Cardano kısa vadeli fiyat analizi: 17 Eylül

Cardano düşüş eğiliminin dışında, ancak yüksek yolculuğu şimdi başlıyor. Yükselen bitcoin fiyatları ve hakimiyetiyle, yakında altcoinlerin performansını engelleyebilecek bir altcoin satışı olabilir.

İçerik Başlıkları gizle

Cardano 4 saatlik grafik

Kaynak: ADAUSD TradingView

Grafik, Cardano’nun fiyatının yükselen takozdan hemen kırıldığını gösteriyor. Desteği 0,09172079 $ ‘da test ettikten sonra, ADA’dan bir dürtü dalgası beklenebilir. ADA için alınacak uzun pozisyonun arkasındaki mantık budur.

Mevcut uzun pozisyon için iki hedef vardır, ilki 0.10452 $ ‘dır, bu da% 14 fiyat artışı anlamına gelir; ikinci hedef 0,1128 dolar veya% 22,54 artış.

Yukarıda belirtilen destek üzerinde uzun pozisyon açmak [$0.0917] 0,08558 Dolarlık bir stop loss ile 2,09 R elde edilir. Aynı giriş ve stop-loss ile, ancak hedef 2 ile, R 3.37 olacaktır.

Her iki durumda da, belirsiz durumlar göz önünde bulundurulduğunda verilen en iyi bahis uzun pozisyondur. Bu uzun pozisyona daha fazla destek eklemek, daha yüksek bir düşük yaratırken, fiyat daha düşük bir düşük yaratan OBV göstergesidir, bu açık bir yükseliş sapmasıdır.

Ek olarak, Stokastik RSI aşırı satım bölgesinde yükseliş eğilimi gösteriyor ve aşırı satım bölgesinden çıkmayı bekliyor.

Altcoin İkilemi

Kaynak: TradingView

Üstelik bitcoin’in hakimiyeti yükselirken, son 2 ayda altcoin hakimiyeti düşüşe geçti. Bir geçiş, Cardano dahil altcoinler için felaket anlamına gelebilir. Birçok düşük değerli altcoin dün bir fiyat düşüşü yaşadı ve yüksek kapaklı altcoinlerin de biraz kan dökmesinin zamanı gelmiş olabilir.

Bu nedenle, altcoinler uzun süre tutuyorsa, takip eden stop-loss veya başka bir yöntemle dikkatli olunmalıdır.