Bitcoin veya Ethereum ile NFT Satın Alanlar Vergi Sürpriziyle Karşılaşabilir »Coin Otağ

NFT satışlarının artmasıyla birlikte CNBC haber ajansı, alıcıların ve satıcıların bu tür işlemlerde vergilerle karşı karşıya kalabileceğini açıkladı. Robert Frank’e göre, ABD İç Gelir Servisi (IRS), NFT satın almak için yüksek değerli kripto varlıkları satanlara yüksek vergiler uygulayabilir.

CNBC muhabiri şunları söyledi:

Kripto para kazanımlarıyla NFT satın alan koleksiyonerler, bu yıl vergiden muaf olduğunu düşündükleri satın alımlar için büyük vergi faturalarıyla karşı karşıya kalabilir.

Frank, IRS’nin Bitcoin veya Ethereum gibi kriptoları kullanmadaki liderliğinin bir parçası olarak, vergi makamının varlıkların elden çıkarılması ilkesini uygulayabileceğini belirtti. IRS, kriptoyu para birimi değil sermaye varlığı olarak gördüğünden, aşağıdaki kural uygulanabilir:

Sermaye varlığı olarak tutulan sanal para birimini, mallar veya başka bir sanal para birimi dahil olmak üzere başka bir mülkle değiştirirseniz, bir sermaye kazancı veya kaybını kabul etmiş olursunuz.

Frank, bazı uzmanların bugün NFT satın alan çoğu kişinin Bitcoin ve Ethereum kullandığını ve verginin farkında olmadığını iddia ettiğini açıkladı. Nitekim CoinTracker Vergi Stratejisi Başkanı Shehan Chandrasekera, özellikle ABD’deki insanların vergi kurallarından habersiz olduğunu belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 58.600.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!