Bloomberg Analistlerinden 3 Çok Önemli Bitcoin Analizi!

Son raporlar, Bitcoin’i (BTC) güvenli liman ve ‘dijital altın’ olarak çevreleyen popülerliğin o kadar basit olmadığını ve insanların bu soruda hala kararsız olduğunu gösterdi.

Goldman Sachs, Arca ve Bloomberg Intelligence’deki analistler, Bitcoin’i bir değer deposu, güvenli liman veya savunma varlığı olarak farklı perspektiflerden tartıştılar. Bazıları bitcoin ve altının mutlaka karşılaştırılabilir olmadığını ve bitcoin’in hiçbir şekilde savunma amaçlı bir varlık olmadığını iddia etse de, bir analist bu “yaklaşan dijital rezerv varlığı” için ufukta bir yükseliş görüyor.

bitcoin

Volatilite Endeksi Riski Çok Fazla!

ABD yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs’ın analistleri, Market Insider tarafından bildirildiği üzere bir notta, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarla rekabet edebilse bile, altına doğrudan bir rakip olamayacağını ve bunun sık sık bahsedilen oynaklığından kaynaklandığını savundu.

Sonra eklediler:

“Altın, hisse senetleri gibi diğer riskli varlıklarla rekabet ettiği ölçüde kripto ile rekabet ediyor. Altını savunma amaçlı bir enflasyon koruması, kriptoyu ise riskli bir enflasyon koruması olarak görüyoruz.”

bitcoinAylık Bazda Bitcoin Volatilite Tablosu

Tarihsel olarak, altın da en istikrarlı varlık değildir.

bitcoinAltın Fiyat Tablosu

Ayrıca analistlere göre, Bitcoin ve Ethereum (ETH) ve diğer varlıklar arasındaki rekabet, onu yatırımcıların herhangi birini güvenli olarak değerlendireceği bir varlık haline getirmekten alıkoyan şey.

Ethereum’un en popüler akıllı sözleşme platformu olduğu göz önüne alındığında, Ethereum’un “şu anda en yüksek gerçek kullanım potansiyeline sahip kripto para birimi” olduğu söylenebilir ve “sonunda en iyi kripto para birimi olarak bitcoini geçer” diye eklediler. Bitcoin’in “daha güçlü markasına” rağmen eksik olduğu şey, belirli gerçek kullanım durumlarıdır. Ancak bugün gerçek kullanım durumlarından bahseden ödeme devi Visa, tüketicilerinin yılın ilk altı ayında Visa’nın kripto bağlantılı kartları aracılığıyla dünya çapında 1 milyar dolardan fazla kripto para, mal ve hizmet harcadığını söyledi.

Bitcoin yılın en kötü performans gösterenlerinden biri

ABD merkezli yatırım yönetimi firması Arca’nın Baş Yatırım Sorumlusu (CIO) Jeff Dorman, “Bitcoin, dijital varlıklar içinde bile bir “savunma varlığı” değildir” diye yazdı. Defansif varlıklar, daha istikrarlı getirileri olan daha istikrarlı yatırımlardan oluşur – daha düşük risk taşıma eğilimindedirler ve uzun vadede gelir şeklinde daha düşük bir getiri sağlama olasılıkları daha yüksektir, Dorman şunları söyledi: “Bu kesinlikle Bitcoin’i tanımlamıyor… herşey.”

Ağır konuştu

Dorman, kamu hizmetleri hisseleri, sağlık hisse senetleri ve ABD Hazineleri gibi savunma varlıklarının iş döngüsünden bağımsız olarak iyi performans göstermesi beklenirken ve dijital varlık endüstrisinde bu özelliklere sahip şirketler ve projeler varken, Bitcoin bunlardan biri değil.

“Bitcoin’in dijital varlıklar arasında savunma amaçlı bir varlık olmadığı anlatısı, her sıçramada düşük performans göstermeye devam ediyor; bu, Bitcoin’in YTD’de (Yıldan Güne) açık ara en kötü performans gösteren dijital varlıklardan biri olduğu düşünüldüğünde daha da şok edici. (geçen hafta gibi) Bitcoin’in temsil ettiği tek şey kârdır.”

bitcoin

Bitcoin Merkezi Olmayan Bir Rezerv ve Varlık Deposu

Önceki iki analist görüşlerinde belirli benzerlikler ifade ederken, Bloomberg Intelligence bu argümanın tam tersi olarak karşımıza çıkıyor.

Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in küresel olarak tanınan merkezi olmayan bir rezerv ve değer deposu olma yolunda göründüğünü söyledi:

“Çoğu ülkede durdurulamaz ve rekabetçi, ilerleyen para arzı, altının ve onun yeni dijital versiyonu Bitcoin’in bir riskten korunma sağlamaya yardımcı olduğu bir yarış. Bitcoin’in fiyat artışı için sisteme pompalanan zaman ve önemli miktarda para çok önemlidir.”

Bitcoin 180 Bin Dolar Olmalı!

Ayrıca McGlone, Bitcoin’in altının dijital bir versiyonundan daha fazlası olabileceğini savunuyor. Bitcoin’in potansiyel yolu, altının onsunu 100x civarında stabilize etmek ve oynaklığının yavaş yavaş sona ermesidir.

Bununla birlikte, azalan oynaklıkla birlikte yükselen bir fiyat yörüngesi, bitcoin’in ana akıma devam eden göçünü takip edecek. Kısmi bitcoin tahsislerinin, düşük getirili tahvil portföyüne güzel bir katkı olabileceğini de sözlerine ekledi.

bitcoin

Temmuzdan Sonra Güzel Olacak

Kripto piyasası muhtemelen yılın ikinci yarısında daha yetişkin bir aşamaya giriyor. Bay McGlone’a göre, “Bitcoin 2H’nin başında destek katmanlarına geri döndü” ve potansiyel olarak daha düşük tahvil getirilerinden gelen bir miktar makroekonomik yakıtla yükseliş trendini sürdürmesi muhtemel.

Enerji tüketimi sorunları, Çin’den gelen baskılar ve vadesi geçmiş ABD borsa yatırım fonları (ETF’ler) gibi ikinci çeyrekte Bitcoin’e baskı yapan birincil faktörlerin hepsinin “geçici olduğunu ve çözümlerinin oldukça yükseliş olacağını ekledi. uzun koşu.” ”

Bitcoin’in geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize söylemeyi unutmayın! Yorum yapmak istemiyorsanız aşağıdaki ikonlardan HODL veya beğendiğiniz Coin’e destek olabilirsiniz!