Bitcoin’in 185 Bin Dolara Gideceğini Gösteren Veriler! • Madeni Para Otag’ı

Bitcoin fiyatlarının 64 bin dolar seviyesine ulaşmasının ardından yaşanan düşüşü ayı sezonu olarak değerlendirenler var. Ancak bazı veriler bize yükselişlerin bitmediğini ve devam edeceğini söylüyor!

Ralli Yıl Sonunda mı Geliyor?

Gökkuşağı Grafiği, yükseliş trendinin bitmediğini açıklamaya çalışıyor. Bitcoin’in yıl sonuna kadar 185 bin doları görebileceğini söylüyor. Geçmiş yılların döngüleri ele alınarak oluşturulan bu grafik, yıl sonunda yükseliş bekleyenlerin de iştahını kabartıyor.

Bitcoin Fiyatları Hala Ucuz!

Bitcoin Gökkuşağı Grafiği

Grafik bize belirli seviyeler hakkında bilgi verir. Ortalama alış ve satış seviyelerini gösteren grafiğe göre mevcut pozisyonumuz “Hala Ucuz” olarak adlandırılıyor.
2013 ve 2017 yıllarında boğa piyasalarından alınan verilerden yararlanılarak oluşturulmuştur. Bu veriler dikkate alındığında yıl sonunda 185 bin dolara ulaşmamız imkansız görünmüyor.

Zirve Bitcoin’de Henüz Gelmedi!

Bitcoin fiyatlarında zirvenin henüz gelmediğini belirten grafik, gerçekleşen halving ödüllerini de gösteriyor. Şu anda, grafikte en alt noktayı 12.000 $ olarak gösterirken, en üst nokta 145.000 $ ‘dır. Grafik, son boğa koşusundan önce 4900 dolarlık alt seviyeyi belirlemeyi başarmış görünüyor. 64 bin seviyede “Bu balon mu” diyerek mizahi bir dille seviyeyi anlatıyor. Bir sonraki satış seviyesinin 90 bin dolar ile 123 bin dolar arasında olması da grafikteki veriler arasında yer alıyor. Elbette bu fiyat aralıkları zaman içinde değişmektedir.
Belirtmiş olduğumuz fiyat aralıkları yazımızın yazıldığı 26.06.2021 tarihi için geçerlidir. Gelecekte, grafikteki fiyat aralıkları artacaktır. Verdiğimiz yüksek ve düşük puanlar artık geçerli olmayacak.

Bitcoin Gökkuşağı GrafiğiBitcoin Gökkuşağı Grafiği

Birçok Yatırımcının Umudu 2017!

2017 boğa sezonunda %25’lik düşüşün ardından yıl sonunda fiyatın yeni rekorlar kırdığını biliyoruz. Bu, grafiği ve yıl sonu ralli teorilerini destekleyen bir veridir. Özellikle uzun vadede yatırımcılara fikir verebilecek bir tablodur. Aynı zamanda, büyük yatırımcıların bu resmi dikkate alabileceği düşünüldüğünde, küçük yatırımcıların küçük resim yerine büyük resme odaklanmasını kolaylaştırabilir. Bu durum küçük yatırımcının uzun vadeli yatırımlarında artışa neden olabilir.