Bitcoin’in Rallisini Bozabilecek Tek Etken Bu »Coin Otağ

Öyle ki, Bitcoin’in mevcut piyasa senaryosunda, her iki haftada bir farklı varlık sınıfları arasında gözle görülür farklılıklar olacak. Örneğin; Diğer hisse senetleri ve emtiaların aksine, makro eğilimlerin Bitcoin üzerindeki potansiyel etkisi geçen hafta ABD’nin 10 yıllık tahvil getirilerinin yükselmesine direnerek ele alındı.

Bununla birlikte, son birkaç gün içinde, Bitcoin ile daha bağlantılı bir görünümle, manzara boyunca daha uyumlu bir gelişme gözlemlenebilir.

Bitcoin ve Tahvil İadeleri Arasında Anlayış Sağlayın

Şimdi, Ecoinometrics’in son veri setine göre her varlık geçen hafta arttı. Aslında, ABD’nin 10 yıllık getirileri% 5’ten fazla artarken, Bitcoin, güçlü düzeltmeler nihayetinde ortadan kalkmadan önce 60.000 $ ‘ın üzerinde yeni bir ATH ile piyasayı devirdi.

Bitcoin

Ayrıca, Altın ve NASDAQ için 3 haftalık düşüşlerin ardından, her iki varlık sınıfı da bazı olumlu düzeltme kaydederken, S&P 500 yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi% 3 yükseldi.

Buna karşılık, ABD’nin 10 yıllık getirileri artmaya devam etti ve artan faiz oranlarını sınırlamak için hiçbir adım atılmadığı için Federal Rezerv sessiz kaldı.

Bitcoin artık tepki veriyor mu?

Her iki haftanın performansları arasında, Bitcoin’in makro manzaradaki herhangi bir köklü değişikliğe kayıtsızlığı, kurumsal taraftan benimsemenin şu anda yükselen faiz oranlarını alakasız hale getirdiğini gösteriyor.

Ek olarak, Federal Rezerv’in getiri eğrisini kontrol etmeye yönelik herhangi bir müdahalesi, yalnızca Bitcoin’in bir değer deposu olarak kimlik bilgileri geliştirmesine yardımcı olacaktır. Çünkü daha fazla sermaye onun yönünde hareket edecek.

Bitcoin’in rallisini meşru olarak bozabilecek tek koşul, Mart 2020’de görüldüğü gibi aynı ölçekte bir likidite krizidir. Bu nedenle, kağıt üzerindeki Bitcoin’in tablolara girmesi için büyük bir piyasa çöküşü gerekecektir.

Perakende yatırımcıların Mart ayında BTC’ye daha fazla yatırım yapması muhtemeldir.

Ayrıca Voyager Digital tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete göre, tüm perakende yatırımcıların% 80’inin Mart ayında daha fazla Bitcoin satın alması muhtemel.

Bitcoin son 24-36 saatte kendini% 10 düzeltirken, dünyanın en büyük kripto para birimi hala 54.000 $ ‘ın üzerinde işlem görüyordu. Bu nedenle, genel uzun vadeli duyarlılık, piyasanın geri kalanından aynı şekilde farklı bir yönde saparak devam etmeye devam edecektir.

Tarihsel olarak Mart, Bitcoin için yılı ileriye doğru şekillendiren kritik bir ay oldu. Önümüzdeki 2 hafta içinde pozitif bir yatırım getirisi elde etmek, BTC’ye 12 yıl içinde yalnızca 3. kez pozitif bir Mart kazandıracak ve bu da başka bir rallinin başlangıcı olabilir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. 🙂

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 55.445.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!