Bitcoin incelemesi: uzun vadeli fiyat analizi 7 Eylül

Bitcoin yorumlama analiziyle birlikte, BTC fiyatlarının uzun vadeli yönü nerede belirleyebileceğini araştırıyoruz! Bitcoin’in fiyatındaki düşüş şiddetli oldu, ancak yazarken hepimizin bildiği gibi geçici bir şey olan 10.000 $ seviyesinin üzerinde sabit kaldı. Bitcoin’in fiyatı 9.000 $ ‘ın en düşük seviyesine inmek istiyor ve sonunda aynı şey olacak, ancak o zamana kadar ellerinizi ticaretten uzak tutmak iyi bir otokontrol olacaktır.

Bitcoin için uzun vadeli senaryo, bariz nedenlerden ötürü basın zamanında kasvetli görünüyordu.

Bitcoin İncelemesi ve BTC 1 günlük grafik

bitcoin yorum tablosu

Kaynak: BTCUSD TradingView

Bitcoin’in 1 günlük grafiği, fiyatın yükselen takozu kırdığını gösterse de, ilginç olan, kırılmadan sonra fiyatın hızlı düşüşü oldu. 10.147 $ veya 10.100 $ seviyesi gibi kilit seviyeleri içeren ve her ikisi de çok fazla ihlal edilen bir düşüş. Ancak, bunların altındaki herhangi bir düşüş, satın alma baskısı nedeniyle doğası gereği kısa.

Ekteki tablo, kalıplar ve anlık destek seviyeleri açısından Bitcoin ile neler olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, bir sonraki tabloyu incelerken, Bitcoin derinleşirse önemli seviyelerin kırıldığı görülebilir.

bitcoin yorum tablosu

Kaynak: TradingView’de BTCUSD

İkinci seviye 9.875 dolardı [turuncu] CME Gap’in spot eşdeğeri. 5 Eylül’de fiyat düştükçe bu seviyeye de dokunuldu. 9,461 – 0,382-Fibonacci seviyesine yakın. Bunun ötesinde aylıktı [Temmuz] ve haftalık destek [Haziran 1 – Temmuz 20] 9,145 ABD Doları [yeşil].

Dikkat edilmesi gereken tek seviyeler bunlar ve eğer satış 9.000 $ seviyesinin üzerine çıkarsa, 8.600 $ ‘a kısa bir düşüş beklenebilir. Önceki bir makalede açıklandığı gibi, 8.800 $ seviyesinde teklif veren balinalar var, bu yüzden aynı şey Bitcoin’in düşmesini engelleyebilir.

Tüm bu çöküşün ardından Bitcoin hazır olacak ve uzun zamandır beklenen boğa koşusuna devam edecek. Döngülerin uzamasıyla Bitcoin’in 118.000 $ ‘lık zirvesi yakında, belki de 2022’nin sonunda vuracak ve bu, 10.000 $’ ın altındaki Bitcoin satın almak için son kez olacak.

Zamanlarını 8.800 dolarda bekleyen balinalar ve 10.000 doların altındaki hızlı düşüşler, Bitcoin talebinin güçlü kaldığını, özellikle de Bitcoin yarılanması ve azalan arzın ışığında beklenebilecek bir şey olduğunu gösteriyor. Ek olarak, MicroStrategy gibi kurumlar ve Paul Tudor Jones gibi yatırımcılar, Bitcoin’in performans kapasitesini vurgulayan gelişmeler olan Bitcoin’e aktif olarak büyük meblağlar yatırdılar.