BTC Fiyat Analizi | Sikke Otag

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonraki büyük düşüşün ardından küçük bir fiyat aralığında hareket ediyor. Crypto Yaklaşık 12 aylık yüksek volatilitenin ardından yatırımcılar bu fiyat hareketinden sıkılmaya başladı. Kripto para piyasası genellikle aylarca büyük bir trend belirledikten sonra bu gibi dönemlerde konsolide olur. Bu, piyasaların dinamiklerinin bir parçası ve bu yavaş konsolidasyon dönemleri olmadan büyük hamleler mümkün olmazdı.

Birçok gösterge, BTC fiyatının çok yakında bu aralığın dışına çıkacağına işaret ediyor.

Kırmızı ile gösterilen alçalan kanala bakarsak, boğaların ve ayıların kanalın üst ve alt trendlerini eşit derecede savunduğunu görebiliriz. BTC fiyatı, yaklaşık 2 haftadır kanalın boğa bölgesi olarak kabul edilen medyan çizginin üzerinde işlem görüyor.

BTC/USDT Günlük Grafik

Medyan çizgiyle birlikte, BTC fiyatı 31.100-32.200 $ kilit destek bölgesinin üzerinde duruyor. Bu iki seviyenin altındaki bir kırılma, 30.000 doların altına büyük bir serbest düşüşle sona erebilir.

BTC fiyatının yükseliş trendine girmesi için, azalan kanalın üst bandının 35.000 dolarlık ana direnç bölgesi ile birlikte yukarı doğru kırılması gerekiyor. Boğalar fiyatı bu değerlerin üzerinde tutmayı başarırsa, BTC fiyatı büyük olasılıkla 36.500 $+’a yükselecek. Bu iki işaretle birlikte 50 günlük SMA, güçlü bir direnç bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölge yaklaşık 2 aydır direnç görevi görüyor.

Stokastik RSI ile Analiz!

Stokastik RSI, son zamanlarda 80 aşırı alımın reddedildiğini yaşadı. Fiyatın en fazla yukarı yönlü momentum yaşadığı yer, 80’in üzerindeki aşırı alım bölgeleridir. Göreceli güç endeksi (RSI) 50’nin altında kalmaya devam ederse, BTC büyük olasılıkla ana destek bölgesini kıracaktır. 9 gün içinde RSI’da simetrik üçgen deseninde üst veya alt çizgilerden birinin kırılması büyük bir hareketin yaklaştığını gösteriyor.