Bitcoin ve Altcoinler ne yapacak? TOP 10 Altcoin teknik analizi »Coin Otağ

Bitcoin (BTC) fiyatı 1 Aralık itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.892 doların üzerine çıktı. Bu, 2017’deki büyük rallinin “bir balon” olmadığını kanıtladığı için çok önemli bir olaydı. Genellikle “balon” olarak adlandırılan bir varlığın fiyatı düştüğünde, yeniden rekor seviyeye ulaşmak yıllar alabilir.

Örneğin, Japon borsası 1989’da rekor seviyeye ulaştı, bir balon ve patlama yarattı. Bugün bile bu rekora henüz ulaşılmadı. Benzer şekilde, Silver’ın onsu 50 dolara yaklaştığı 1980 seviyesi, yalnızca 2011’de yeniden yaklaşıldı. 2000 yılında Nasdaq borsasında dot-com balonunda tekrar yakalanan seviyeye ulaşmak için 2015 yılına kadar beklendi. Bitcoin fiyatının artık bir balon olmadığına eminiz. Fiyat güçlü bir şekilde artmaya devam ediyor ve yatırımcıların tek bir sorusu var: BTC fiyatı ne kadar ileri gidecek?

Birçok analist, Bitcoin fiyatı için astronomik fiyat tahminlerinde bulunur. Örneğin, Ünlü istatistikçi Willy Woo, BTC fiyatının 2021 sonunda 300.000 $ ‘a yükseleceğini öne sürüyor. Veri analizi, Bitcoin fiyatı için 590.000 $’ a kadar devam edecek bir boğa piyasasına işaret ediyor. Ancak yatırımcılar, her güçlü yükselişte düzeltmeleri görebileceklerinden, yüksek hedefleri hemen hayal etmemelidir. Kurumsal yatırımcıların artan ilgisi, Bitcoin fiyatının artmaya devam edeceği umudunu veriyor.

Uzun lafın kısası, Temel veriler pazarın gücünü ortaya koyuyor, Ama teknik veriler aynı yönde mi? Bunu öğrenmek için analist Rakesh Upadhyay tarafından piyasa değerine dayalı en iyi 10 kripto para biriminin teknik analizine daha yakından bakalım:

BTC / USD – Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı 1 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu ve hızlı bir düşüş yaşıyor. Bu, Tüccarların yüksek düzeyde kar elde ettiğini gösteriyor. Öte yandan düşüşün olduğu günlerde mum çubuğunun altındaki uzun fitiller, düşüşten yararlanmak isteyen boğaların alım yaptığını ortaya koyuyor.

BTC / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Her iki hareketli ortalamada yükselişte ve bağıl güç endeksi (RSI) değeri pozitif bölgede, Bulls’un hakim olduğunu gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı 20.000 $ ‘lık psikolojik direncin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, Yukarı doğru ivme hızlanabilir ve BTC / USD çifti 22.727 $ ‘a ve ardından 25.000 $’ a yükselebilir.

Ancak fiyat 19.500-20.000 $ direnç bölgesinden çıkarsa, Ayıların yüksek seviyelerde agresif bir şekilde satış yaptığı ortaya çıkacaktır. Böyle bir durumda parite yükseliş trendine devam etmeden önce birkaç gün daha yatay kalabilir.

Yükseliş momentumundaki kırılmanın ilk işareti, 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (17.723 $) altında bir düşüşle gelecek. Parite 16.191 $ ‘ın altına düşerse, avantaj ayılar lehine değişebilir.

ETH / USD – Ether fiyat analizi

Ethereum (ETH) fiyatı 622 $ direncinin üzerine çıktı ve 1 Aralık’ta 635 $ ‘a ulaştı. Ancak boğalar bu yükselişi sürdüremedi ve birkaç agresif alıcı tuzağa düştü ve aceleyle pozisyonlarını kapattı.

Günlük ETH / USDT çifti grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat yine 600 doları tutmaya çalışıyor. Yukarı doğru eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki göreli güç endeksi, Bulls’un piyasayı kontrol ettiğini gösteriyor.

2 Aralık’ta oluşan Doji şamdan deseni, Boğalar ve ayılar arasında bir kararsızlık olduğunu gösterir. Boğalar fiyatı genel direnç bölgesinin üstüne çıkarırsa, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir ve fiyat 800 dolara kadar yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, Ayılar fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (535 $) altına çekerse 488 $ ‘a düşüş görülebilir.

