BTC Haftalık Kapanıyor! İşte Bitcoin Desteği ve Dirençleri! • Madeni Para Otag’ı

Bitcoin, geçtiğimiz haftanın başında yaşadığı düşüşlerin ardından hızlı bir şekilde toparlanmayı başardı ve 28.600 dolardan güçlü bir tepki aldı. Bugün sizlerle Bitcoin’in destek ve direnç noktalarını paylaşacağız.

İçerik Başlıkları

Bitcoin’de Düşüş Eğilimi Kırıldı mı?Bitcoin Haftalık Grafik Önemli Gelişme!Destek DüzeyiDirenç Düzeyi

Bitcoin’de Düşüş Trendi Kırıldı mı?

Bitcoin Günlük Düşen Trend Tablosu

Bunu söylemek için henüz erken olsa da Bitcoin’in çok kritik bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Günlük grafiğimizde Bitcoin’in Nisan ayının ikinci yarısında girdiği düşüş trendini kırmaya çalıştığımız pozisyondayız. Günlük 35.000$ seviyesinin üzerinde kalmayı başarırsa, sırasıyla 40$ ve 42.000$ seviyelerini test etmek mümkün görünüyor.

Bitcoin Haftalık Grafikte Büyük Gelişme!

MACD Göstergesi Al Sat SinyaliMACD Göstergesi Haftalık Buy SignalBitcoi

Haftalık Bitcoin grafiğinde sıkça kullanılan bir momentum göstergesi olan MACD, en son Şubat 2021’in ikinci haftasında al sinyali vermişti. Bunun saatlik ve günlük etkilerini yakın gelecekte göremesek de, bunun daha güçlü olacağı düşünülüyor. uzun vadede fiyat hareketlerine olumlu yansımaları. Ayrıca haftalık grafikte düşüş trendinin mücadele ettiği görülüyor. Bu seviyeleri kaybetmediği takdirde vermiş olduğumuz hedeflerin geleceği düşünülebilir.

Destek Seviyesi

Bitcoin Destek SeviyesiBitcoin Destek Seviyesi

Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesinde bir kanalda ilerlemesi, destek ve dirençler üzerinden işlem yapma imkanı sunuyor. Günlük grafiğimizde Bitcoin destek noktası 34.400 dolarda görülüyor. Bu seviyenin kaybolması durumunda 31 bin dolar seviyesine düşmemek için tedbirli olmak gerekebilir. Günlük grafikte sıkça kullanılan göstergelerden biri olan Td9 göstergesi al sinyalini yaktı ve bu sinyal son geldiğinde Bitcoin 41 dolara yükseldi. Bu yazının yazıldığı 28.06.2021 tarihinde bitcoin işlem görüyor. 34.600’de. Haftalık kapanışı bir önceki haftaya göre daha olumlu yapan Bitcoin, bu hafta daha olumlu bir tablo görecek gibi görünüyor.

Direnç Seviyesi

Bitcoin Direnç SeviyesiBitcoin Direnç Seviyesi

Bitcoin düşüş trendinin kırılma noktası 35.000 doların üzerinde kalmayı başarırsa, 36.500 dolar ve 39.000 dolar dirençleriyle karşılaşılacak. Bu dirençler kırılırsa 41.000 dolar seviyesini test edebilir ve ardından fiyatın 45.000 doların üzerinde hareket ettiğini görebiliriz. Elbette manipülatif söylemler ve art arda kötü haberler bu senaryoların gerçekleşmemesine neden olabilir. Böyle bir durumun olmaması durumunda göstergeler ve fiyat hareketleri bize Bitcoin fiyatının yükseleceğini gösteriyor gibi görünüyor.