BTC Fiyatı 10.000 Doların Altına Düşebilir mi?

Bitcoin yorumlama analizi ile, 12.000 $ ‘ı aşan kazançları sürdürmek için yapılan sayısız girişimin ardından BTC fiyatının düşüş ayağını 10.000 $’ ın altındaki alanlara uzattığını görüyoruz. Bitcoin fiyatına giden en az dirençli yol artık aşırı satım koşullarının ardından yukarı doğru; 10.300 ABD dolarının üzerinde destek şarttır.

Önde gelen kripto para birimi, piyasadaki görünen satış baskısına teslim oldu. Ama bu sefer düşüş, son iki ayda yaşadıklarımızla karşılaştırıldığında hiçbir şeydi. 12.000 $ ‘ın üzerindeki yüksek seviyelerden, Bitcoin başlangıçta 11.100 $’ da bir pit stop buldu (Ağustos ayında popüler bir destek alanı). İyileşme hemen gerçekleşti, ancak amiral gemisi kripto para birimi 11.500 $ ‘ın üzerine çıkamadı.

İçerik Başlıkları gizle

Yükselen kama deseninin etkisi

Bu haftanın başlarında Coingape, düşen bir kama modelinin oluşumunu vurguladı ve tartıştı. Yaygın bir trendin tersine döndüğünü belirtmek için kama desenleri teknik analize dahil edilmiştir. Bu durumda, yükselen kama paterni, Bitcoin’in uzun bir yükseliş trendinden sonra geri dönüş yolunun keskin olduğunu ima etti. Bazen bu kama biçimleri (ister yükseliyor ister alçalıyor olsun) göz ardı edilir ve varlık daha yüksek seviyelerde işlem yapmaya devam eder.

Başarısız 11.500 $ ‘ın üzerine tırmanma girişiminden kaynaklanan serbest düşüş, alıcıların çabalarına rağmen neredeyse bir ay boyunca 12.000 $’ ın üzerinde sürdürülen fiyat hareketinin eksikliğinden yorulmasından kaynaklandı. Ek olarak, daha düşük bir fiyattan alım satım yapmak bazen yeni alıcıların hacme göre desteklenen sert bir yukarı itme sağlayarak varlığa (BTC) girmesine yardımcı olur.

Düşüş o kadar büyüktü ki 11.000 dolar, 10.500 dolar ve hatta 10.200 dolarlık desteklerin yoğun baskı altında kalması bekleniyordu. Bitcoin, en düşük 9,995 $ aylık işlemden önce 10.000 $ ‘ın altındaki alana gizlice göz attı.

BTC / USD günlük grafik

BTC / USD fiyat tablosu

Tradingview tarafından BTC / USD fiyat tablosu

Yazım sırasında, BTC / USD 10.303 $ ‘dan işlem yapmak için yükseldi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satıma yakın olduğundan, Bitcoin’in olası yolu şu anda açık. RSI, bir trendin gücünü gösterir. Ayrıca aşırı satım ve aşırı alım koşullarını vurgulamaya yardımcı olur. Şu anda, Bitcoin aşırı satım koşullarının yakınında işlem görüyor, bu daha fazla satın alma girişi gerektiren bir durum, bu durumda BTC’nin kaybedilen zemini 11.000 $ ‘a kadar geri kazanma teklifini artırması muhtemel.

Bitcoin Gün İçi Düzeyleri

Spot oranı: 10,303 $

Göreli değişim: 126

Yüzde değişimi:% 1,24

Trend: Kısa vadeli yükseliş trendi

Oynaklık: Genişleyen