Bitcoin Yorum Analizi 16.10.2020 | Coin Otag

Bugün sizlere güzel haberler vererek analiz yazıma başlamak istiyorum. Şimdi her gün 1 analiz yazısı hazırlamaya çalışacağım.

Bitcoin Yorum Tablosu 16.10.2020

Yeni bir analiz serisi olacağı için Bitcoin ile başlayamadım. Son analiz yazımı hazırlarken, piyasa Bitcoin için karamsar olsa da teknik olarak durumun kötü olmadığını belirttim. Ayrıca Bitcoin seviyesinden yaklaşık% 10 arttı. Büyük zaman dilimine baktığımızda o gün bahsettiğim durumlarda çok fazla değişiklik yok. Bu yüzden bazı küçük hareketleri inceleyeceğim.

Grafikte bahsettiğim mavi alan, şimdilik destek bölgemiz. Gördüğünüz gibi o bölgede bir destek / direnç dönüşümü var. Bu bölge eskiden bir direnişti ve şimdi bir destek bölgesi. Bu zaman dilimi için ilk direnç bölgesi, grafikte kırmızı alan olarak belirttiğim 12000-12100 $ seviyesidir.

Bahsetmek istediğim bir diğer nokta da çok tatsız bir RSI uyuşmazlığı olduğu. İşlemleri büyük olmadığı için sadece buna göre açmak riskli olabilir. RSI’da bahsetmek istediğim bir diğer nokta da düşüş eğilimi olmasıdır. Grafikteki RSI kısmına bakarak bunu görebilirsiniz. RSI trendlerini seviyorum. Çünkü bu trendleri takip ederek fiyatın yönü hakkında daha çok şey öğrenebiliriz. Buradaki düşüş trendi kırıldığında, fiyatta bir artış görebiliriz.

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Crypto para yatırımları çok yüksek risk içerir. Yatırım yapacak veya yatırım yapmayı düşünen kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdır.