Chainlink’te (LINK) Neler Oluyor? BSV’nin Tahtını Alır, Kural Yok

Chainlink (LINK), kripto para piyasalarında 2017’de yaşanan etkileyici artışlara eşdeğer bir performans sergiliyor.

Temmuz ayı başlarında önceki rekoru geride bırakan LINK, o zamandan beri arka arkaya yeni rekorlar kırıyor. Madeni para neredeyse 14 dolara dokundu ve bugün Binance’de 13.88 dolara ulaştı.

Sadece üç ay önce LINK 3,45 dolardan işlem görüyordu. Bu, Mayıs ayından bu yana yüzde 300’lük bir fiyat performansı anlamına geliyor.

İçerik Başlıkları gizle

Alıcılar ICO’dan 125 kat kar elde etti

Chainlink (LINK) tedariki Eylül 2017’de gerçekleştirildi. ICO sırasında her bir token 0.11 $ ‘a satıldı. Fiyatın bugün 13.88 $ ‘ı görmesiyle, ICO’da LINK’e yatırım yapanlar, hala satmadıkları takdirde dolar bazında% 12.518 kazanma fırsatı buldular.

Zeus Capital oynamadı

Geçtiğimiz haftalarda Zeus Capital adlı bir şirketin LINK’teki kirli oyunları su yüzüne çıktı. Bu şirketin LINK hakkında sahte haberler yayarak token fiyatını düşürmeye çalıştığı ortaya çıktı. Zeus Capital’in, Twitter’da binlerce takipçisi bulunan kripto para hesaplarına ücret karşılığında LINK için kötü haberi yaymayı teklif ettiği, hatta LINK’i kötü gösteren bir grafiği paylaşması karşılığında bir kullanıcıya 5 BTC teklif ettiği öğrenildi.

Zeus Capital’in influencer’ları kullanarak LINK’i karalama arzusu tam tersi bir etkiye sahipti. Şirketin karanlık oyunu yetişmedi ve LINK her seferinde yeni bir rekora geçti.

Birkaç gün önce bildirdiğimiz gibi, LINK ile BTC arasında önemli bir ters ilişki tespit edildi. Buna göre LINK, her Bitcoin çekilişinden sonra uçuşa geçti. Bu, bugün yaşanan dramatik yükselişte görüldü.

Chainlink'teki LINK ile olanlar BSV'nin tahtını aldı Hiçbir kayıt tanınmadıChainlink (LINK) fiyat tablosu

Chainlink (LINK) neden artıyor?

Chainlink, Ethereum üzerinde çalışan merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Peki, Chainlink nereden geliyor?

Chanlink’in varlığından önce, akıllı sözleşme platformları yalnızca blok zincirinde bulunan verilerle iş yapabiliyordu. Piyasa verileri, olay verileri veya banka ödemeleri gibi blok zinciri dışındaki verilere erişilemediği için uygulamalar da sınırlıydı. Chainlink, zincirdeki gerçek dünya verileri ile veriler arasında bir köprü görevi görür. Oracle ağı, blok zincirinin dışından veri alır ve zinciri güvenilirlik sağladığı bu verilerle besler.

Özetle Chainlink, akıllı sözleşmelerin harici veri akışlarına ve ödeme araçları da dahil olmak üzere gerçek dünyadaki olaylara sorunsuz ve güvenli bir şekilde bağlanmasına izin vermek için geliştirildi.

Chainlink’in ICO’su 2017’de düzenlenmesine rağmen, platform 30 Mayıs 2019’da yayına girdi. LINK’in kurucu ekibine CEO olarak Sergey Nazarov ve CTO olarak Steve Ellis başkanlık ediyor. Projenin danışmanları arasında Cornell Tech’de Bilgisayar Bilimi Profesörü ve IC3 Direktörü Ari Juels, Illinois Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri Yardımcı Doçenti, Zcash ve Tezos danışmanı Andrew Miller ve Ethereum Vakfı’ndan Hudson Jameson yer alıyor.

DeFi aceleyle yükseliyor

LINK tarafından yapılan bu fiyat artışı, son zamanlarda görülen DeFi (merkezi olmayan finans) çılgınlığıyla geldi. DeFi etki alanının ve akıllı sözleşmelerin üstel büyümesi, Chainlink ihtiyacını artırır.

Chainlink, kripto alanındaki güçlü ortaklıkları ile en çok konuşulan proje olarak adlandırılabilir. Chainlink’in geniş ekosisteminde Binance’den Hedera Hashgraph’a kripto para birimleri alanında Google, Intel, Oracle başta olmak üzere birçok önemli iş ortağı bulunuyor. Alman telekom devi Deutsche Telekom geçtiğimiz günlerde aralarına dahil oldu.

Chainlink birçok kişi tarafından merak edilmeye devam ediyor. Google arama verileri, Chainlink’in hem Türkiye hem de dünya çapında ilgi odağı olduğunu gösteriyor. Elbette bu ilginin çoğu fiyat hareketlerinden kaynaklanıyor.

Kaçınılmaz düşüşlere dikkat edin

LINK, son günlerde herhangi bir ciddi düzeltme olmadan yükselişte. Bu nedenle olası düşmelere karşı dikkatli olmak gerekir. Ayrıca, Chainlink ekibinin bu artışlarda tuttukları tokenleri ihraç ederek satış baskısı yarattığı da unutulmamalıdır.

Beğenebileceğiniz İçerik

CoinOtag ayrıca heyecanFacebook, Telegram ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz.