Bu Kripto Para Birimi Yüzde 200 Artabilir mi? • Madeni Para Otag’ı

Kripto alanı, Mayıs ayında oluşturulan delikten çıkmak için savaşmaya devam ederken, bazı ciddi anlamda iyi projeler – ve varlıklar – manşetlere çıkmaya devam etti. Bazıları piyasadaki düşüşe rağmen önemli bir potansiyel gösterdi.

Böyle bir proje, Polkadot tarafından geliştirilen ölçeklenebilir blok zinciri ağı olan Kusama’dır. Geçen ay, her iki platformun yaratıcısı Gavin Wood, Polkadot’un, Kusama ağında parachain dağıtmayı içeren son dağıtım aşamasına girdiğini duyurdu.

Parachains ve Güvenli Fonlama ile Kusama İlerleme!

Kusama ağının yerel tokeni olan KSM, son iki günde önemli hamleler gördü. Varlık bu aya 366 dolardan başlayan bir düşüşle başladı. Ancak, iki gün içinde yüzde 33 gibi etkileyici bir artışla 489 dolara ulaştı.

Kusama 2 Haziran’da ağ konseyinin, Kusama’nın ilk ortak fayda madeni para zinciri Shell’i Statemine’e yükseltmek için başarıyla oy kullandığını duyurdu.

Shell parachain, öncelikle tüm Kusama ekosisteminin işlevselliği üzerinde testler yapmak için orada. Yükseltme ile, parachain artık Kusama ağında alınıp satılabilen ve alınıp satılamayan tokenlerin verilmesi de dahil olmak üzere farklı işlevleri destekleyebilir. Kusama ekibi, yükseltme başarılı olduğunda, projelerin çözümlerini başlatmak için slotlara teklif vermelerini sağlayacak olan parachain müzayedesiyle ilgili ayrıntıları yayınlayacağını da sözlerine ekledi.

Parachainler, Polkadot ekosisteminde birlikte çalışan katman-1 blok zincirleridir. Her parachain, Polkadot zincirinin güvenliğini, birlikte çalışabilirliğini, ölçeklenebilirliğini ve yönetimini sunan bir Merkezi Aktarma Zincirine bağlıdır ve bu Zincir tarafından güvence altına alınır.

Polkadot’un zincirler arası işlevselliği ile varlıklar parachainler arasında gönderilebilir. Bu parachainler, ağlar arası köprüler sayesinde Ethereum ve Bitcoin gibi harici blok zincir ağlarına da bağlanabilecekler.

Piyasa Olumlu Tepki Veriyor!

Etkileyici bir veya iki vuruşla, Kusama değeri (KSM) ve Polkadot’un (DOT) değeri hemen fırladı. KSM özellikle etkileyiciydi ve gün içinde 480 dolara ulaştı.

KSM, yıla 69,5 dolardan başladığını düşünürsek, zaten oldukça iyi bir performans sergiledi. Pazardaki düşüşe rağmen, Kusama’nın değeri yılın başından bu yana yüzde 589 arttı – bu yazı yazılırken.

Sorumluluk Reddi: Konuyla ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgili kişilerin veya yazarın görüşleridir. Asla yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.