Bitcoin uzun vadeli Fiyat Analizi: 20 Eylül

Bitcoin’in 10.000 $ ‘dan 11.000 $’ a yükselişi yavaş ama istikrarlıydı. Ancak son zamanlarda piyasadaki boğaların gücü tükenmiş görünüyor. Bitcoin’in orta ila uzun vadeli zaman dilimindeki görünümü, yazı yazılırken kasvetli görünüyordu ve aşağıdaki makale nedenini açıklıyor.

Bitcoin 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin’in fiyatı umutsuzca 11.000 $ ‘ı zar zor tutsa da, yakında hakimiyetini gevşetecek. Bundan sonra, 10.000 dolara iniş olacak ve bunun olmasının birkaç nedeni var.

İlk neden, Wyckoff Biriktirme aşamasının bitmiş olmasıdır. Önceki bir makalede bahsedildiği gibi Bitcoin, Wyckoff birikim aşamalarını mükemmel bir şekilde takip etti ve 11.000 dolarlık kısa vadeli hedefine ulaştı. Bu seviye güçlü bir direnç gösterdiğinden, bunun ötesinde bir artış daha az olası görünüyor. Bunun kanıtı, haziran sonundan eylül başına kadar uzanıyor.

Yani Bitcoin’in doğal yolu güneye gitmek olacak.

Gelen düşüş trendini destekleyen ikinci ve teknik neden, fiyat ile OBV göstergesi arasındaki düşüş farkıdır. Aynısı, özellikle fiyat uygun hacmi desteklemeden yükseldiğinden, açıkça bir düşüş eğilimi gösteriyor.

Benzer şekilde, 19 Eylül’deki artış, fiyatı yükseltmeden ve alıcıların dumanıyla ilgili herhangi bir hacmi desteklemeden yükseldi. Bu, fiyatların grafiklerde aşağı çekilmesine neden olacak bir düşüş eğilimi yarattı. Aslında, fiyat 24 saat önce başladı ve o zamandan beri% 2,21 düştü.

BTC’nin fiyatının şu ana kadar kendini sürdürmesinin tek nedeni, 4 saatlik zaman diliminde 20 EMA ile birlikte 200 EMA’nın desteğidir.

Ek olarak, 1 günlük zaman çerçevesi aşırı satım bölgesinde yüksek bir düşüş eğilimi yarattı, bu da yaklaşan düşüş eğiliminin bir göstergesi olan bir gözlem.

Bu nedenle, 11.004.13 $ ‘lık bir giriş ve 1.43 $’ lık bir stop-loss ile kısa bir pozisyon açmak, hedef 10.498 $ ise 3.17 $ ve hedef 10.593 $ ise 2.61 $ verir.