Cardano Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Cardano’nun fiyatı son birkaç gün içinde çok fazla yatay hareket gördü. Aslında, fiyatın ödüllü 1 $ işaretine çok yaklaşmasına rağmen durum buydu. Kısa vadede, ADA 0,96 $ ‘lık bir kırılmayı sürdüremezse, yakında anında desteğe dönebilir.

Cardano, yazı yazarken, 28 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0,89 dolardan işlem görüyordu ve bu da onu CoinMarketCap listesinde 4. en büyük kripto para birimi yapıyordu.

Cardano 4 saatlik grafik

Cardano’nun fiyatı, 10 ve 11 Şubat’ta önemli bir yükseliş ivmesine tanık oldu. Ancak, o zamandan beri, kripto para birimi, 0.86 $ ‘lık acil destek ve 0.96 $’ lık direncinin katı sınırları içerisinde yatay olarak işlem görüyor.

Madeni para, önümüzdeki 12-24 saat içinde direnç seviyesini geçemezse, tüccarlar ADA’nın fiyat hareketine göre daha fazla düşüş bekleyebilir. Bu, ADA’nın kısa vadede acil durum desteğine doğru ilerlemesine neden olabilir.

Madeni paranın basım anında bir konsolidasyon aşamasında olduğu göz önüne alındığında, yatırımcıların kısa vadeli işlemleri göz önünde bulundurarak uzun mu yoksa kısa mı gideceklerini belirlemeleri zordur.

Nedeni

ADA’nın teknik göstergeleri bölücü bir tablo çizdi. MACD göstergesi düşüş eğilimi gösterdi – kartlarda düşüş eğiliminin bir işareti. Bununla birlikte, RSI göstergesi aşırı alım bölgesine yakın kaldı ve aynı durum şimdi tarafsız bölgeye doğru ilerliyor.

RSI nötr bölgeye girerse, fiyatın yaklaşan bir fiyat düşüşü olasılığı ile sıkı aralıkta işlem görmeye devam etmesi muhtemeldir. Böyle bir durumda, ADA’nın 0.86 dolar ve 0.79 dolarlık destek seviyeleri, madeni parayı stabilize etmede çok yardımcı olabilir.

Sonuç

Cardano’nun yükseliş ivmesi son 24 saatte önemli ölçüde zayıfladı. Madeni para hala nispeten yüksek bir fiyat noktasında işlem görürken, yükseliş momentumundaki bir düşüşün trendin tersine dönmesine yol açabileceği gerçeğini göz ardı edemezsiniz. Önümüzdeki 24 saat içinde direnç kırılmazsa, ADA’nın fiyatı kısa süre sonra tekrar 0.79 dolarlık desteğini görebilir ve grafiklerde küçük bir düzeltmeye dayanabilir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!