Bitcoin ve Ethereum Blockchain Analizi 2021 • Coin Otağ

Bitcoin, Nisan ayında 64.895 $ ile zirveye ulaştı ve son iki aydır düşüş eğiliminde. 19 Mayıs’ta yaşadığımız düşüşle birlikte satış baskısı arttı ve bu da coinin değerini 40 bin doların altına inmeye zorladı. BTC fiyatları 22 Haziran’da 28.600 dolara düştü ve grafikler sürekli düzeltmeler gördü. Ancak, son fiyat toparlanması 25 Haziran’da geldi ve bu da 35.500 dolar civarındaydı.

Böyle bir oynaklık odaklı piyasada, tüccarlar korkmuş görünüyor ve bu oynaklık nedeniyle blok zinciri tarafındaki işlemler zayıfladı. Bu blok zinciri zayıflaması, 2020’de Bitcoin ve Ethereum’da meydana gelen düşük işlem sayılarına benzer.

Ethereum ve Bitcoin Blockchain Analizi

Fiyatların yılın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla piyasadaki hareketlilik son derece pasif kaldı. Glassnode’dan gelen veriler, Bitcoin transfer hacminin 2020 ve 2021 başlarındaki seviyelere düştüğünü gösteriyor. Aktif adresler, genellikle Mart ayından Mayıs ayının başlarına kadar korunan 1.16 milyon zirveden %24 düştü.

Basın zamanında görülen 884 bin adres hareketi en son geçen yıl bu zamanlarda görüldü.

Ethereum durumunda, altcoin’in aktif adresleri, yaklaşık 676k adresin kısa zirvesinden %30 düştü. Dahası, basın zamanı etkinliği, en son 2021’in ilk çeyreğinde görülen bir rakam olan günde 474.000 adrese düştü.

BTCvsETH Aktif Adresleri

İşlem sayılarındaki düşüşle birlikte, bir sonraki bloğa dahil edilme öncelik ücretleri de önemli ölçüde düştü. Ağ rahatladı, bu nedenle kullanıcıların işlemleri işlemek için yüksek ücretler ödemeleri gerekmedi. Bu, Bitcoin toplam ücretlerinin günlük 30 BTC olduğu anlamına gelir. [~ 1,2 milyon dolar] düşmesine neden oldu. Böyle düşük bir ücret en son 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında görüldü.

Verilere göre bu, madencinin gelirinin yaklaşık %4’ünü oluşturuyor ve kalan %96’sı blok sübvansiyon tarafından sağlanıyor.

bitcoin işlem komisyonları 2021 düşüyor

Benzer şekilde, Ethereum’un günlük transfer ücreti Mayıs başında 15.000 ETH/günden 1.9 bin ETH’ye (4.34 milyon $) düştü. Merkezi Olmayan Finans [DeFi] uygulamalar ETH pazarını ayakta tuttu, ancak kullanıcılar son zamanlarda dalgalanan işlem ücretleri nedeniyle DeFi uygulamalarıyla etkileşim kurmak için Polygon ve Binance Smart Chain’e geçti. Şu anda düşük olan bu ücretler, toplam madenci gelirinin %10’unu temsil ediyor; Bu, en son DeFi rallisinin Haziran 2020’de başlamasından çok önce görülen bir yüzde.

Ethereum komisyonları 2021'de düştü

Zincir üstü veriler, piyasada düşüş eğilimi gösteriyor. Bitcoin ve Ethereum büyük bir düzeltme aşamasından geçerken, bazı tüccarlar hala güçlü. Kripto para birimlerine yönelik işlemlere yönelik talep önemli ölçüde düşerken, bu, güçlü cüzdanların baskı zamanında varlıklarını satma konusundaki isteksizliğini yansıtıyor olabilir.