XRP / USD – Ripple teknik Analiz

Ripple (XRP) fiyatı 30 Kasım’da% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 0,649138 $ üzerinde kapandı. Ancak boğalar bu güçlü yükselişten yararlanamadı. Başka bir deyişle, Ayılar yükselişten yararlandı ve çok sattı.

XRP / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

XRP / USD çifti 1 Aralık’ta keskin bir düşüş gösterdi, ancak mum üzerindeki uzun fitil daha düşük alımları gösteriyor. Ayılar her rallide satarsa ​​ve boğalar her sonbaharda satın alırsa, Fiyat grafiği dar bir alanda hareket etmeye başlar.

Parite grafikte de görülebileceği gibi, boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yönün neye benzeyeceği konusunda bir kararsızlık var.

Ayılar fiyatı 0,565 $ ‘ın altına düşürürse, 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (0,50 $) bir düşüş mümkündür. Bununla birlikte, Bulls fiyatı 0,68 doların üzerinde tutmayı başarırsa, 0,780574 dolara çıkmak mümkün olabilir.

LTC / USD – Litecoin fiyat analizi

Litecoin (LTC) fiyatı 1 Aralık’ta 93.9282 $ ‘lık dirençten geri döndü. Yine de Bulls, iyi bir işaret olarak 84.3374 doların altına düşüşler alıyor. Doğal olarak, piyasada olumlu bir hava olduğu ortaya çıktı.

LTC / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yükselen hareketli ortalamalar ve 61’in üzerindeki göreli güç endeksi, Bulls’un piyasayı kontrol ettiğini gösteriyor. Fiyat 84.3374 doların üzerinde kalırsa, Bulls genel direncin üstesinden gelmek için başka bir girişimde bulunacak.

Başarılı olurlarsa, 100 dolara doğru hareketin bir sonraki aşaması başlayabilir. Tersine, fiyat genel dirençten düşerse, bu sefer birkaç gün yan yana görünebilir.

20 günlük Üstel hareketli ortalamanın (76 $) altında bir kırılma varsa, bu kez ayılar devralır.

BCH / USD – Bitcoin Cash teknik analizi

Boğalar, 30 Kasım ve 1 Aralık’ta Bitcoin Cash’in (BCH) fiyatını% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin (324 $) üzerine çıkaramadı. Bu, Yatırımcıların satışlarını kar etmeye teşvik etti ve Altcoin 20 günlük üssel seviyeye düştü. hareket. ortalama seviye (283 $).

BCH / USD çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük üssel hareketli ortalama çizgisindeki hafif toparlanma, Bulls’un mevcut seviyelerden alım yapmak için acele etmediğini gösteriyor. BCH / USD çifti yukarı yönde ivme kazanmazsa, 280 $ desteğinin altına düşme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Ayılar fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın altına çekerse, parite 246.85 $ ‘a ve ardından 231 $’ a düşebilir. Parite ivme kazanır ve 324.01 $ ‘ın üzerine çıkarsa, bu olumsuz görünüm ortadan kalkar. Böyle bir durumda ralli 344.98 dolara ve ardından 371.70 dolara doğru başlayabilir.

LINK / USD – Chainlink fiyat analizi

Chainlink (LINK), 1 Aralık itibarıyla% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerine yükselerek 14,4433 dolara yükseldi. Ancak Bulls, daha yüksek seviyelere ulaşmayı başaramadı. Bu, Ayıların küçük fiyat artışlarıyla satış yaptığını gösteriyor.

LINK / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Öte yandan, Bears’ın fiyatı 13.28 $ desteğinin altında tutmaması, Alıcıların düşük olduğunu gösteriyor. 20 günlük üssel hareketli ortalama (13,43 $) ve orta noktanın yakınındaki bağıl güç endeksi birkaç gündür yatay olarak hareket ediyor.

Boğalar fiyatı 14.8328 $ ‘ın üzerine çıkarırsa, LINK / USD çifti 16.39 $’ a yükselebilir. Bu direncin kırılması Yukarıya doğru ivmenin yolunu açacaktır. Tersine, ayılar fiyatı 13,28 doların altına çekerse, 50 günlük basit hareketli ortalamayı (12,34 dolar) yeniden test etmek mümkündür.

