Bu hafta izlenecek 5 kripto para birimi »Coin Otağ

Bitcoin (BTC) 2020’nin en yüksek seviyelerini aşarken, CME Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyonu da 1.16 milyar dolara yükseldi. Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin fiyatındaki keskin düzeltmeye rağmen yatırımlarına devam ediyor gibi görünüyor.

Guggenheim Partners, Bitcoin’e yatırım yapmayı planlayan en yeni ve en büyük Wall Street kuruluşu haline geldi. Kurumsal yatırımcı iştahındaki artış, kurumsal yatırımcıların dijital varlığın uzun vadeli gücüne inandıklarını gösteriyor.

Kripto para birimleri uzun vadeli senaryolarda değer kazanmaya devam edecek, ancak fiyatlar kısa vadede yine de düşebilir. Yatırımcılar muhtemelen her düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görüyor. Rakesh Upadhyay, bu hafta en iyi 5 kripto para biriminin fiyat hareketlerini değerlendirdi.

BTC / USD – Bitcoin fiyat analizi

Güçlü yükseliş trendi yakalandığında, Bulls genellikle 20 günlük üssel hareketli ortalama seviyesinde düşüşler satın alır. 26 Kasım ve 27 Kasım mumlarındaki uzun fitil mumlar, Bulls’un agresif bir şekilde Bitcoin’i (BTC) daha düşük seviyelerden satın aldığını gösteriyor.

BTC / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Pozitif bölgedeki yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve göreli güç endeksi (RSI), boğaların piyasayı kontrol ettiğini gösteriyor.

Öte yandan, Ayılar mevcut yükseliş hareketini 18.210 $ ‘lık% 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinden durdurmaya çalışacak. Fiyat bu dirençten düşerse, birkaç gün yatay bir eğilim görülebilir.

Boğalar fiyatı 19.459 $ ‘ın üzerinde tutmayı ve 20.000 $ seviyesine çıkarmayı başarırsa, bu noktadan itibaren yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlar. Öngörülemeyen bir süreç, daha önce denenmemiş fiyat seviyesinde başlayabilir.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 16.000 $ ‘ın altına düşerse, Yükseliş trendi sona erer.

ETH / USD – Ether teknik analizi

26 ve 27 Kasım mumlarındaki uzun fitiller, Bulls’un Ether (ETH) fiyatında görülen düşüşlerden agresif bir şekilde toparlandığını gösteriyor. Piyasa duyarlılığının üzerinde kaldığı sürece kritik 488 $ seviyesi pozitif kalacaktır.

Günlük ETH / USDT çifti grafiği. Kaynak: TradingView

Pozitif bölgedeki yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve göreli güç endeksi, Bulls’un üstünlüğe sahip olduğunu gösterir. Ancak, Alıcılar 625 $ ‘a kolayca ulaşamayacak. Ayılar mevcut ralliyi% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 569 $’ a itmeye çalışacaklar.

Fiyat bu direnci kırarsa ve 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (512 $) kırarsa, Kartlarda 482 $ ‘ı yeniden test etmek mümkün hale gelir.

Tersine, eğer boğalar fiyatı 592 doların üzerinde tutmaya devam ederse, 622 dolara yükselme eğilimi başlayabilir. Bu seviyeyi aşmak 800 $ ‘a kadar sürükleyebilir.

ADA / USD – Cardano fiyat analizi

Cardano (ADA) fiyatı, 26 Kasım’da 0.1173063 $ ‘da% 78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hemen üzerinde 0.1199845 $’ da sabitlendi. Böyle büyük bir düşüş, yukarı doğru olanın devam etme olasılığını azaltan bir şeydir.

ADA / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ancak 26 Kasım mum çubuğundaki uzun fitil ve 28 Kasım’daki keskin toparlanma, boğaları yeniden güçlendirdi. Ters sıçrama, Bulls’un agresif bir şekilde ADA’yı en düşük seviyeden satın aldığını gösterir.

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki göreli güç endeksi, Bulls’un piyasaya hakim olduğunu gösteriyor. Bulls, fiyatı 0.1826315 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı 0.2129 $ olacak. O zaman fiyat 0,235 dolara kadar çıkabilir.

Bu varsayımın aksine, Fiyat 0,1826315 Dolarlık dirençten düşerse ADA / USD çifti birkaç gün boyunca yana doğru hareket edebilir.

XLM / USD – Stellar Lumens teknik analizi

Stellar Lumens (XLM) fiyatı, 25 Kasım’da 0.231655 $ ‘ın zirvesine ulaştıktan sonra bir düzeltme gördü. Düzeltme gününün ardından Bulls, rallinin devam edeceğine inandıkları için agresif bir şekilde alım yaptı.

XLM / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yukarı doğru eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki göreli güç endeksi, Bulls’un piyasaya hakim olduğunu gösteriyor. Alıcılar, 27 Kasım’da yüzde 22,83’lük ralliyle güçlerini gösterdi.

Bulls fiyatı 0,231655 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Yukarı doğru izlenecek bir sonraki seviye 0,2933 dolar olacak.

Bununla birlikte, Ayılar, 0,22 – 0,2316555 dolarlık direnç bölgesine doğru yukarı hareketi durdurmaya çalışacak.

XEM / USD – Teknik analiz DEĞİL

25 Kasım’da NEM (XEM) direnci kırdı ve 0,1690655 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, Günün mum çubuğundaki uzun fitil, Bulls’un kar elde ettiğini ve daha yüksek satış yaptığını gösterir. Ardından 26 Kasım’da keskin bir düşüş gözlendi.

XEM / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

26 Kasım mumunun uzun kuyruğundan görüldüğü gibi 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (0.147 $) düşüş sırasında satın alındı. Boğalar 27 Kasım’da fiyatı genel direncin üzerine çıkardı.

Fiyat, son iki gündür 0.1690655 $ ‘ın üzerinde kaldı, ancak boğalar 0.190 $ civarında dirençle karşı karşıya. Ayılar şu anda fiyatı 0.1690655 $ ‘ın altına düşürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, 20 günlük üstel hareketli ortalamaya düşme mümkündür.

Tersine, eğer boğalar fiyatı 0,190 dolardan 0,2122 dolara direnç bölgesinin üstüne çıkarabilirse, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı 0,275 dolara yükselebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar sadece analiste aittir. Coinotag’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Kararınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 19.223,32 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!