BTC, ETH, XRP, LINK, LTC, BCH, DOT, BNB, ADA, BSV Fiyat Analizi: 21 Kasım

Mevcut Bitcoin (BTC) rallisi, büyük ölçüde kurumsal yatırımcılar ve halka açık şirketler tarafından yapılan yatırımlardan kaynaklanıyor. Bitcoin yatırımlarından elde edilen veriler, şirketlerin mevcut Bitcoin arzının yaklaşık% 4,54’üne sahip olduğunu gösteriyor.

Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, tarih tekrar ederse Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde 170.000 dolara yükselebileceğine inanıyor. McGlone, Bitcoin’in Altın karşısındaki oynaklığının rekor seviyedeki en düşük seviyede olduğuna ve riskli varlıklardaki faaliyetin dünya çapında artmasına karşın Bitcoin’in hareketliliğinin azaldığına dikkat çekti. Ancak kısa vadede McGlone, Bitcoin’in daha yükseğe çıkmadan konsolide olmasını bekliyor.

Nugget’ın Haber CEO’su Alex Saunders, Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde “100.000 $” a yükselebileceğini ve küresel rezerv para birimi haline gelirse 2035 yılına kadar 1 milyon $ ‘a ulaşabileceğini söyledi.

Piyasalar yükselişe geçtiğinde, açgözlülük nedeniyle yükselişe geçmek kolaydır. Bununla birlikte, her boğa aşaması periyodik düzeltmelere tanık olur; Bu nedenle, tüccarlar dikkatli olmalı ve karlarını uygun bir stop loss ile korumalıdır.

Bitcoin Fiyat Analizi

Boğalar 17.200 dolarlık desteği savunduğu ve şu anda fiyatı 52 haftanın en yüksek seviyesine çıkardığı için Bitcoin’in 18.466,14 dolardan düzeltme kısa sürdü. Bu, yükseliş trendinin güçlü olduğunu ve boğaların sıkı bir şekilde kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bir sonraki yükselen direnç, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.531.90 dolar ve ardından 20.000 dolarlık psikolojik seviye geliyor. Boğalar, yükselişin mevcut ayağında fiyatı 20.000 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, momentum daha da yükselebilir ve bir patlama yapabilir.

Genellikle dikey yükselmelerdeki ani düşüşleri izler. Bir yükseliş trendindeki ilk destek, 20 günlük üstel hareketli ortalamadır (16.019 $), ancak bu destek bozulursa, düzeltme 14.000 $ ‘a ulaşabilir.

Göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine doğru yükseldi ve her an bir geri çekilme olabileceğini düşündürdü.

Bununla birlikte, momentum güçlü olduğunda, fiyat uzun süre abartılabilir; Bu nedenle, tüccarlar bir zirveyi beklemeye çalışmamalı, işlem stratejilerine göre pozisyonlarını uygun stop-loss ile tutmalıdır.

Ethereum Fiyat Analizi

Etherum (ETH), Temmuz 2018’den bu yana ilk kez 488.134 dolarlık dirençten çıktı ve psikolojik seviyeyi 500 dolar ile yeniledi.

Hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Boğalar, bir sonraki geri çekilme sırasında destek için 488.134 dolardan geçebilirse, ETH / USD çifti 550 dolara ve ardından 625 dolara tırmanabilir.

Aksine, ayılar fiyatı bir sonraki düzeltme sırasında 488.134 $ ‘ın altına çekebilirse, daha yüksek seviyelerde bir kar rezervasyonunu gösterecektir. 20 günlük EMA’nın (451 $) altında bir kırılma, kısa vadeli yükseliş momentumunun sona erdiğini gösterebilir.

XRP Fiyat Analizi

18 ve 19 Kasım mum çubuklarındaki uzun fitiller, boğaların diplerde alım yaptığını gösteriyor. Şimdiye kadar XRP’yi 0,303746 dolarlık direncin üzerine çıkarmayı başardılar ve ardından fiyatı 0,326113 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, XRP / USD çifti 0,40 dolara yükselebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, en düşük direnç yolunun yukarı olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar genel direnci savunursa parite birkaç gün için 0,303746 ila 0,326113 dolar arasında konsolide olabilir.

0,303746 $ desteğinin altında bir kırılma, daha yüksek seviyelerde bir alıcı sıkıntısını gösterebilir. Ayılar daha sonra pariteyi 20 günlük EMA’nın (0,272 $) altına çekmeye ve üstünlük elde etmeye çalışabilir.

Chainlink Fiyat Analizi

Chainlink’in LINK’i, 18 Kasım’da 13,28 dolarlık direncin üzerine çıktı ve mumu kapatarak boğa baş-omuz kurulumunu tamamladı. Bu yeni yüksek grafik hedefi 19.2731 $ ‘dır.

Bununla birlikte, ayılar yükseliş hareketini 16 $ ‘a yakın durdurmaya ve fiyatı 13.28 $’ lık kırılma seviyesinin altına itmeye çalışacak. Fiyatı 11.80 doların altına düşürebilirlerse, mevcut kırılmanın bir yükseliş tuzağı olduğunu gösterecektir.

