Cardano Fiyat Analizi: 21 Mart

Cardano’nun fiyatı yeni bir ATH kurmaya çok yaklaştı, ancak başka bir eğilimin tersine dönmesini engelledi. Geçen gün, kripto para birimi bir düşüş eğilimi gördü ve ADA fiyatının son 24 saatte yüzde 5’ten fazla düştüğünü gördü.

Yazım sırasında, ADA 1.19 dolardan işlem görüyordu ve piyasa değeri 38.4 milyar dolardı.

Kayıp bitcoin konusunda endişelenmeyin! 100’den fazla ucuz kripto para birimini güvenle satın almak için tıklayın ve üye olun!

Cardano 4 Saatlik Grafik

Cardano’nun fiyat hareketi, son 24 saat içinde istikrarlı bir düşüş eğilimi gösterdi ve son birkaç saat içinde, madalyonun 1,17 dolarlık destek seviyesi düşüşü durdurmayı ve fiyatı dengelemeyi başardı. Ancak, kısa vadede, ayılar ADA pazarının kontrolünü elinde tutuyor gibi görünüyor ve tüccarlar önümüzdeki 24-48 saat içinde daha fazla düşüş bekleyebilir. Böyle bir senaryo, mevcut destek başarısız olursa, ADA’nın bir sonraki kısa vadeli hedefini, fiyatı 1.08 dolar civarında belirlediğinde gerçekleşmesi muhtemeldir.

Kripto para birimi bir trend tersine dönecek ve yükselecekse, ADA’nın 1,31 $ ‘lık güçlü direnç aralığı ile başa çıkması gerekiyor.

NEDEN
Madalyonun teknik göstergeleri bu bakış açısını desteklemektedir. Hem MACD göstergesi hem de RSI piyasada güçlü bir düşüş eğilimi gösteriyor. MACD göstergesi, sinyal hattı MACD çizgisini geçerken düşüş eğilimi gösterdi. Şu anda eğilimin tersine döndüğüne dair herhangi bir işaret yok gibi görünüyor. RSI göstergesi, aşırı alım bölgesinden düştüğü ve yazı yazılırken aşırı satım bölgesinin derinliklerine indiği için benzer bir görünümü yansıtıyor.

SONUÇ
ADA’nın fiyatı son 24 saatte istikrarlı bir düşüş gördü. Fiyat düşüşü, ani desteğiyle telafi edilmiş gibi görünse de, madeni para hala önemli bir düşüş baskısı altındadır ve tüccarlar, trendin tersine dönmesini beklemeden önce fiyatının kısa vadede başka bir düşüş için devam ettiğini görmeleri muhtemeldir. Bu, fiyatı sonraki 24-48 zaman aralığında 1,08 dolara yaklaştırarak ikinci desteğine getirebilir.

Cardano (ADA) fiyatı şu anda 1.20 dolar seviyesinde.

Cardano Fiyat Analizi: 21 Mart ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.