Chainlink uzun vadeli Fiyat Analizi: 17 Eylül

Chainlink, önde gelen kripto para birimi BTC’nin fiyat hareketinden etkilenmiş gibi görünmüyor. Bitcoin’in fiyatı, ayın başında fiyat tablolarına çarptığından beri bir iyileşme sürecinde. Bununla birlikte, Chainlink gibi altcoinler için, Bitcoin’in duyarlılığının kripto para biriminin fiyat hareketi üzerinde pek bir etkisi yok gibi görünüyor. Eylül ayının başından bu yana, kripto para biriminin fiyatı büyük ölçüde düşüyor. Ancak önümüzdeki hafta bir kırılma olursa, küçük bir yükseliş trendinin başlama olasılığı vardır.

Bu yazının yazıldığı sırada, Chainlink 3,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaydeden 10,81 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saatte kripto para birimi, 24 saatlik işlem hacminin 1,4 milyar dolar olduğunu belirttikten sonra yüzde 0,29 marjinal değer kazandı.

İçerik Başlıkları gizle

Chainlink 1 günlük grafik

Kaynak: LINK / USD, TradingView

LINK’in günlük grafiğine göre fiyat, Ağustos ayının ikinci haftasından itibaren azalan kanal oluşumuyla sınırlıydı. Bitcoin’in Eylül sıkıntılarının arkasındaki fiyat düşüşü, Chainlink’in şu anda kendisini bulduğu daha büyük fiyat modelinin bir parçası gibi görünüyordu. Madeni paranın fiyatı, 10.18 $ ‘lık desteği test etmeye çok yakındı ve destek tutarsa, madeni para yeterli olabilir. 13,2 dolarlık dirence doğru denemek için ivme.

Fiyat oluşumdan koparsa, ilk direnç büyük olasılıkla birincil hedef olacaktır. Ancak, son haftalardaki fiyat hareketleri göz önüne alındığında bu senaryo pek olası görünmüyor. Fiyat formasyonda kalırsa ve daha fazla düşüş görürse, Chainlink’in ikinci 9.1 dolarlık desteğinin yardımına ihtiyacı olabilir.

Kaynak: LINK / USD, TradingView

Chainlink’in teknik göstergeleri, kripto para biriminin fiyatının grafiklerde daha da düşme olasılığı ile hemfikir. RSI göstergesi, artan satış baskısının bir işareti olarak yavaş yavaş tarafsız bölgenin güneyinde hareket ediyordu. MACD göstergesi düşüş eğilimi gösterdi ve yakın zamanda tersine dönecek gibi görünmüyordu.

Kaynak: CoinMetrics

CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, son üç ayda, Chainlink’in Bitcoin ile korelasyonu önemli ölçüde düştü, BTC-LINK korelasyonu 0,67’den 0,652’ye düştü.

Sonuç

Chainlink’in fiyatı iki aya yakın bir süredir azalan bir kanal oluşumunda kaldı ve baskı anında, kripto para oluşumundan çıkmak ve direnç noktasına doğru hareket etmek için yükseliş momentumundan yoksun görünüyordu. Göstergelere ve önceki fiyat hareketine göre, madeni paranın önümüzdeki hafta azalan kanal oluşumunda kalması veya hatta 9.1 dolardan ikinci destek noktasına doğru düşmesi muhtemel.