Bitcoin ve Başlıca Altcoinlerin Fiyat Analizi 19 Aralık »Coin Otağ

Jefferies’in küresel hisse senedi stratejisi başkanı Christopher Wood, Bitcoin (BTC) satın almak için fiziksel altın pozisyonunun yüzde beşini terk etti. Bu hareket, artan sayıda kurumsal yatırımcının Bitcoin’in altına eşit veya daha iyi bir değer deposu olduğunu düşündüğünü gösteriyor.

Wood ayrıca, Bitcoin büyük bir düzeltme yaparsa daha fazla satın alacağını söyledi. 16.000 $ – 20.000 $ aralığında alım yapan kurumsal yatırımcılar, Kurumsal yatırımcıların uzun vadeli bir tasarruf fırsatı olarak gördükleri için geri çekilme konusunda endişeli olmadıklarını göstermektedir.

One River Digital Asset Management ayrıca yakın zamanda Bitcoin ve Ether için 600 milyon dolarlık bir bahsi ortaya çıkardı. CEO Eric Peters, hedge fonunun gelecek yılın ilk yarısında varlıklardaki toplam tahsisi 1 milyar dolara çıkarmak için daha fazla Bitcoin ve Ethereum almayı planladığını söyledi.

Bu, kurumsal talebin başka bir işaretidir. Crypto varlıklar 2021’e kadar yüksek kalacak.

DeVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green, dijital varlığın rallisinin “dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının” akınıyla destekleneceği için Bitcoin’in boğa koşusunun 2021’de devam etmesini bekliyor. Green, Bitcoin’in fiyatının gelecek yıl en az% 50 veya muhtemelen iki katına çıkmasını bekliyor.

Ancak, Bitcoin’in geleceği konusunda herkes ikna olmuş değil. Milyarder Mark Cuban, Bitcoin’in “kıyamet günü senaryolarına karşı bir koruma olmadığını” ve “yakın zamanda fiat para biriminin yerini almasının olası olmadığını” söyledi.

Bitcoin kısa vadede iyileşecek ve rakiplerine övünme fırsatı verecek mi yoksa yükselmeye devam edecek mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin çizelgelerini inceleyelim …

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC), 16 Aralık’ta 20.000 $ ‘lık psikolojik engeli aştıktan sonra ivme kazandı. Artış 17 Aralık’ta devam etti ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 23.795 $’ a ulaştı.

BTC / USD çifti, bugün genellikle bir devam modeli olarak hareket eden bir gün içi mum çubuğu modeli oluşturdu. Bu model, Bulls’un son iki gündür agresif alımlarından sonra ara verdiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu olan şey, Fiyatın yakın zamandaki en yüksek seviyesine yakın olması, bu da boğaların son iki gündeki keskin ralliden sonra bile aceleyle pozisyonlarını kapatmadıklarını gösteriyor. Bu, Analistlerin rallinin 25.000 $ ve ardından 26.000 $ ‘a ulaşmasını beklediğini gösteriyor.

Güçlü ivme ile desteklenen bir pazarda zirveye ulaşmak zor olsa da parite 26.000 $ ‘dan güçlü dirençlerle karşılaşabilir.

Olumsuz tarafı, izlenecek kritik seviye 20.000 $ ‘dır. Bulls bu seviyeyi desteklemek için tutarsa, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı devam edebilir. Bununla birlikte, fiyat 20.000 $ desteğinin altına düşerse ve pariteyi kurtaramazsa, daha derin bir düzeltmeye tanık olabilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), 16 Aralık’ta 622.807 $ direncinin üzerine çıkarak Yükselen üçgen modelini tamamladı. Bu yükseliş kurulumunun hedefi 763 dolar.

Bununla birlikte, bir modelden ayrıldıktan sonra, fiyat genellikle arıza seviyesini yeniden test eder. Bu durumda bile fiyat 622,80 dolara yükseldi.

