Bitcoin ve Major Coin’lerin Fiyat Analizi »Coin Otağ

Bitcoin fiyatı 1 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.892 doların üzerine çıktı. Bu önemli bir olay çünkü 2017’deki rallinin temellerin ötesinde olduğunu ancak bir balon olmadığını kanıtlıyor. Genel olarak, bir balon patladığında, Fiyatın balon sırasında oluşan yüksek seviyeyi aşması birkaç yıl alır.

Artık Bitcoin’in (BTC) bir balonun içinde olmadığı anlaşıldığına göre, yatırımcıların aklındaki bir sonraki soru şudur: BTC fiyatı ne kadar yükselebilir?

Güçlü ani artışlar bile can sıkıcı düzeltmelere tanık olduğu için yatırımcılar yüksek hedeflere kapılmamalı. Yatırımcılar, genellikle karlı olduğu için ana trendle ticaret yapmayı hedeflemelidir.

Kurumsal yatırımcıların artan ilgisi, Yükseliş trendinin hala biraz olabileceğini gösteriyor. Raporlar, New York Dijital Yatırım Grubu tarafından iki ayrı kripto para birimi fonunda 150 milyon dolar toplamanın yalnızca üç yatırımcıya ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Temel bilgiler güçlü görünse de, Teknikler başka bir mitingi destekliyor mu?

Öğrenmek için en iyi 10 kripto para birimini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC), 1 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve hızlı bir şekilde tersine döndü, bu da daha yüksek kar rezervasyonu seviyelerine işaret etti. Ancak, Günün mum çubuğundaki uzun fitil, Bulls gün içi düşüşü satın alırken hissiyatın artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI) boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı 20.000 $ ‘ın psikolojik direncinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, Momentum toplayabilir ve BTC / USD çifti 22.727 $ ‘a ve ardından 25.000 $’ a yükselebilir.

Bununla birlikte, Fiyat 19.500 $ – 20.000 $ direnç bölgesinden dönerse, bu, ayıların agresif bir şekilde daha yüksek satış yaptığını gösterecektir. Böyle bir durumda parite, Yükseliş trendine devam etmeden önce birkaç gün konsolide edebilir.

Yükseliş momentumundaki kırılmanın ilk işareti, 20 günlük Üssel hareketli ortalamanın (17.723 $) altına düşecek. Parite 16.191 $ ‘ın altına düşerse, Avantaj ayılar lehine değişecektir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), 1 Aralık’ta 622.807 $ direncinin üzerine çıktı ve 635.456 $ ‘a ulaştı. Ancak Bulls kırılmaya devam edemedi ve bu, Pozisyonlarını aceleyle kapatan birkaç agresif alıcıyı tuzağa düşürebilir.

Bu, Fiyatı 600 $ ‘ın altına getirdi. Yukarıya doğru hareket eden ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, Bulls’un komuta ettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, bugünün gün içi Doji mum çubuğu formasyonu, Boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösterir. Boğalar fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine çıkarırsa, yükselişin bir sonraki ayağı 800 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (535 $) altına çekerse 488 $ ‘a düşmek mümkündür.

XRP Fiyat Analizi

XRP, 30 Kasım’da% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,649138 $ ‘ın üzerinde kapadı, ancak boğalar bu güçten yararlanamadı. Bu, Ayıların satış yaptığını gösterir.

XRP / USD çifti 1 Aralık’ta keskin bir şekilde düştü, ancak mum çubuğundaki uzun fitil daha düşük alım gösteriyor. Ayılar mitinglerde sattıklarında ve boğalar düşüşte alım yaptığında, bu bir aralık oluşumunun erken bir işaretidir.

Parite bugün bir iç gün mum çubuğu formasyonunu oluşturarak, boğalar ve ayılar arasındaki bir sonraki yönsel hareket hakkında kararsızlık olduğuna işaret ediyor.

Ayılar fiyatı 0,565 doların altına düşürürse, 20 günlük EMA’ya (0,50 ABD doları) düşüş mümkündür. Ancak, boğalar fiyatı 0,68 doların üzerine çıkarırsa parite 0,780574 dolara yükselebilir.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin (LTC) 1 Aralık’ta 93.9282 $ ‘lık dirençten geri döndü, ancak olumlu işaret, boğaların 84.3374 $’ ın altına düşüşler satın almasıdır. Bu, Duygu’nun olumlu olduğunu gösterir.

Yükselen hareketli ortalamalar ve 61’in üzerindeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Fiyat 84.3374 doların üzerinde kalırsa, Bulls genel direnci temizlemek için başka bir girişimde bulunacak.

Başarılı olurlarsa, 100 dolara yükselmenin bir sonraki ayağı başlayabilir. Tersine, Fiyat genel dirençten düşerse, birkaç günlük aralığa bağlı eylem mümkündür.

20 günlük EMA’nın (76 $) altında bir kırılma, Ayıların geri dönüş yaptığının ilk göstergesi olacak.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Boğalar, 30 Kasım ve 1 Aralık’ta Bitcoin Cash’i (BCH)% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerine 324,01 $ ‘a itemedi. Bu, Kar rezervasyonunu çekti ve Altcoin 20 günlük EMA’ya (283 $) düştü.

