Bitcoin’in Fiyatının İki Katına Çıkması Mümkün mü? »Coin Otağ

Bitcoin fiyatı 22 gün içinde hızla ikiye katlandı ve kripto 7 Ocak’ta 42.000 dolara ulaştı. Bununla birlikte, Bitcoin tarihindeki en hızlı ikiye katlamanın 2017’de, 10 günden kısa bir sürede 3 yıllık bir zirveye, sadece 12 gün.

Bu piyasa döngüsünde Bitcoin’in fiyatı hızla hareket ediyor ve ikiye katlama süresi 2017’deki ile aynı. Aslında, bu makalenin yazıldığı anda ikiye katlama süresi sadece 76 gündü.

Ek olarak, son dalgalanmalara rağmen, Bitcoin’in arzı bu piyasa döngüsünde daha hızlı bir oranda alıcı bulmaya devam ediyor. Mevcut arz krizi, dolaşımdaki Bitcoin düşerken ve para arzı 13 ayın en düşük seviyesinde olduğu için devam ediyor. Ergo, fiyat 61.683 $ ‘lık en son ATH’sini aştığında iki katına çıkma süresinin kısalması ihtimali var.

Borsalarla ilgili en büyük zorluk, kurumsal yatırımcılar tarafından devralınmaları oldu. Geçen yıl, perakende yatırımcılardan daha fazla kurumsal yatırımcı Bitcoin satın aldı. Ancak, son piyasa döngüsünde aynı şekilde bir değişiklik görmesi muhtemeldir. Örneğin, 7 Ocak ikiye katlandığından beri, perakende tüccarları yalnızca 150.000 $ ‘ın üzerinde Bitcoin satın almış olabilir.

Bu, spot borsalardaki talebi sistematik olarak artırır, türev borsalardaki faaliyetler oynaklığın artmasına katkıda bulunur ve böylece fiyatın daha kısa sürede ikiye katlanmasını kolaylaştırır.

Üstelik, son iki haftada volatilitedeki artışa rağmen, Bitcoin’in fiyatı, baskı anında 55.354 dolarlık bir kripto ticareti ile dipten toparlandı. Bir diğer önemli ölçüm olan Bitcoin Realized HODL oranının, 3.000 $ fiyat seviyesine karşılık gelen 2017 boğa piyasası ile aynı noktada olduğu gözlemlendi.

Daha sonra olan şey, fiyatın altı kattan fazla artması ve 18.000 $ seviyesini aşmasıydı. Bu 3 katına çıktı ve fiyat 55.000 $ seviyesinden 6 kat yükselirse 3.30.000 $ ‘a kadar çıkabilir. Burada belirtilen rakamın, S2F ve S2Fx model hedefleri tarafından verilenden nispeten daha yüksek bir değerleme olduğu unutulmamalıdır.

Ayrıca, Bitcoin Ağı’ndaki işlem hacmi gibi ölçümler, daha önce gözlemlenen düşük seviyeli grafiklerde 47.000 $ seviyesine karşılık gelirken, son zamanlarda 1 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Burada tanıtılan şey, düzeltmeler tekrar takip ederse, kripto para biriminin fiyatının 47.000 dolara düşebileceğidir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 55.714.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!