Bitcoin Piyasası Kaybediyor mu? | Yoksa Yükselişe mi Hazırlanıyor? • Madeni Para Otag’ı

Bitcoin, şu anda var olan en büyük değer varlıkları deposundan biridir. Doğal olarak, çoğunluğun da odak noktası haline gelir. Çoğu durumda bu tür bir ilgi madalyonun iyiliği için olsa da, son birkaç ay BTC söz konusu olduğunda oldukça tatsız geçti. 2 ay içinde BTC, ATH’sine 60.000 doların üzerine çıktı ve ayrıca 33.000 dolara düştü. Yazma sırasında, Bitcoin 38.759 dolardan işlem görüyordu.

Peki ya yatırımcılar?

Kısa vadeli metrikler ve topluluk hissiyatı şu anda Bitcoin için boğa gibi göründüğü için tam olarak ele alınması gereken şey budur. Uzun vadeli metrikleri gözlemlemek ve fiyat hareketlerini anlamak gerekir.

Bitcoin, negatif sapma nedeniyle düşük kalıyor | Kaynak: Glassnode

Karlı arzın yükselişi ve düşüşü | Kaynak: Glassnode

Stok-Akış Sapması modeline göre, modeldeki negatif sapma şimdiye kadarki en yüksek seviyede olduğu için Bitcoin şu anda düşük değerde. Benzer şekilde BTC’nin toplam kar arzı da son 10 günde iki kat arttı. El Salvador’un Bitcoin’i kabul etmesi ilkinden dolayı etkili oldu. Ayrıca Microstrategy, daha fazla Bitcoin almak için 1 milyar dolarlık hissesini sattığını duyurdu. Bu, şirketin Bitcoin satın almayı amaçlayan 500 milyon dolarlık finansman turunu tamamlamasından sadece birkaç gün sonra geldi.

Para dökmek üzere mi?

Hayır. Bütün bunlar BTC’nin büyük yatırım getirileri sağlayacağına oldukça inandırıcı gelse de, bu durumda tüm parıltıların altın veya dijital altın olmadığını belirtmek gerekir. Uzun vadeli analizde, BTC oldukça kötü performans gösteriyor. kripto para birimleri şu durumlarda rekor düşük seviyelere ulaştı:- (16 Haziran itibariyle)

Kârlı BTC arzı bile piyasa rallisi biter bitmez düştü (ref. Kâr tablosunda Toplam Arz). Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyat hareketi bir düşüş eğiliminin çok açık belirtilerini gösterdi (şamdanların üzerinde beyaz noktalı Parabolik SAR çizgisi oluşuyor). Ayrıca 4 saatlik grafikteki MACD göstergesi düşüş gösteriyor.

Basın zamanında Bitcoin fiyat hareketi | Kaynak: BTC/USD – TradingView

Tüm bu göstergeler, Bitcoin’in bir süreliğine 41.500 $ direnç seviyesinin altında konsolide kalacağını gösteriyor. Ayrıca, madeni paranın ATH’sine yaklaşmak için kırılması gereken çok fazla direnç seviyesi var. Bu nedenle, yatırımcılar, bekledikleri kadar yatırım getirisi elde edemeyebilecekleri için, herhangi bir acil yatırım konusunda dikkatli olmalıdırlar.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 37.891.00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.