Bitcoin Yorum Analizi 22 Mayıs 2021 Coin Otağ

Bitcoin’in (BTC) 19 ve 20 Mayıs’ta geri çekilmesinin ardından herkesin aklındaki bir sonraki büyük soru, düzeltmenin bitip bitmediği veya düşüş trendinin devam edip etmeyeceği. Daha fazlasını öğrenmek için arz ve talep resmini inceleyelim. Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell, 2017’den sonra 1.000’den fazla Bitcoin satın alan balinaların 18 ve 19 Mayıs’ta mülklerine 34.000 Bitcoin eklediğine dikkat çekti. Bu, balinaların kripto erimesi sırasında satın almaya devam ettiğini gösteriyor. Ek zincir içi veriler, tezgah üstü Bitcoin çıktısındaki büyük artışın, kurumlar veya yüksek net değerli bireyler tarafından biriktirildiğinin bir işareti olduğunu da gösteriyor.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kurumsal yatırımcılar satın alıyor olsa da, 18 Mayıs’ta yaptığı röportajda kripto endüstrisinin bir balon içinde olduğunu ve bir taahhütte bulunmadığı için balonun birkaç ay içinde patlamış veya patlamış olabileceğini söyledi.

Yakın zamana kadar Bitcoin için 600.000 dolarlık bir hedef öngören Guggenheim CIO’su Scott Minerd, fikrine bir “U dönüşü” yaptı ve kriptoyu “Tulipmania” olarak adlandırdı. Bu, bazı yeni kripto yatırımcılarının her küçük düşüşte görüşlerini nasıl değiştirdiğini gösteriyor. Piyasa katılımcıları bir sonraki olası hamleye bölünmüş görünüyor.

Bitcoin Yorum Analizi 22 Mayıs

Bitcoin’in 19 Mayıs mum çubuğundaki uzun kuyruğu, boğaların agresif bir şekilde 29.257,95 $ ‘a düştüğünü gösteriyor. Alıcılar 20 Mayıs’ta alımlarına devam ettiler ancak bu fiyatın artması için yeterli olmadı.

Düşen 20 günlük üstel hareketli ortalama (47.964 $) ve aşırı satım bölgesinin yakınındaki göreli güç endeksi (RSI), ayıların komuta ettiğini gösteriyor. Fiyat 42.500 doların üzerine çıksa bile, BTC / USDT çifti muhtemelen boyun çizgisinde ve ardından 20 günlük EMA’da dirençle karşılaşacak. Fiyat 35.000 $ ‘ın altına düşerse, parite 28.850 $’ a düşebilir.

Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, daha düşük birikim seviyelerini gösterir ve bir konsolidasyona neden olabilir. 51.538 $ ‘ın üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğalara bir avantaj sağlarken, 28.850 $’ ın altında bir kırılma, aşağı yönlü hareketin 20.000 $ ‘a ulaşabilecek bir sonraki ayağını başlatabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 38.231.00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.