Bitcoin ve Ethereum için Detaylı Fiyat, Hacim ve Korelasyon Analizi! Kaçırmayın • Coin Otağ

Paris merkezli yatırım yönetimi hizmeti ExoAlpha’nın baş yatırım sorumlusu David Lifshitz, Bitcoin’in yukarı yönlü potansiyelinin yakın vadede Ethereum’dan daha yüksek olduğuna inanıyor. Uzman, BTC/ETH paritesindeki son hareketten sonra bu yorumu yaptı.

Bitcoin Fiyatı Ethereum’dan Daha Hızlı Artacak!

Analist, Bitcoin ve Ether’in çiftteki trend momentumunu BTC ve ETH ile Dolar karşısında karşılaştırıyor. Düşük denilen düşükler, Bitcoin fiyatının Ethereum’dan daha yavaş yükseldiğini gösterir. Bu, Ethereum’un tam tersine BTC/USD’de daha fazla yükseldiğini gösterse de, Bitcoin fiyat momentumunun Ethereum’a göre bir avantaj kazandığını ortaya koyuyor.

Son zamanlarda Ethereum, Bitcoin’den daha güçlü hale geldi, en azından fiyat ivmelerinin yüzde hesaplaması bize bunu düşündürüyor. Çünkü BTC/USD yükseldiğinde, ETH/USD de yükselir ve çok daha yüksek oranlarda gerçekleşir. Benzer şekilde, BTC/USD çifti düştüğünde ETH/USD daha da düşer.

Aynı yüzde ölçeğinde Bitcoin ve ETH fiyat karşılaştırması. Kaynak: TradingView

Fiyat momentumundaki fark, BTC/ETH oranının azalan kanal aralığında düşmesine de neden oldu. Analizinde Lifshitz aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Mevcut oran, BTC’nin ETH’ye karşı daha yavaş fiyatlandığını gösteriyor. Bu nedenle, tüccarlar Bitcoin satın alabilir. Aynı dolar çiftlerine karşı Ethereum satabilirler ve oranın alt kanaldan üst kanala olası sıçramasına yatırım yapabilirler.”

Coin Otağ olarak yorumlamak gerekirse analistin burada bahsetmek istediği nokta şu olacaktır:

“Ethereum balinaları BTC ile korelasyon içinde hareket ederken fiyat değişikliklerini yüzde olarak abartıyor ancak bu birçok yatırımcıda korkuya neden olabilir, bu nedenle Ethereum yatırımını seçen yatırımcılar bir noktada Bitcoin’e geçebilir ve daha istikrarlı hareket nedeniyle fiyatların yükselmesine neden olabilir. BTC fiyatlarının.”

Elon Musk’ın piyasadaki etkisi de azaldı

Bitcoin ve Ether fiyat hareketleri arasındaki fiyat momentumu da arttı ve Fed yetkilileri Çarşamba günü 2024 ila 2023 için yüksek faiz oranı beklentilerini çektiklerini açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum’un Fed haberlerine ilk tepkisi olumsuz oldu. BTC/USD günü %4,51 düşüşle kapatırken, ETH/USD %6,91 düştü. Buna karşılık, 19 Mayıs’ta Elon Musk Bitcoin’e karşı bir tweet savaşı başlattıktan sonra BTC/USD yüzde 14.29 ve ETH/USD 27.61 düştü.

Bitcoin ve ETH fiyat momentumları arasındaki bu dramatik fark, 19 Mayıs düşüşünden sonra yana doğru dönmeye başladı. Lifshitz, bunu Bitcoin’in Ether’den daha değerli olacağının bir başka işareti olarak nitelendirdi.

“BTC/ETH fiyat oranı son 3 haftadır istikrarlı. Son birkaç güne daha yakından bakarsak, oran yükseliyor. Bu, BTC’nin ETH’den daha değerli olma eğiliminde olduğu anlamına geliyor.”

Kanalın alt aralığını test ettikten sonra BTC/ETH’deki nispi fiyatlar

Bu arada Lifshitz, kanalın üst aralığını test ettikten sonra oranın düşmeye devam edebileceğine inandığını söyledi.

Bitcoin ve Ether işlem süreçleri

Yukarı veya aşağı, Bitcoin ve Ether’in sonraki eğilimlerinin yüzdesi, benzersiz teknik ve temel faktörlerine bağlıdır.

Lifshitz, 33.000 ila 40.000 dolar arasında kalan Bitcoin’in kısa vadeli düşüş eğilimini doğrulamak için 42.000 doların üzerine çıkması gerektiğini söyledi. Bunu yaparken, fiyat 26 Nisan ve 12 Mayıs yerel dip seviyelerine denk gelen 50.000 dolara yükselebilir.

19 Mayıs çöküşünden sonra Bitcoin ticaret hacmi arttı, ancak BTC’nin bir sonraki fiyat hareketi belirsizdi. Kaynak: ExoAlpha

Uzman, yükseliş hareketinin gerçekleşmesi için Bitcoin madencilerinin ya satışlarını tüketmeleri ya da BTC rezervlerini daha yüksek fiyatlarla satacaklarına ikna olmaları gerektiğini ekledi. Bu arada, MicroStrategy gibi dip alıcılar ve kurumsal yatırımcılar, 50.000 dolarlık fiyat hedefine doğru daha fazla rüzgar ve ivme sağlayabilir. Lifshitz ekledi:

“Elon Musk gibi, boğalar ve ayılar arasındaki savaş devam ederken elbette Bitcoin için destekçileri ve tweetleri taşıyan bir fabrika var. Bu her seferinde fiyatı etkiler. ”

Ethereum açısından Lifshitz, kripto para biriminin önümüzdeki günlerde 2.850 dolara yükselmesini bekliyor. Bu değer, ETH’nin 3 Mayıs’ta yükselmeden önce ulaştığı seviyeyle aynı. Bu ETH değeri, 19 Mayıs dip fiyatından tamamen toparlanmaya çalışırken direnç görevi gördü.

Ether hacimleri, 19 Mayıs kazasından sonra aşağı yukarı aynı kaldı. Kaynak: ExoAlpha

Ethereum boğaları, grafikte gözlenen simetrik üçgen modelinden sonra fiyatları daha da aşağı çekme eğilimindeydi. Simetrik üçgenler devam kalıplarıdır. Bu nedenle, fiyatları önceki eğilimlerine uygun olarak ileri itme eğilimindedirler.

Lifshitz, “Fiyat bu üçgenin tepesine yaklaştıkça 2.500 dolar seviyesinin üzerinde veya altında bir miktar çözülme bekleniyor” dedi.

Bu arada, hacimler hem Bitcoin hem de Ethereum çizelgelerinde yer alıyor. BTC/USD çifti 19 Mayıs fiyat çöküşünden sonra daha yüksek işlem hacimleri kaydederken, Ethereum piyasasında aşağı yukarı aynı değerler gözlemleniyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 38.356,00 dolar seviyelerinde alıcı buluyor.