Bulls, onu desteklemek için 622.807 $ ‘ı çevirebilirse, Tüccarların bu seviyede alım yaptığını gösterecektir. Bu, Yükseliş trendinin devam etme olasılığını artırır. 64’ün üzerinde yükselen hareketli ortalamalar ve göreli güç endeksi (RSI), Bulls’un üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyat düşerse ve 622.807 $ ‘ın altında kalırsa, bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, son kopuşun bir boğa tuzağı olduğunu gösterebilir. Fiyat, Üçgenin trend çizgisinin altına düşerse bu açıklama daha güçlü hale gelecektir.

XRP Fiyat Analizi

XRP, 16 Aralık’ta düşüş trendi çizgisinin ve 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (0,54 $) üzerine çıkarak düzeltmenin bitmiş olabileceğini gösteriyor. Boğalar 17 Aralık’ta ivmeyi korumaya çalıştı ancak 0,65 doların üzerinde sert bir dirençle karşılaştı.

İç mekan Doji şamdan deseni, bugün boğalar ve ayılar arasındaki istikrarsızlığa işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, XRP / USD çifti 0,50 $ ‘a düşebilir ve ardından tekrar 0,435420 $’ a düşebilir.

Böyle bir durumda çiftin birkaç gün aralıkta kalması tavsiye edilir. 0.6794 $ ‘lık bir kırılma bu görünümü geçersiz kılacaktır.

Sorunsuz 20 günlük EMA ve 43 ile 57 arasında salınan RSI, yakın vadede olası bir konsolidasyona da işaret ediyor.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin (LTC) 16 Aralık’ta simetrik üçgenin üzerine tırmandı ve ardından 17 Aralık’ta bir başka güçlü hareket izledi. Bu hareket, Fiyatı 93.9282 dolarlık direnç ve 100 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkardı.

17 Aralık mum çubuğundaki uzun fitil, Kar rezervasyonunu daha yüksek gösteriyor, ancak boğalar fiyatın 100 dolar desteğinin altında kalmasına izin vermedi. Bu, Tüccarların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor.

Bununla birlikte, Bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, Tüccarların tekrar daha yüksek seviyelerden rezervasyon yaptığını gösteriyor. Bu, tükenmenin erken bir işaretidir ve hacim bozulursa, LTC / USD çifti önümüzdeki birkaç gün içinde 93.92 $ ‘a düzeltebilir.

Fiyat bu desteğin üzerine çıkarsa, Yeni taban olarak onaylanacaktır. Bu, bir sonraki hedef seviyeye doğru yolculuğu 140 $ ‘dan başlatabilir. Tersine, eğer Fiyat 93.9282 $’ ın altına düşerse, parite 20 günlük EMA’ya (84 $) düşebilir.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin Cash (BCH) 17 Aralık’ta 322.08 $ direncinin üzerine çıktı, ancak fiyat 331.69 $ ‘dan düştü. Bu, Ayıların bu direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

Bugünün mum çubuğu formasyonu, Bulls düşüşlerde alım yaptıkça ve ayılar mitinglerde sattıkça belirsizliğin devam ettiğini gösteriyor. Yükselen 20 günlük EMA (286 $) ve 59’un üzerindeki RSI, Bulls’a bir avantaj sunuyor.

Boğalar fiyatı 338 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, BCH / USD çifti 371.70 $’ a ve ardından 400 $ ‘a yükselebilir. Tersine, eğer ayılar fiyatı 300 $’ ın altına çekerse, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Böyle bir hareket çifti birkaç gün boyunca aralıkta tutabilir.

Chainlink Fiyat Analizi

Chainlink (LINK), 17 Aralık’ta bir Doji şamdan deseni oluşturdu ve bugün bir tane daha yaptı. Bu, Bulls ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor, ancak olumlu işaret, fiyatın son iki gündür 13.28 $ desteğinin üzerinde kaldığı.