Yükseliş trendinde, düşünce düşüşünden satın alma fırsatı doğar. Yükselen hareketli ortalamalar ve 66’nın üzerindeki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor. Bu nedenle, 13.28 $ ‘lık kırılma seviyesinin yakınında satın almaları ve onu destek bölgesinin dışına çıkarmaları muhtemeldir. Bu olursa, yükseliş trendi devam edebilir.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin (LTC), 84.3374 $ ‘lık genel direncin üzerinde 52 haftanın en yüksek seviyesine dokundu. 18 Kasım’da 68.9008 dolarlık desteğin güçlü toparlanması, boğaların kırılma seviyesinde agresif bir şekilde düşüşü satın aldığını gösteriyor.

Her iki hareketli ortalamada yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yükseldi ve bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Fiyat 85 $ ‘ın üzerinde devam ederse ralli 100 $’ a çıkabilir. Bu seviye bir engel olabilir, ancak aşılırsa ralli 140 $ ‘a ulaşabilir.

Bununla birlikte, önceki iki durumda, RSI’da 80’e yakın bir düzeltme ile sonuçlandı. Bu nedenle, yatırımcılar önümüzdeki birkaç gün içinde küçük bir düzeltme olasılığına dikkat etmelidir.

Ayılar fiyatı 68.9008 $ kırılma seviyesinin altına çekerse, LTC / USD çiftindeki eğilim negatife dönebilir.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin Cash (BCH), boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteren son iki gündür 242 $ ‘lık desteği elinde tuttu. Alıcılar fiyatı 260 doların üzerine çıkarabilirse, altcoin 272 dolar ve 280 dolarlık direnç bölgesine yolculuğuna başlayabilir.

Genel direnç bölgesi zor bir engel görevi görebilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, BCH / USD çifti 326.30 dolara ve ardından 337.90 dolara yükselebilir.

Bununla birlikte, düz 20 günlük EMA (254 $) ve orta noktaya yakın RSI, 242 $ ile 272 $ arasındaki aralığa bağlı olarak hareketin birkaç gün daha devam edebileceğini gösteriyor.

Parite mevcut seviyelerden 231 dolarlık desteğin altına düşerse, avantaj ayılar lehine değişecektir.

Polkadot Fiyat Analizi

Polkadot’un DOT’u son iki günde 20 günlük EMA’da (4,54 $) destek gördü ve bugün 4,95 $ ‘lık genel direncin üzerinde. Yükselen 20 günlük EMA ve aşırı alım bölgesinde RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 5.5899 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, DOT / USD çifti 6.25 $’ a, ardından 6.8619 $ ‘a yükselebilir.

Ancak ayıların havluyu kolayca atması pek olası değildir. Mevcut ralliyi 5.5899 $ ‘dan durdurmaya çalışacaklar. Bunu yapmayı başarırlarsa, pariteyi birkaç gün için 4,95 ila 5,5899 dolar arasında konsolide edebilirler.

Ayılar fiyatı 4,95 $ kırılma seviyesinin ve 20 günlük EMA’nın altına çekerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelir.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB), son birkaç gündür sıkıştığı 27.30 $ – 28.97 $ aralığından çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyeleri korumak için mücadele ediyor. Ayıların fiyatı grafikte gösterilen aralık içinde tutmaya çalıştığını gösteriyor.

Boğalar direnci kırmayı başarırsa, 32-33.3888 dolarlık bölgeye yeni bir artış mümkündür. Fiyat bu bölgeden düşerse, BNB / USD çifti geniş bir aralıkta kalışını uzatabilir.

Öte yandan, eğer boğalar fiyatı direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, parite tüm zamanların en yüksek seviyesi 39.5941 $ ‘ı yeniden test edebilir.

Boğalar mevcut kırılmaya devam edemezse, bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Bu durumda, ayılar fiyatı 27.30 $ desteğinin altına çekmeye çalışacaklar ve başarılı olurlarsa parite 25.6652 $ ‘a düşebilir.

Cardano Fiyat Analizi

Boğalar, Cardano’nun son iki gündeki hareketli ortalamanın ve düşüş eğilimi çizgisinin altına düşmesine izin vermedi. Bu, Düşük seviyelerde satın almayı gösterdiği için olumlu bir işarettir. ADA, 0.114241 $ ‘dan aralığın tepesine doğru yolculuğuna devam etti.

Boğalar fiyatı 0.1142241 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, ADA / USD çifti 0.1280 $’ a ve ardından 0.1445 $ ‘a yükselebilecek yeni bir ralli başlatabilir.

Yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar RSI’yı izleyebilir çünkü 60’ın üzerinde bir kırılma rallinin ivme kazanabileceğini gösterebilir.

Ancak parite bir kez daha genel direnci düşürürse menzile bağlı hareket birkaç gün daha devam edebilir.

Bitcoin SV Fiyat Analizi

Ayılar, son iki gün içinde Bitcoin SV’yi (BSV) düşüş eğilimi çizgisinin altında tutamadı. Bu, boğaların daha düşük seviyelerde biriktiğini ve fiyatı bugünün hareketli ortalamalarının üzerine çıkardığını gösteriyor.

BSV / USD çifti 181 $ ‘a kadar hareket edebilir. Ayılar bu direnci agresif bir şekilde savunursa, parite menzilinde kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Sabit hareketli ortalamalar 54’e yakın. RSI arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Ancak, Bulls fiyatı 181 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, 216 $’ lık bir hedefle yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Destek kırılır ve hareketli ortalamaların altına düşerse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!