Bu hafta izlenecek 4 Altcoin »Coin Otağ

Bitcoin (BTC) fiyatı 18.800 doların üzerinde seyrediyor. Geleneksel pazarlardan uzaklaşarak en büyük kripto para biriminin güçlü yükselişi Altcoin pazarını da canlandırdı.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın Bitcoin fiyatının yanı sıra birçok Altcoin fiyatı da boğa piyasasına girdi. Analist Rakesh Upadhyay, bu hafta dikkat çekecek 4 altcoin’i değerlendirdi.

İşte 23 Kasım haftasında öne çıkan 4 Altcoin için teknik analiz ve fiyat beklentileri:

ETH / USD – Ether fiyat analizi

Ethereum (ETH) fiyatı, 488 $ ‘lık genel direncin üzerine çıktıktan sonra 20 Kasım itibarıyla ivme kazandı. En büyük altcoin bugün fırlayarak 600 $ seviyesine ulaştı.

Hafta sonu Bitcoin fiyatındaki kısa vadeli düzeltme de ETH / USD çifti için kar sağladı. Ancak agresif alımlar daha sonra başladı.

Bulls, fiyatı rahatça 560 $ ‘ın üzerine çıkardıktan sonra, Yükseliş trendi için bir sonraki hedef 625 $ olarak belirlendi. Yukarıya doğru eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki göreli güç endeksi, Bulls’un piyasayı kontrol altında tuttuğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı yaklaşık 511 dolara düşürmeye çalışacaklar, ancak bu kolay görünmüyor. Bu olursa, Yükseliş eğilimi sona erecek. Böyle bir hareket agresif satışları artırır ve ETH fiyatı 488 dolara düşebilir.

20 günlük üstel hareketli ortalamanın bulunduğu 483 dolar seviyesi, 20 Kasım itibarıyla başlayan fiyat ivmesinin ilk adımı. 50 günlük hareketli ortalama 418 dolar civarında gözleniyor.

XRP / USD – Ripple teknik Analiz

XRP fiyatı 21 Kasım’da yüzde 40’tan fazla arttı. Bu keskin yükseliş TraderIt’ın FOMO yüzünden paniklediğini gösteriyor. Düşük performans gösteren Altcoinler hızla yükselmeye başladığında, genellikle yükseliş aşamasının son ayağına girdikleri gözlemlenir. Fakat Ripple 23 Kasım’da yükselmeye devam etti.

XRP / USD çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

0.50 dolarlık psikolojik seviyeye ilk ulaşıldığında, Karlar gerçekleşti ve fiyat düştü. Ancak 23 Kasım sabahından bu yana Ripple, gün içinde 0,55 doların en yüksek seviyesini test etti.

Altcoin fiyatı 0,46 doların üzerinde kaldığı sürece, Piyasa boğalar tarafından kontrol ediliyor gibi görünüyor. Bulls galip gelirse, Satın Alımlar artacak ve ralli 0.60 $ ‘a ve ardından 0.75 $’ a kadar devam edebilecek.

22 Kasım’da fiyattaki düzeltme ve göreli güç endeksindeki (RSI) düşüş 23 Kasım itibarıyla tersine döndü. RSI aşırı alım bölgesinde olduğundan, XRP / USD için negatif potansiyel aramak gerekiyor. Bir sonraki trend hareketine başlamadan önce birkaç gün yatay kalma olasılığı da masada.

Öte yandan, Ayılar fiyatı 0,39 doların altına çekerse, bir sonraki destek% 50 Fibonacci geri çekilme noktasında 0,361738 dolar olacak. Böyle bir senaryoda, mevcut yükseliş trendi sona erecek.

LTC / USD – Litecoin fiyat analizi

Litecoin (LTC) fiyatı güçlü bir yükseliş trendinde ve boğalar fiyatı 84 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmayı başardı. Dün itibariyle alıcılar yetişemedi. Bu da yüksek kar alma sürecinin başladığını gösteriyor.

LTC / USD çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Hafta sonu boyunca, Ayılar fiyatı 77 dolara düşürdü, ancak mumdaki uzun kuyruktan da anlaşılacağı gibi alımlar düşüktü. Sonra boğalar fiyatı 90 $ ‘a itti. Bu seviye başka bir gün devam ederse, 100 $ LTC / USD çifti için gerçek olacak.

Öte yandan, Ayılar 84.3374 dolarlık dirence karşı savunmaya devam edebilir. Böyle bir durumda parite,% 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin bulunduğu 72,5521 $ ‘a düşebilir. Bu destek, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (71 $) hemen üzerinde, bu nedenle boğaların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunması muhtemel. Fiyatı 67 doların altına düşürebilirlerse, avantaj ayılar lehine değişecektir.

DASH / USD – Dash teknik analizi

Dash (DASH) 21 Kasım’da yükseldi ve günü genel direncin hemen üzerinde 94,1813 dolardan kapattı. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye çalıştı, ancak fiyat Pazar günü 95.4549 dolardan düştü.

Günlük DASH / USD parite grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyatın 94.1813 doların üzerinde kalmaması, Kısa vadeli yatırımcıların kar elde etmek için satış yaptıklarını gösteriyor.

Aşağı yönde ilk destek, 82.7761 $ ‘lık% 38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde bulunuyor. Fiyat bu seviyeye dönerse, Bulls, DASH / USD çiftini 95.4549 $ ‘ın üzerine çıkararak yükseliş trendini yeniden başlatmaya çalışacak. Artan yönde, bir sonraki hedef 104 dolar ve ardından 110 dolar olacak.

Bu varsayımın aksine, Bears fiyatı 82.7761 $ ‘ın altına çekerse, 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (79.71 $) doğru daha keskin bir düzeltme mümkündür.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar sadece analiste aittir. Coinotag’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 19.148.53 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!