16 Cent seviyelerinin test edilmesi beklenebilir. Daha büyük bir düşüş olması durumunda 0.10 Cent seviyeleri beklenebilir. Destek seviyelerinin kaybolması durumunda, yatırım stratejisine göre pozisyonun durdurulması düşünülebilir.

Chiliz Coin Direnç Seviyesi!

Chiliz Günlük Grafik Destek ve DirençDestek ve Dirençle Chiliz Günlük Grafik

Chiliz coin de günlük grafiğinde güçlü bir destek seviyesine sahip ve orada tutunmayı başarıyor. Ancak, aynı zamanda güçlü bir dirençle karşı karşıya kalır. 26 Mayıs’tan bu yana önündeki direnişi kıramayan Chiliz için, yeterli ivme gelirse, giydiği direnişi kırmak zor olmayacak. 0,33500 Cent’te yer alan güçlü direnç bölgemiz kırılırsa 0,43 Cent seviyelerine kadar çıkması beklenebilir. Haftalık grafiğe baktığımızda MACD göstergesinin al sinyali verdiğini ve RSI göstergesinin karar aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak orta-uzun vade için olumlu bir tablo olduğu söylenebilir.