20 günlük EMA’daki zayıf toparlanma, Bulls arasında mevcut seviyelerde alım yapmak için aciliyet olmadığını gösteriyor. BCH / USD çifti ivme kazanmazsa, 280 dolarlık desteğin altına düşme olasılığı daha yüksektir.

Ayılar fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın altına çekerse, parite 246.85 $ ‘a ve ardından 231 $’ a düşebilir. Eğer parite ivme kazanır ve 324.01 $ ‘ın üzerine çıkarsa, bu negatif görünüm geçersiz hale gelecektir. Böyle bir durumda, Kartlar 344.98 $ ve ardından 371.70 $ ralli olacaktır.

Chainlink Fiyat Analizi

LINK, 1 Aralık’ta 14.4433 $ ‘lık% 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyeleri kaldıramadı. Bu, ayıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Bununla birlikte, Ayıların fiyatı 13,28 dolar desteğinin altına çekip çekemeyeceği, Düşüklerin alıcıları çektiğini gösteriyor. Düz 20 günlük EMA (13.43 $) ve orta noktaya yakın RSI, birkaç günlük menzile bağlı eylem öneriyor.

Boğalar fiyatı 14.8328 $ ‘ın üzerine çıkarırsa, LINK / USD çifti 16.39 $’ a yükselebilir. Bu direnci kırmak, İvmenin yükselişini görebilir. Tersine, Ayılar fiyatı 13.28 $ ‘ın altına çekerse, 50 günlük SMA’yı (12.34 $) yeniden test etmek mümkündür.

Polkadot Fiyat Analizi

DOT, 1 Aralık’ta 5.5429 $ ‘dan düştü ve bu da ayıların agresif bir şekilde 5.5899 $’ lık direnci savunduğunu gösterdi. Bununla birlikte, küçük bir pozitif, Altcoin’in 20 günlük EMA’dan (5.04 $) çıkmasıdır.

Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA ve 57’nin üzerindeki RSI, Bulls’a küçük bir avantaj sunuyor. Alıcılar şimdi fiyatı tekrar 5.5899 $ – 6.0857 $ direnç bölgesinin üstüne çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı 6.8619 dolardan başlayıp ardından 7.64 dolardan başlayabilir. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir durumda, DOT / USD çifti 50 günlük SMA’ya (4,56 $) düşebilir.

Cardano Fiyat Analizi

Ayılar, ADA’yı 0,175 dolar seviyesinde savunuyor. Bu direncin üzerine çıkılmaması, 1 Aralık’taki kar rezervasyonunu çekti ve fiyatı 20 günlük EMA’ya (0.140 $) çekti.

Boğalar, 20 günlük EMA’da agresif bir şekilde düşüşler satın alıyor ve fiyatı 0,155 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Fiyatı bu seviyenin üzerinde tutmayı başarırlarsa, ADA / USD çifti tekrar 0.175 $ ‘a ulaşabilir.

Fiyat bu dirençten düşerse, birkaç günlük menzile bağlı eylem mümkündür. Öte yandan, Çift mevcut seviyelerden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, Düzeltme 50 günlük SMA’ya (0.115 $) kadar derinleşebilir.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB), 1 Aralık’taki 32 dolarlık genel dirençten tersine çevrildi ve hareketli ortalamalara göre ayarlandı. Bu, Ayıların Altcoin aralığını 25.6652 dolar ile 32 dolar arasında tutmak istedikleri için bu direnci savunduğunu gösteriyor.

Boğalar 1 Aralık’ta hareketli ortalamalarda düşüşü satın alsa da bugün alım baskısını sürdüremedi. Bu sizi Genel direnişe yakın satın almaktan korkmanıza neden olur.

Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse, BNB / USD çifti 25.6652 dolara düşebilir.

Sabit hareketli ortalamalar ve 51’in üzerindeki RSI, Bulls veya ayılar için büyük bir avantaj göstermiyor. Bu nedenle, birkaç günlük aralığa bağlı eylem mümkündür.

Yıldız Fiyat Analizi

Boğaların fiyatı düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkarmadaki başarısızlığı, 1 Aralık’ta Stellar Lumens (XLM) için kar rezervasyonunu çekti. Ancak, Mum’daki uzun kuyruktan görüldüğü gibi Ayılar daha düşük seviyelerde duramıyor.

Bugünün mum çubuğu formasyonu, boğalar ve ayılar arasındaki bir sonraki yön hareketi konusunda kararsızlık olduğunu göstermektedir. Bulls, Fiyatı düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkaramazsa, 20 günlük EMA’da (0,15 $) daha derin bir düzeltme mümkündür.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede. Bu, Duyarlılığın pozitif olduğunu ve boğaların düşüşleri 20 günlük EMA’ya satın alabileceğini gösteriyor. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma, XLM / USD çiftini birkaç gün için aralığa bağlı tutabilir.

Düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma, gücü işaret edecek ve 25 Kasım’ın yükseği 0.231655 $ ‘da yeniden test edilmesine yol açabilir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler sadece yazara aittir ve CoinOtağ’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Kararınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!