Bitcoin’de Düşme Olasılığı İstiflenmeye Devam Ediyor! 7 Bin Dolarlık Şort Korkunç Olabilir mi? • Madeni Para Otag’ı

Santiment: Bitmex’teki tüccarlar Bitcoin’i (BTC) açığa çıkarıyor!

Ünlü analiz şirketi Santiment’in son tweetlerinden birinde paylaştığı bilgilere göre Bitmex yatırımcıları Bitcoin’i short yaparak fonlama oranını negatif seviyede tutmaya devam ediyor. Bu nedenle analistler, Bitcoin’in tekrar zirveye çıkmasını bekleyenler için bunun mükemmel bir işaret olduğunu söylüyor. Santiment tweet’ine göre, Bitmex’teki tüccarlar, Bitcoin’i geçen yıl Nisan ayından bu yana en yüksek oranda tutarak Bitcoin’i büyük ölçekte açığa satmaya devam ediyor.

Bitcoin Bitmex KısaKaynak: Santiment

Twitter kullanıcısı “Bitcoin Backer”, kısa pozisyonların genellikle en büyük kripto para biriminde 4.000 – 7.000 dolar seviyesini hedeflediğini belirtiyor. Tabii ki, bu sadece ilgili analisti kısa devre yaparken uzun vadeli Bitcoin’in ana destek seviyelerine karşılık gelir. Ayrıca diğer analistler, Mart 2020’de Çin salgınının patlak vermesinden sonra ayıların kendilerine çok güvendiklerini belirtiyorlar. Her iki kaynak da geçen yılki büyük satıştan sonra Bitcoin’in 65.000 dolar fiyat seviyelerine doğru hareket etmeye başladığını söylüyor. Buradaki matematik aslında biraz basit çünkü kaldıraçlı hizmetler sunan borsaların para kazanması için fiyatı yığınları tersine çevirecek şekilde manipüle etmek çok mümkün, bu bilgi siz değerli okuyucularımıza vermiş olduğumuz önemli bir bilgidir. Coin Otağ’dan geliyor ama sadece bunu düşünerek yatırım yapmak doğru değil. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir ve öyle algılanmamalıdır.

Kısa Pozisyonerler 4.000$ – 7.000$ aralığını bekliyor! Teknik Bilgiler ise yükselişe işaret ediyor

Şortlar fonlama oranını negatif tutuyor. Santiment grafiği, fonlama oranındaki her büyük düşüşten sonra Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığını gösteriyor. Ajansın analistleri şunları söylüyor:

Kalabalık FUD’ye kapılmaya başladıkça fiyatlar artma eğilimindedir.