Bitcoin Vadeli İşlemlerinin Süresi Doluyor Ancak BTC Fiyatları Hala Etkilenmedi mi? İşte Sebepleri ve Potansiyel Hareketleri

Cuma günü 1 milyar doları aşan vade bitimine rağmen Bitcoin Options sabit kaldı. Bir hafta önce tahmin edildiği gibi, bitiş olayı bir sis gibiydi. Aslında, sonuç CME’de beklenen çöküşün tam tersi olurken Açık Faiz ve Hacimler tutarlı kaldı.

Skew’in verilerine göre, 7 milyar dolarlık sözleşme geçen ay 28 Ağustos 2020’de sona erdi ve Açık Faiz bir haftadan kısa bir süre içinde% 32 düştü. Ancak iyileşme henüz tamamlanmadı ve spot borsalardaki fiyatlar, opsiyonların süresi dolduktan sonraki bir hafta içinde% 10 düştü.

Bu sefer opsiyonlar bitmesine rağmen spot piyasalarda fiyat düşüşü olmadı. Bitcoin’in fiyatı 24 Eylül’den bu yana 400 dolar bile arttı. Zincirdeki ölçümler mevcut Bitcoin piyasasında düşüş eğilimi göstermeye devam etse de, bu sürenin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı.

Türev borsalarında açık faiz ve işlem hacmi henüz toparlanmadı ve düşüş eğilimi belirgindir. Spot borsalarda fiyat düşüşü olmadığına göre, Ağustos ortası seviyesinde tam bir toparlanma olacak mı?

Bu pek olası görünmese de, Bitcoin’in borsaları spot arzı iyileştirirse iyimser yükseliş çizelgeleri ortaya çıkabilir. Yazım sırasında, girişler bir ayın en düşük seviyesindeydi. Aslında 26 Eylül, borsaya BTC girişlerinde% 59’luk bir düşüşle 99 gün içindeki en büyük düşüşe tanık oldu.

BTC Vadeli İşlemleri Feshi: Öngörülen sis perdesi

Kaynak: Chainalysis

Girişlere bırakın; Arzı kontrol altında tutacak, ancak spot borsalarda talebin artması gerekiyor. Bitcoin, para cüzdanlarından çekiliyor ve talep daha da boğuluyor. Bununla birlikte, piyasadaki DeFi projeleri ve Ethereum gibi diğer varlıklarla karşılaştırıldığında, işlem gören volatilite ve hacim düşük olduğu için fiyat çok duyarlı değil.

Whale Alert’e göre, opsiyonun sona erme olayını takiben üç işlemde borsaların dışındaki bilinmeyen cüzdanlara 5.000’den fazla BTC aktarıldı. HODLer’in yüzde 82’si kârlı kalırken borsalardaki gerçekleşmemiş karlar dahil edilmedi. Bunun yerine, balinalar para borsalarından dökülüyor gibi görünüyor.

Kurumsal yatırımcıların hisseleri, son alımlarından bu yana toplam değerde% 7-8 düştü ve burada bulmacanın eksik bir parçası var gibi görünüyor.

Düşüş hissine rağmen, BitMEX’te (kısa pozisyon) düşüş olasılığı için sözleşmeler, yükselme olasılığı (UZUN pozisyon) için sözleşmelerde bulunur ve fark neredeyse 2,5 kattır.

BTC Vadeli İşlemleri Feshi: Öngörülen sis perdesi

Kaynak: Çarpıklık

Spot ve türev borsalarındaki aşağı yönlü duyarlılıktaki bu farklılıklar, Ağustos ayı ortalarına doğru bir ani artışa işaret ederken, hem spot hem de türev borsalardaki düşük işlem hacmi gibi diğer faktörler tam tersine işaret ediyor. Aslında, Willy Woo’nun Bitcoin Volatilite Grafiğine göre, 60 günlük volatilite, Ağustos ortasından bu yana% 50’nin üzerinde düşüşle 5.55’e düştü.

BTC Vadeli İşlemleri Feshi: Öngörülen sis perdesi

Kaynak: Woobull Charts

Ağ oynaklığı düşüktür ve önümüzdeki birkaç hafta içinde% 50 artmadığı sürece Bitcoin spot ve türev borsalarında Ağustos ortası seviyelerine ulaşması pek olası görünmüyor.