Boğalar fiyatı 15 doların üzerine çıkarabilirse, LINK / USD çifti 16,39 dolara yükselebilir. Bu direncin kırılması, 20.1111 $ ‘ı yeniden test edebilecek yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, ne boğalar ne de ayılar için açık bir avantaja işaret etmiyor. Fiyat tekrar 15 $ ‘a düşerse, parite birkaç gün aralığa bağlı kalabilir.

Cardano Fiyat Analizi

Cardano (ADA) 17 Aralık’ta 0,175 dolarlık genel dirençten geri döndü ancak ayılar düzeltmeyi uzatamadı. Boğalar küçük düşüşü satın aldı ve fiyatı tekrar 0.175 doların üzerine çıkarmaya çalışacaklar.

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, Bulls’un kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bulls fiyatı 0.175’in üzerine çıkarabilir ve devam edebilirse, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Artan yönde, bir sonraki hedef 0,20 dolar ve ardından 0,26 dolar.

Bu varsayımın aksine, fiyat 0.175 $ ‘dan tekrar düşerse, 20 günlük EMA’ya (0.152 $) bir düşüş mümkündür. Bu destekten güçlü bir sıçrama, 0.175 $ ‘ın üzerine çıkma olasılığını artıracaktır.

Bununla birlikte, Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, ADA / USD çifti 0.14 $ ‘a ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalamaya (0.131 $) düşebilir.

Polkadot Fiyat Analizi

Boğalar, Polkadot’u (DOT) 17 Aralık’ta 5,5899 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı, ancak daha yüksek seviyeleri kaldıramadı. Bu, Ayıların bu direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, Bulls fazla zeminden vazgeçmedi ve fiyatı 5.5899 $ ‘ın üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunma olasılığı yüksek. Fiyatı bu direncin üzerinde tutabilirlerse, DOT / USD çifti 6.0857 $ ‘a ve ardından 6.8619 $’ a yükselebilir.

Yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve 57’nin üzerindeki RSI, en düşük direnç yolunun yukarı olduğunu gösterir. Fiyat 5.5899 $ ‘dan tekrar reddedilirse bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Bu durumda, 20 günlük EMA’da (5 $) bir düşüş mümkündür.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB), 32 dolarlık direnç ile 25.6652 dolarlık destek arasında sallanmaya devam ediyor. Yerleşik bir aralıkta, tüccarlar fiyatın düşmesini bekledikleri için fiyat direnç seviyesine yaklaştığında satış yaparlar.

Ancak, Bulls bugün hareketli ortalamalarda düşüşü satın aldı ve şimdi fiyatı 32 doların üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunacak.

Fiyatı aralığın üstünde tutmayı başarırlarsa, BNB / USD çifti yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 39,59 $ ‘ı yeniden test edebilir.

Aksine, Fiyat tekrar 32 $ ‘a düşerse, Bulls’un ayıları yenemeyeceğini gösterecektir. Bu, çifti birkaç gün daha menzil içinde tutabilir.

Yıldız Fiyat Analizi

Stellar Lumens (XLM) kırıldı ve 16 Aralık’ta 0.18 $ direncinin üzerinde kapandı. Bu hareket, Düzeltmenin bitmiş olabileceğini gösterir. Pozitif bölgedeki yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve RSI da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

17 Aralık mum çubuğundaki uzun fitil, Ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyelerden veya 20 günlük EMA’dan (0.168 $) dönerse, Bulls bir kez daha yükseliş trendine devam etmeye çalışacak. 0,21 doların üzerinde bir kapanış, 0,231655 dolarlık bir dirençle yeniden teste yol açabilir.

Tersine, Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, XLM / USD çifti bir sonraki trend hareketi başlamadan önce birkaç gün boyunca geniş bir aralıkta konsolide edebilir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler sadece yazara aittir ve CoinOtağ’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Kararınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!