Boğa Hareketi Bitcoin’e (BTC) 14 Bin Dolara mı Geliyor?

Bitcoin, 10.500 $ ‘da güvenilir destek bulduktan sonra Çarşamba günü yükseldi. ABD doları endeksinin 2011 yılında ortaya çıkan klasik trend çizgisi desteğinin altına düşmesiyle yukarı yönlü bir hareket ortaya çıktı.

Greenback, teknik parametrelere dayalı olarak yeni negatif hedefler belirleyerek, 14.000 $ ‘lık bir yeniden test gördüğü için Bitcoin kazançlarını daha da artırabilir.

Alternatif güvenli liman varlıklarına olan talebin düşük performans gösteren ABD doları karşısında daha güçlü kalması nedeniyle Bitcoin Çarşamba günkü işlem seansında yükseldi.

Önde gelen kripto para birimi, günü% 5 artışla 11.756,75 dolardan (Coinbase verileri) kapattı. Kazançları, altının ons başına 2.000 Doalr seviyesini kırdıktan sonra daha da yükseldiği altın piyasasında yükselen bir trend izledi. Genel olarak kıt varlıklardaki artış, yatırımcıların enflasyonla ilgili korkularını vurguladı.

Pictet Portfolio’nun baş stratejisti Luca Paolini FT’ye yaptığı açıklamada, yatırımcıların Mart ayından sonra borsada dikkatli davrandıklarını söyledi.

Ayrıca, büyük bir düzeltme korkusunun, yatırımcıları yirmi yılın en kötü getirisini sunan tahvil piyasasında güvence aramaya yönelttiğini belirtti.

İçerik Başlıkları gizle

ABD Doları Sürekli Düşüyor

Bu arada ABD dolarında son dönemde yaşanan düşüş, yatırımcıların sermayelerini dolarla yatırmak istemediklerini gösteriyor. Bunun nedeni, Fed’in% 2’lik enflasyon hedefi, parasal genişleme politikası ve ABD Kongresi’ni dolar arzını artıran bir bölgeye iten trilyon dolarlık teşvik paketi.

Bitcoin 14.000 Dolara Gidiyor!

Bitcoin için ABD dolarındaki kısa vadeli düşüş görünümü, 2019’un en yüksek seviyesine yakın bir seviye olan 14.000 dolara doğru uzun bir yükseliş hareketi anlamına gelebilir. Bir kripto para birimi analisti olan Scott Melker, Bitcoin ile ABD doları endeksi arasında kripto para birimi için “vahşi bir artış” sağlayacak benzer bir ters korelasyon olduğunu belirtti.

CoinOtag ayrıca heyecanFacebook, Telegram ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz.