Bu Hafta İzlenecek 5 Kripto Para Birimi! »Coin Otağ

Bitcoin’e fon enjekte eden kurumsal yatırımcıların akışı artmaya devam ederken, Aralık ayı Bitcoin için gişe rekorları kıran bir ay oldu.

MicroStrategy, 2025 yılında 650 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir tahvilleri% 0,75 artırdığını açıkladı. Şirket şu anda “işletme sermayesi ihtiyaçlarını ve diğer genel kurumsal amaçları” belirledikten sonra net gelirini Bitcoin’e yatırmayı planlıyor.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) satın almak için tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir iştah göstermesiyle, Düzeltmelerin sığ olması şaşırtıcı değil.

Tyler Winklevoss, CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Kurumsal yatırımcıların “yaklaşan enflasyon ve tüm para basımıyla ilgili enflasyon sorunu ve COVID pandemik kilitlenmelerinin teşviki” konusunda endişeli olduğunu söyledi. Yani Bitcoin’e para yatırıyorlar.

Bugün, bitcoin fiyatı 19.000 $ seviyesinin üzerine çıktı ve 20.000 $ ‘lık psikolojik dirence meydan okuyabilir. Bu seviye mahkumiyetle ayrılırsa, mevcut mitinge pek fazla insan katılmadığı için perakende yatırımcılar arasında FOMO yaratabilir.

Perakende yatırımcılardan gelen para da aktarılmaya başlarsa, Bitcoin ivme kazanabilir ve yükselişin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Bitcoin ile birlikte, önümüzdeki hafta yükselişe geçebilecek birkaç Altcoin var. Dikkat edilmesi gereken kritik destek ve direnç seviyelerini belirlemek için en iyi 5 kripto para biriminin çizelgelerini inceleyelim.

Bitcoin

Bitcoin, 10 ve 11 Aralık tarihlerinde 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (18.435 $) altında kapandı. Bununla birlikte, 11 Aralık mum çubuğundaki uzun fitil, Bulls’un paniğe kapılıp pozisyonlarını düşürmek yerine düşüş eğiliminde alım yaptığını gösteriyor.

Fiyat, 12 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın üzerine çıktı ve bu, son birkaç gün içinde keskin bir düşüş bekleyerek satışa çıkan bazı agresif ayıları tuzağa düşürmüş olabilir. Boğaların bu alımları, bugün fiyatı düşen kanalın üzerine çıkardı.

Fiyat tekrar 19.500 ila 20.000 ABD doları arasındaki genel direnç bölgesine ulaştı. Bulls fiyatı bu bölgenin üzerine çıkarabilirse, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Fiyat mevcut seviyelerden tekrar keskin bir şekilde düşerse ve 17.500 $ ‘ın altına düşerse, kısa vadeli bir zirvenin gerçekleştiğine işaret edebilir. Böyle bir hareket, Price’ı bir sonraki desteğe 16.191,02 $ ‘dan getirebilir.

20 günlük EMA yükselmeye başladı ve bağıl güç endeksi (RSI) 50 seviyesinden geri döndü ve boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor.

4 saatlik grafik, kırılmada tamamlanacak ve tepe direnç bölgesinin üzerinde kapanacak yükselen bir üçgen oluşumunu göstermektedir. Bu kurulumun hedefi 23.576 dolar.

Ancak Ayılar şu anda 19.500 dolarlık dirençteki yükselişi durdurmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyelerden düşerse, Bulls’un 20-EMA’ya herhangi bir düşüşte satın alması muhtemeldir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, 19.500 doların üzerine çıkma olasılığını artıracaktır.

BTC / USD Çifti mevcut seviyelerden düşerse ve üçgenin trend çizgisinin altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

Yükseliş düzeninin bozulması, birkaç agresif boğayı tuzağa düşürür ve bu panik satışla sonuçlanabilir. Böyle bir durumda 16.191.02 $ ‘a düşüş olabilir.

Ethereum

ETH inen kanalı kırdı ve bu da boğalara bir avantaj sağlıyor. Direnç seviyesinin 622.807 $ ‘a düşmesiyle 635.456 $’ a yükseleceğimizi gösteriyor.

RSI orta noktadan sıçradı ve düşüş eğilimi çizgisini kırarak boğaların üstünlük sağladığını gösterdi.

Boğalar fiyatı direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Bir sonraki hedef 800 dolar.

Öte yandan, ETH / USD çifti genel dirençten dönerse ancak fazla zemin vermezse, bu olumlu bir işaret olacak ve direnç bölgesinin kırılma olasılığını artıracaktır.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve kanala yeniden girerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, mevcut kopuşun bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir.

