Bu Hafta İzlenecek En İyi 5 Kripto Para Birimi »Coin Otağ

Bir varlığın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, Momentum Tüccarları işlemi daha yükseğe çıkarma fırsatı bulduklarından devreye girer. Aynı durum, Bitcoin (BTC) fiyatı 16 Aralık’ta 20.000 $ seviyesinin üzerine çıktıktan sonra da görüldü. Fiyat, dört günde% 21’lik bir yükselişle gün içi en yüksek seviyesi olan 24.197 $ ‘a ulaştı.

Bitcoin fiyatındaki bu keskin hareketler, Türevleri kullanarak kazançlarını yükseltmek veya negatif koruma satın alarak mevcut pozisyonlarını riske atmak için kullanan tüccarları cezbeder. Bu, Bitcoin opsiyonlarına olan açık ilginin bu hafta başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6,5 milyar dolara ulaşmasıyla sonuçlandı.

Profesyonel Tüccarlar pozisyonlarını oluşturmak için karmaşık opsiyon stratejileri kullanırken, Perakende tüccarlar genellikle opsiyon sözleşmesinden beklenmedik bir kar hayaliyle açık opsiyon satın alırlar. Bu, 36.000 $ ‘lık işlem fiyatından ve 52.000 $’ lık çağrı seçeneğindeki yüksek açık faizden görülebilir.

Her opsiyon sözleşmesi için bir satıcı ve bir alıcı vardır ve genellikle profesyonel tüccarlar opsiyon sözleşmelerini satmayı ve vade sonu değersiz olduğunda primi cebe indirmeyi tercih ederler. Bu nedenle, Perakende tüccarlar açık opsiyon sözleşmeleri satın almadan önce bilinçli kararlar vermelidir.

Bitcoin’deki yükseliş ivmesi, bazı Altcoin’leri yukarı çekti. Gelecek hafta ticaret fırsatları sunabilecek en iyi 5 kripto para birimini inceleyelim …

Bitcoin Fiyat Analizi

Fiyat 20.000 $ ‘lık genel direncin üzerine çıktıktan sonra Bitcoin ivme kazandı, ancak son birkaç gündeki hızlı yükseliş Göreceli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesinin derinliklerine itti. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde bir konsolidasyon veya düzeltme olasılığını gösterir.

Genellikle, tüm zamanların en yüksek seviyesi gibi kritik bir seviyenin üzerine çıktıktan sonra Fiyat düşer ve kırılma seviyesini yeniden test eder. Bu durumda, BTC / USD çifti 25.000 $ ‘dan 26.000 $’ a düşebilir ve kırılma seviyesini 20.000 $ ‘a yeniden test edebilir.

Fiyat bu destekten agresif bir şekilde geri dönerse, Bulls yükseliş trendini yeniden başlatmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, 20.000 $ ‘ın çift için yeni taban olduğunu önerecektir.

Bu varsayımın aksine, Ayılar fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (20.356 $) ve 19.500 $ desteğinin altına çekerse, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya 17.960 $ ‘a düşebilir.

Yükselen trende rağmen 4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 23.795 doların üzerinde tutmaya çalıştığını gösteriyor. Bu, ayıların son keskin yükselişten sonra ralliyi durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor. RSI’daki olumsuz önyargı, Momentum’un zayıflıyor olabileceğinin bir işaretidir.

Fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, parite 22.272 dolarlık desteğe düşebilir. Bu, farkında olunması gereken önemli bir kısa vadeli seviyedir, çünkü eğer kırılırsa, kısa vadeli tüccarlar kar rezervasyonu yapabilir. Bu, fiyatı hızla 50-SMA’ya ve ardından 20.000 $ ‘a indirebilir.

Fiyat yükselir ve 24.000 $ ‘ın üzerinde kalırsa bu görünüm geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, tüccarların kontrolün momentumda olduğunu gösterecektir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), 16 Aralık’ta yükselen üçgen modelinden çıktı ve fiyat 17 Aralık’ta 676.325 $ ‘a yükseldi, ancak boğalar günlük mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyeleri sürdüremedi.

Ancak olumlu olan şey; Bunun nedeni, boğaların fiyatın 622.807 $ ‘lık acil desteğin altına düşmesine izin vermemesidir. Fiyat şu anda 622.807 dolar ile 676.325 dolar arasında kaldı.

Boğalar fiyatı 676.325 doların üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir ve bu da 763.614 dolarlık desen hedefine ulaşabilir. Yukarı doğru eğimli hareketli ortalamalar, Bulls’un üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Tersine, ayılar fiyatı 622.807 doların altına çekerse, ETH / USD çifti 20 günlük EMA’ya (599 $) düşebilir. Fiyat bu desteği güçlü bir şekilde geri çekerse, Bulls yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Fiyat, Üçgenin trend çizgisinin altına düşerse, Trend ayıların lehine dönecektir.

