Cardano Ada’nın En İyi Senaryosu Hangisi?

Cardano ADA’nın gidişatı, piyasa satışları arttıkça, kazançlar 1,40 doların üzerine düştüğü için tersine döndü. Şu anda, yükselen üçgenin alt trend çizgisine doğru ilerleyen piyasa boğalarının, yukarı yönlü bir kırılma umutlarını sürdürmek için belirli seviyelerin üzerindeki kayıpları durdurması gerekiyor. Bu yazının yazıldığı sırada, son 24 saatte %0,6 düşüşle 1,31 dolardan işlem görüyordu.

Cardano Adası

Cardano Adası Günlük Tablosu

Cardano ADA grafiği

Ada’nın 22 Haziran’da 0.96’nın en düşük seviyesinden sonra sıçrama yapması ve %45’lik bir artışı temsil eden 1.42$’da zirve yapan bir ralliye yol açması önemliydi. Ancak, ayılar yükselen bir üçgen kırılmasından kaçındıkça daha da düştü. Şimdi kendi kalıpları içinde işlem gören piyasa boğalarının, yükseliş avantajını sürdürmek için 1,19-1,25 dolar arasında kayıpları sürdürmesi gerekiyor.

İlginç bir şekilde, görünür hedefin kontrol noktası da yukarıda bahsedilen kanal içindedir. Ancak, 1,19 doların altında bir kapanış, ADA’nın dengelenmeden önce 1 dolara geri çekildiğini görebilir.

Cardona Ada’nın yön analizi

Göreceli Güç Endeksi 50’nin üzerine düştü ve son birkaç gün içinde düşüşe geçti. Bu, piyasadaki bazı zayıflıkların bir göstergesiydi. -DI kendisini +DI’nin üzerinde tuttuğu için yönlü hareket hala düşüşteydi.

30’luk bir ADX okuması, pazarın keskin hareketleri kaydetmeye yönelik olduğu anlamına geliyordu. Düşen düşüş momentumunu kaydeden Squezee Momentum Göstergesinde birkaç pozitif geldi. Ada 1,19-1,25 dolar arasında kayıp yaşarken bu momentum başarısız olursa, gelecek hafta 1,40 doların üzerinde bir kırılma beklenebilir. Bu, daha önce bahsedilen %30 fiyat rallisinin kapılarını açacaktır.

Sonuç

ADA yükselen üçgenin üzerine çıkamadı, ancak umut henüz kaybolmadı. ADA, 1,19-1,25 $ arasında gelen kayıpları yumuşatırsa, yükseliş anlatısı hala aktif olacak. Göstergeler biraz daha olumsuzluğa işaret etti, ancak düşüş momentumu azalıyor gibi görünüyordu.