Cardano Adası Fiyat Analizi 17 Temmuz 2021

Ülkemiz piyasasında oldukça popüler olan ve birçok yatırımcıyı mutlu eden, bazen de üzen Cardano (ADA) bu sefer analizime konu olacak.

Cardano (ADA) fiyat düşüşleri

Cardano Adası

Cardano (ADA), Haziran ayının en düşük seviyelerinden %50’ye yakın bir toparlanmanın kilit dirençte hızla durdurulmasının ardından son 2 hafta içinde düşüş yaşadı. Genel kripto para piyasası, geçtiğimiz ay birçok yatırımcının şu anda ne tür bir pazarda bulunduğumuzla ilgili tahminlerine ayak uyduramadı. Cardano (ADA), 1,00 doların altındaki düşüşten kurtulmak için önemli desteklere sahip olmalı.

ADA fiyatı 5 Temmuz’dan beri düşen bir kanalda kaldı. Düşüş trendi kırılmadığı için fiyat her trendden keskin bir şekilde yükseldi. Yazma sırasında, ADA fiyatı ana 1,15 dolarlık desteğe düştü ve ondan hafif bir fitil oluşturdu. ADA boğaları güçlü bir sıçrama yapamazsa, fiyatı çok hızlı bir şekilde 1,10 doların altında göreceğiz.

Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Cardano (ADA)

ADA fiyatının yükseliş trendine girmesi için birçok engelin aşılması gerekiyor. İlki, son 6 ayda önemli bir işaret olarak hareket eden 1,20-1,26 dolarlık ana direnci içeriyor. Bu büyük direncin etrafında, fiyatı yaklaşık 2 hafta boyunca düşük tutan 25 MA bulunuyor. Boğaların bu bölgeyi ve MA’nın yaklaşık bir aydır saygı duyulan orta vadeli trend çizgisini kırmaya çalışacak bir konumda olması gerekiyor. Tüm bu bölgeleri kırmak, ADA fiyatını 1,50 doların ortalarına doğru bir toparlanma başlatmak için harika bir konuma getirecek.

RSI’ye baktığımızda, her iki yönde de büyük bir kırılma bekleyerek gücün birleştiğini görebiliriz. MACD, histogram düşüş eğiliminde olduğu için son birkaç haftadır oldukça istikrarlı bir düşüş gösteriyor. 0 çizgisinin üzerinde bir kırılma muhtemelen Cardano’ya bir tür canlanma başlatmak için ihtiyaç duyduğu gücü verecektir.

Cardano ADA

Cardano (ADA) için önemli seviyeler

Spot Fiyatı: $1,15 Trend Durumu: Ayı Oynaklığı: Yüksek Destek Seviyesi: $1,15 Direnç Seviyesi: $1,20