4 saatlik grafik, genellikle bir devam modeli olarak işlev gören simetrik bir üçgen oluşumunu gösterir. Boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse parite yükseliş trendine devam edebilir.

Tersine, fiyat üçgenin altına düşerse, 622.807 $ ‘lık desteğe düşüş mümkündür. Ayılar fiyatı 50-SMA’nın altına çekerse, parite momentum kaybedebilir ve üçgenin trend çizgisine düşebilir.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin (LTC), 16 Aralık’ta simetrik üçgenin kırılmasının ardından ivme kazandı. Üçgen kırılmanın hedef hedefi 119.77 dolardı ve bu 19 Aralık’ta gerçekleşti.

Ancak Momentum, boğaları kuvvetle tercih ediyor. Fiyat 101.868 $ ‘lık% 50 Fibonacci düzelmesinin altına düşmezse, Bulls’un aceleyle kar almadığını gösterecektir.

Sığ bir geri çekilme, 124.1278 $ ‘ın üzerinde bir ralli olasılığını artıracak. Bu olursa, LTC / USD çifti 140 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, Fiyat 101.868 $ ‘ın altına düşerse, parite 20 günlük EMA’yı (90 $) düzeltebilir. Daha derin bir düzeltme Momentum’un zayıfladığını gösterecek ve bu, birkaç gün için menzile bağlı bir eylemle sonuçlanabilir.

Parite şu anda 4 saatlik grafikte 20-EMA’ya ulaşabilecek bir düzeltmeye tanık oluyor. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, duyarlılığın olumlu olduğunu ve boğaların düşüşte alım yaptığını gösterecektir. Bulls fiyatı 124.1278 $ ‘ın üzerine çıkarırsa, Yükseliş devam edebilir.

RSI, olumsuz bir önyargı belirtileri gösteriyor. Fiyatın 20-EMA’nın altına düşmesi ve devam etmesi Momentumun zayıfladığını ve kartlarda daha derin bir düzeltme olabileceğini gösterir.

Cardano Fiyat Analizi

Cardano (ADA), son birkaç gündür 0,13 ila 0,175 ABD Doları aralığında işlem görüyor. Altcoin 17 Aralık’ta genel dirençten geri döndü, ancak boğalar fazla yer bırakmadı. Bu da yatırımcıların kar etmek için acele etmediğini gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, Bulls’un üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 0,175 Dolar ile 0,1826315 Dolar arasındaki genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, ADA / USD çifti 0,22 Dolar’a ve ardından 0,235 Dolara yükselebilir.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ancak 20 günlük EMA’dan (0.154 $) geri dönerse, Bulls yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Tersine, Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite 0.13 $ ‘a düşebilir ve aralıktaki kalış süresini uzatabilir.

4 saatlik grafik, fiyatın şu anda 0,16 ila 0,17 ABD doları gibi dar bir aralıkta konsolide olduğunu gösteriyor. Düzleşen 20-EMA ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 50-SMA’nın altına çekerse, parite 0.150 $ ‘a düşebilir ve böyle bir hareket menzile bağlı hareketin devam etme olasılığını artıracaktır.

Öte yandan, parite 0.17 $ ‘ın üzerine çıkarsa, boğalar fiyatı 0.175 $’ dan 0.1826315 $ ‘a yükseltmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, yükseliş trendi devam edebilir.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB), geçtiğimiz haftalarda 25.6652 $ ile 32 $ aralığında kaldı. Boğalar, fiyatı 19 Aralık’ta genel direncin üzerine çıkardı ve ardından bugün başka bir yükseliş hareketi izledi.

BNB / USD çifti, 25 Kasım’da fiyatın yönünün tersine döndüğü 35.4328 $ ‘lık genel bir dirence ulaştı. Boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarabilir ve koruyabilirse, tüm zamanların en yüksek seviyesinde yeniden test etmek mümkündür. 39.5941 dolar.

20 günlük EMA (30 $) yükselmeye başladı ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğaların başı çektiğini gösteriyor. Bulls fiyatı 39.5941 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, Yükseliş devam edebilir ve bir sonraki hedef 50 $’ dır.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 32 $ ‘ın altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, birkaç günlük daha konsolidasyon önerebilir.

4 saatlik grafik, Bulls’un fiyatı genel direncin üzerine çıkardığını, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediğini gösteriyor. Bu, ayıların agresif bir şekilde 35.4338 $ seviyesini savunduğunu gösteriyor.

Ancak, yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, Bulls’a bir avantaj sağlıyor. Boğalar fiyatın 33.3888 doların altına düşmesine izin vermezse, kırılma olasılığını 35.4338 doların üzerine çıkaracaktır.

Tersine, ayılar fiyatı 33.3888 $ ‘ın altına düşürürse, 20-EMA’ya ve ardından 32 $’ a düşmek mümkündür.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler sadece yazara aittir ve Coinotağ’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!