Bitcoin Neden Hala 40.000 Doların Altında? • Madeni Para Otag’ı

Bitcoin piyasaya düştüğünde etkilenen sadece perakende yatırımcılar değil. Kurumsal tüccarlar da dijital varlıklarda oldukça derindir ve herhangi bir döngüsel trend değişikliği sırasında piyasa duyarlılığı önemlidir. Bitcoin şu anda 35.000-40.000 dolar arasında seyrediyor, ancak piyasa türevleri nedeniyle ATH seviyelerinden çöküşü katlandı. Şimdi, 3 hafta sonra, bu akredite tüccarlarla piyasa trendlerinin nasıl değiştiğini analiz etmeye değer.

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri düşüş:

Nisan ayının başından bu yana, CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Pozisyonda bir düşüş kaydetti. BTC’nin agresif rallisi şimdiden birkaç yatırımcıyı gerginleştirdi, ancak perakende iyimserliği, momentum azalana kadar fiyatı artırmaya devam etti. Günlük hacimler de bir darbe aldığından, OI Mayıs’ta %25’ten fazla düştü. Ayrıca, Skew’e göre, Açık Faiz yazı yazılırken 3 ayın en düşük seviyesindeydi.

Bununla birlikte, genel resim beklendiği kadar kaotik değil.

Opsiyon piyasası temkinli:

Mayıs ayının 3. haftasında yaşanan büyük kapitülasyon olayı yatırımcıların zihninde paniğe neden oldu. Bu özel duygu, kurumların Şubat ayının sonundan bu yana ilgilerini soğutmaya başladığı gerçeğiyle uyumluydu. Bazıları bu kurumsal tüccarların düşüşten sonra piyasadaki konumlarını değiştirmelerini beklerken, en son CME COT raporu başka bir şey öneriyor.

Rapora göre akıllı para olaya son derece tepkisiz kaldı. Hem uzun hem de kısa pozisyonlar büyük ölçüde yerinde değildi ve varlık yöneticileri daha fazla yönlü önyargıya atıfta bulunurken, bazı tüccarlar şu anda şortlarını kapatıyor (veya mevcut düşüşü satın alıyor).

Perakende tarafında ise uzun pozisyonlarının etkisini göstermesi beklenen trader’lar şu sıralar piyasada dip bulmaya çalışıyor.

Opsiyon ticareti ile ilgili olarak, 21 Mayıs sözleşmesinin sona ermesi ekşi bir tat bıraktı. Basın zamanında, pazar 2’ye 1 arama oranı rekoru açısından küçülüyordu. Duyarlılık tamamen düşüşte olmasa da, Seçenek tüccarları bir ihtiyat duygusu kaydetti.

Oynaklıktaki bir düşüş hareketi kısıtlayabilir mi?

Daha düşük hacimler ve daha düşük türev faaliyeti ile ilgili önemli bir sorun, piyasa oynaklığının azalacağıdır. Volatilite, Bitcoin için iki yönlü bir yoldur ve çöküş sırasında baskın olmasına rağmen, varlığının 40.000-50.000 dolarlık ani direncin üzerinde getiri sağlaması muhtemeldir.

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca yatırımcıların davranışlarını gözlemlemek, fiyatı bir kez daha yukarı yönlü hareket ettirmek için faaliyet gerektiğinden kritik olacak.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 37.584.00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.