Bu Bitcoin Döngüsü Öncekilerden Farklı Olacak mı?

Neredeyse 700 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile Bitcoin, yazı yazılırken 36.000 dolarlık fiyat aralığında işlem görüyordu. Bu, birkaç haftalık oynaklığın ardından, dünyanın en büyük kripto para biriminin Mayıs ayının ikinci haftasında 58.000 dolara kadar işlem görmesinden ve grafiklerde çarpıcı bir şekilde değer kaybetmeden önce gerçekleşti. Hatta BTC de kısa süreliğine de olsa 31 bin dolara düştü.

Popüler analist Benjamin Cowen, yakın zamanda bir ara zirve kaydettikten sonra Bitcoin’in piyasa döngüsü zirvesinin hala çok uzakta olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, ekli çizelgede daire içine alındığı ve vurgulandığı gibi, Bitcoin farklı aşamalarda hem ikinci hem de üçüncü döngünün önünde olmuştur. Ancak, ısrar etmeyi ve ikisine de ayak uydurmayı başaramadı.

Yukarıdaki Bitcoin piyasa döngüsü ROI grafiğinin, piyasa döngüsünün altından ölçüldüğünü burada not etmek önemlidir. Önceki döngüyle paralellikler çizen Cowen şimdi vurgulanıyor,

Son piyasa döngüsünü takip etmeye devam edebilmemiz için Bitcoin’in yıl sonuna kadar 300.000 dolar artması gerekecek.

Son 6 ayda Bitcoin %100,15 artış kaydetti. Aynı %100 mevcut 36.000 $ piyasa fiyatına uygulanırsa, Bitcoin 72.000 $ aralığını geçecektir. Dahası, analiste göre, 30.000 dolardan 300.000 dolara yolculuk şu anda kesinlikle çok “uzak” görünüyor. Cowen, Bitcoin yolundaki diğer engelleri vurgulayarak şunları ekledi:

Temel olarak, piyasa değeri ne kadar yüksek olursa, fiyatı hareket ettirmek o kadar zor olur. Bitcoin için çok daha fazla hacim alacak ve her döngüde eğriyi yukarı itmek daha da zorlaşacak.

Analist ayrıca kurumların Bitcoin fiyatını yukarıda belirtilen seviyeye itmek için adımlar atmasının gerekli olacağını öne sürdü. Ancak, daha önceki bir analiz, aynı şeyin bir engel olabileceğine ve daha sonra insanların kafasını karıştırabileceğine işaret etmişti. Aynı konuyu daha da detaylandıran Cowen, şunları söyledi:

Bu kurumların döngüsüne ve 2021’de Bitcoin’e FOMO’ya geçecek her insana ait kurumun döngüsüne her zaman şüpheyle yaklaştım… Bence birçok kurum akmaya devam edecek ve bu döngü diğerlerinden biraz farklı olacak. Önceki tüm döngülerden farklı olacaktır.

Devam eden döngü, 2013 döngüsüne oldukça benzer, ancak önemli ölçüde daha uzun. 2013 yılına kıyasla bu döngüde çeşitli hareketler arasındaki süre arttı. Başka bir eğilime işaret eden analist şunları söyledi:

Düşündüğümüz harekete ayak uydurmak için herhangi bir umudumuz olması için, Bitcoin oldukça hızlı bir şekilde toparlanmalı ve önümüzdeki birkaç ay içinde yükselmeye başlamalı, aksi takdirde üçüncü döngüye ayak uydurma şansı yok… Ve gerçekten de yok. sürdürebileceğini düşün.

Bu aşamada 20.000$ aralığına daha fazla fiyat düşüşü mümkündür, ancak piyasa yakında toparlanacak ve bir kez daha ATH’ler yaratacaktır. 2019 döngüsüyle paralellikler çizen Cowen, şunları söyledi:

Bir süre aşağı veya yanlara ineceğiz, bu konsolidasyon aşamasına gireceğiz ve ardından yolculuğumuzun bir sonraki ayağına geçeceğiz ve bu bizim için sadece bir basamak.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 37.136,00 $ seviyelerinde alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.