DOT / USD – Polkadot fiyat analizi

Polkadot (DOT) fiyatı 1 Aralık’ta 5.5429 $ ‘dan düştü ve bu da ayıların agresif bir şekilde 5.5899 $ direncini savunduğunu gösterdi. Yine de, Altcoin fiyatının 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (5,04 $) üzerine çıkması olumlu bir gelişme.

Günlük DOT / USDT parite grafiği. Kaynak: TradingView

Kademeli olarak yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama ve 57’nin üzerindeki göreli güç endeksi, Bulls’a küçük bir avantaj sunuyor. Alıcılar şimdi fiyatı 5,5899 dolardan 6,0857 dolara tekrar direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı 6.8619 $ ve ardından 7.64 $ olarak görülebilir. Ayılar fiyatı 20 günlük Üstel hareketli ortalamanın altına düşürürse, bu yükseliş beklentisi geçersiz olacaktır. Böyle bir durumda, DOT / USD çifti 50 günlük basit hareketli ortalamaya (4,56 $) düşebilir.

ADA / USD – Cardano teknik analizi

Ayılar, Cardano (ADA) fiyatını 0.175 $ ‘da tutmak için mücadele ediyor. Bu direncin üstesinden gelinememesi, Satışların 1 Aralık’ta kar almasını tetikledi ve fiyat 20 günlük Üstel hareketli ortalamaya (0.140 $) düştü.

ADA / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, 20 günlük üstel hareketli ortalamaya doğru düşüş sırasında agresif bir şekilde satın alıyor ve fiyatı 0,155 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Fiyatı bu seviyenin üzerinde tutmayı başarırlarsa, ADA / USD çifti tekrar 0.175 $ ‘a ulaşabilir.

Fiyat bu dirençten düşerse birkaç gün yatay bir hareket görülebiliyor. Öte yandan, parite mevcut seviyelerden düşerse ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altına düşerse, Düzeltme 50 günlük basit hareketli ortalamaya (0.115 $) kadar derinleşebilir.

BNB / USD – Binance Coin fiyat analizi

Binance Coin (BNB) fiyatı, 1 Aralık’taki 32 dolarlık genel dirençten geri döndü ve hareketli ortalama seviyelere doğru bir düzeltme yaşadı. Bu, Ayıların Altcoin fiyat aralığını 25.6652 $ ile 32 $ arasında tutmak istedikleri için direnç bölgesini savunduğunu gösteriyor.

BNB / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

1 Aralık itibarıyla boğalar hareketli ortalamalara doğru düşüşü satın alsa da 2 Aralık itibarıyla alım baskısı devam edemedi. Yani yatırımcılar genel dirence yakın alım yapmaktan kaçınıyor.

Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse, BNB / USD çifti 25.6652 dolara düşebilir. Yatay hareketli ortalamalar ve 51’in üzerindeki bağıl güç indeksi ne boğalara ne de ayılara bir avantaj sağlar. Bu nedenle, birkaç günlük yatay hareket daha olasıdır.

XLM / USD – Stellar Lumens teknik analizi

Boğalar, Stellar Lumens (XLM) fiyatını düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkaramadığı için, 1 Aralık itibariyle yatırımcılar kar elde etmek için satış yapmaya başladı. Ancak Ayılar, Mum grafikleri üzerindeki uzun fitillerden de anlaşılacağı üzere fiyatı daha düşük tutmakta başarısız oluyor.

XLM / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Mevcut mum çubuğu formasyonu, boğalar ve ayılar arasındaki bir sonraki hareket için kararsız. Bulls, Fiyatı düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkaramazsa, 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (0,15 $) doğru derin bir düzeltme mümkündür.

Her iki hareketli ortalama yükseliyor ve bağıl güç endeksi pozitif bölgede. Bu, Bulls’un 20 günlük üstel hareketli ortalamaya doğru düşüşler sırasında satın alabileceğini gösteriyor. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma XLM / USD paritesini birkaç gün boyunca sabit tutabilir.

Düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma boğaların elini güçlendirir. Böylece, 25 Kasım’da ulaşılan 0.231655 dolarlık zirve seviyesi yeniden test edilebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar sadece analiste aittir. Coinotag’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Kararınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 19.059,55 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!