4 saatlik grafik, bir kırılma ile tamamlanacak ve 622.807 $ ‘ın üzerinde kapanacak olan Yükselen bir üçgen oluşumunu gösteriyor. Yükseliş geçişinin eşiğindeki hareketli ortalamalar ve RSI, Bulls’un pozitif bölgede hakim olduğunu gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşerek üçgenin altına düşerse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket 488.134 dolara düşebilir.

Para birimi

Monero (XMR) ters bir baş ve omuz oluşumunu 7 Aralık’ta tamamladı, ancak ayılar 9 Aralık’ta fiyatı hızla boyun çizgisinin altına çekti. Ancak, Bulls satın aldı ve düşüşü 20 günlük EMA’ya (133 $) itti. . 11 Aralık’ta fiyat tekrar 135.50 doların üzerine çıktı. Bu, daha düşük seviyelerde agresif alımları gösterir.

Yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve 66’nın üzerindeki RSI, Bulls’a bir avantaj sağlıyor. Yükseliş düzeninden ayrılmanın hedef hedefi 167 dolar.

Ancak ayıların başka planları olabilir. Psikolojik seviyeyi 150 $ ‘da savunmaları muhtemeldir. Fiyat bu dirençten kırılırsa, ancak 135.50 $’ lık destekten geri gelirse, Bulls’un daha düşük biriktiğini gösterecektir.

Aksine, Fiyat 135.50 Dolarlık desteğin ve 50 günlük SMA’nın (124 Dolar) altına düşerse, Ayıların piyasayı ele geçirdiğini söyleyebiliriz.

4 saatlik grafik, bir kırılma ile tamamlanan ve 142.50 $ ‘ın üzerinde kapanan yükselen bir üçgen modelinin oluşumunu gösteriyor. Ancak, XMR / USD çifti ivme kazanmadı ve fiyat 142.50 ila 150 $ aralığında kaldı.

Bulls fiyatı 150 doların üzerine çıkarabilirse, Yükseliş trendi bir sonraki hedefe 162.50 dolardan devam edebilir. Yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, en düşük dirence giden yolun yukarı olduğunu gösterir.

HAYIR

NEM (XEM) 12 Aralık’ta yükseldi ve fiyat bugün 0,27688 $ ‘lık genel dirence ulaştı. Ayılar şu anda bu direnişte yukarı hareketi durdurmaya çalışıyor.

Ancak, Bulls mevcut seviyelerden çok fazla pes etmezse, bu, Tüccarların aceleyle kar kaydı yapmadığını gösterecektir. Bu, Fiyat aralığını genel dirence yakın tutabilir.

Yükselen 20 günlük EMA (0.209 $) ve genel dirence yakın RSI, En Az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,27688 doların üzerine çıkarabilirse, XEM / USD çifti 0,3564607 dolara yükselebilir.

Ayılar agresif bir şekilde Genel direnişi savunur. Fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, 0.27688 $ ‘lık bir kırılma olasılığını artıracaktır. Yukarı doğru eğimli 20-EMA ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlük kazandığını gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, Trend çizgisine düşme mümkündür. Bu desteğin altında bir kırılma Bulls’un kontrolü kaybettiğini gösterecek.

Aave

AAVE yükselen bir kanalda işlem görüyor. Fiyat, 8 Aralık’taki 95 dolarlık genel dirençten düştü, ancak olumlu işaret, boğaların düşüşü 20 günlük EMA’ya (77 dolar) satın alması.

RSI bir kez daha orta noktadan sıçradı ve 20 günlük EMA ortaya çıkmaya başladı. Bu, Düzeltmenin bitmiş olabileceğini ve boğaların kontrolün geri geldiğini gösterir. Yukarı taraftaki ilk hedef 95 $ ‘ı yeniden test etmektir.

Boğalar fiyatı 95 doların üzerine çıkarabilirse, yukarı doğru hareketin bir sonraki ayağı başlayabilir. 100 dolarlık psikolojik seviye bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, AAVE / USD çifti kanalın 112 dolarlık direnç çizgisine yükselebilir.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve kanalın destek çizgisinin altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, Trend’in ayıların lehine döndüğünü gösterecektir.

Fiyat, Yükselen destek hattının hemen üzerinde 70.564 $ ‘a tırmandı, ancak ayılar yardım rallisini 86.14 $’ dan durdurmaya çalışıyor.

Boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarabilirse, parite 95 dolara yükselebilir. 95 doların üzerinde bir kırılma, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Öte yandan, fiyat 86.14 dolardan düşerse, parite olası bir ters baş ve omuz modelinin sağ omzunu oluşturabilir. Fiyat 70,50 ABD doları desteğinin altına düşerse bu görüş reddedilecektir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler sadece yazara aittir ve CoinOtağ’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!