Cardano (ADA) İçin Yüzde 557 Artış Mümkün mü? • Madeni Para Otag’ı

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, bir dizi gelişme Cardano’yu piyasa değeri açısından listelerin ilk 5’ine itti. Altcoin ticareti, basın zamanında ATH’sinden neredeyse yüzde 38 daha düşük ve bazı Cardano iyimserleri, fiyatının 2021’in sonunda 10 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor.

Cardano’nun Plutus’ta yazılan ilk akıllı sözleşmesi, yakın zamanda Alonzo test ağında yayınlandı. Cardano’nun güncellemeleri toplulukta iyi karşılansa da, ADA düzenli piyasa düzeltmeleri nedeniyle zorlanıyor. Bu düşük volatilite aşamasının ortasında, Capo olarak bilinen diğer adı kripto tüccarı, Cardano (ADA), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için bazı önemli yıl sonu fiyat tahminleri sağladı.

Ancak Capo’nun tahminleri Bitcoin için yüzde 156, Ethereum için yüzde 302 ve Cardano için yüzde 557 gibi büyük bir artış anlamına geliyor. ADA, yılın başına doğru bir yükseliş eğilimi ile başlasa da, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,4 dolara ulaştı ve ardından piyasa çöktüğünde önemli ölçüde düştü.

ADA, yazı yazılırken 1,4 dolardan işlem görüyordu, destek 1,35 dolar ve direnç 1,81 dolar arasında değişiyordu. Şu anda çevresel kaygılar konusunda Cardano, etkin Proof-of-Stake süreci nedeniyle dikkatleri üzerine çekmiştir.

Dahası, ADA’nın geçen yılki yatırım getirisi, yazı yazılırken yüzde 1716 idi. Bu, 2022’deki büyük kazanç tahminleri için mantıklı bir rakam. Ancak, 30 günlük yatırım getirisi yüzde -24,32’dir ve bu, Capo’nun önerdiği gibi, ne kadar büyük bir kazancın şu anda biraz fazla iyimser olabileceğini gösteren bulgular olarak gösterilebilir. .

Bununla birlikte, düşüş piyasası eğilimi ve BTC fiyatındaki düşüş göz önüne alındığında, ADA için on kat bir fiyat artışının muhtemel olması şaşırtıcı değil. Geriye dönüp bakıldığında, Cardano’nun piyasa değerinde Coinbase ve Roblox’u Vodafone’a göre 0,9 milyar dolar geride bıraktığı haberi de fiyatını artırabilir.

Şimdi, ADA’nın fiyatı söz konusu olduğunda farklı görüşler var. Örneğin, bir ticaret sitesine göre, ADA’nın fiyatı 1,2 ile 1,86 dolar arasında dalgalanırken, başka bir web sitesi fiyatının Ocak 2022’de fiyatının 2,27 ile 2,48 dolar arasında değişeceğini söylüyor.

Capo ayrıca Bitcoin Hakimiyet Endeksinin Ekim ayına kadar düşmeye devam edebileceğini öngördü. Bu düşüş trendi, altcoinleri önümüzdeki aylarda büyük hamleler yapmaya itebilir.

Çoğu altcoin, son birkaç hafta içinde Bitcoin’e karşı büyük piyasa düzeltmelerinden geçtiğinden, Capo bir geri çekilmenin satın alma şansı sunduğunu iddia etti.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 35.462.00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Konuyla ilgili yorum ve analiz bulguları sadece ilgilenen kişilerin veya yazarların görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.