Cardano (ADA) Fiyat Analizi! | Yeni Bir Düzeltme Yolda mı? • Madeni Para Otag’ı

Cardano, teknik güncellemelerinden iyi bir destek aldı: platform, blok zincirine akıllı sözleşmeler yetenekleri ekleyecek. ADA, Mayıs ayında 2.51$’a ulaştığı için bu gelişmelerden faydalanıyor. Ancak kripto piyasası düzeldiğinde bu dalgalanma kısa sürdü. Öyle ki ADA, 2.51 dolardaki zirvesinden yüzde 35 daha aşağıda işlem görüyor.

Cardano (ADA) Saatlik Grafik

Önce Bitcoin’i vuran aşağı yönlü oynaklık, kalan altcoinlerin de değer kaybetmesine neden oldu. ADA’nın kısa vadeli görünümü de giderek aşağı yönlü ve oldukça değişken görünüyordu.

ADA, düşük noktasından çeşitli direnç seviyelerini kırmaya çalışsa da, bir satış baskısı fiyatını ele geçirdi ve değeri geri itti. Bu şimdi iki kez oldu ve her geri itmede fiyat, toparlanmanın başladığı fiyatın üzerine çıktı. Bu grafikte görülebilir.

Fibonacci düzeltme seviyeleri, ADA’nın geri dönüş yolculuğu için kilit dirençlere işaret ediyor. Ani bir düşüş fiyatın 1,49$’a düşmesine neden olduğunda, fiyat 1,59$’a yükseldi. Bu, yüzde 23.60 Fib seviyesiydi ve tüccarlar tarafından desteklendi. Fiyat direnci ikinci kez test ettiğinde başarısız oldu, ancak ilginç bir şekilde Fibonacci oranının yüzde 38.20’sine yerleşti. Bu, sabit düzeltme ile ADA değerinde genel bir yükseliş eğilimi kaydetti.

Bu fiyat paterni, ADA’nın şu anda bir oynaklık ve düzeltme aşamasına tanık olduğunu gösterdi. Fiyat hala düşüş baskısı gösterdiğinden, potansiyel olarak 1,49 dolardan destek isteyebilir. RSI, Aroon göstergesi piyasada düşüş eğilimine işaret ettiğinden satın alma baskısının arttığını önerebilir.

Sonuç

ADA mevcut fiyat modelini takip ederse, yakında başka bir düzeltmeye tanık olabilir. Satış baskısının minimum düzeyde kalmasıyla ADA, direnci yeniden test etmek için harekete geçebilir. Varlık bu seviyeyi geçemezse, fiyat başka bir düşüşe tanık olabilir. Ancak direnci kırmak, ADA piyasasında bir trendin tersine dönmesine neden olabilir.

Cardano (ADA) fiyatı şu anda 1,62 dolar civarında.

Sorumluluk Reddi: Konuyla ilgili yorum ve analiz bulguları sadece ilgilenen kişilerin veya yazarların görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.