Bitcoin ile Beklenen Ani Değişim Nedir?

Hiç şüphe yok ki Bitcoin’in ESG endişeleri ve karbon ayak izi şu anda endüstrinin sıcak konuları arasında yer alıyor. Yüksek ATH değeri nedeniyle geleneksel medyanın dikkatini çeken varlık, son haftalarda da eleştirildi. Proof-of-work ve Proof-of-Stake arasındaki arkaik tartışma geçtiğimiz birkaç hafta içinde yeniden canlandı.

Son araştırmalara göre dünyanın en büyük kripto para birimi yılda 112,92 TWh tüketiyor. Daha fazla perspektif eklemek gerekirse, Pakistan’ın toplam yıllık enerji tüketimi yukarıda bahsedilen istatistiğe eşittir. Madencilik operasyonu geçmişte özellikle eleştirildi, bu yüzden. Yılda 59 megaton CO2 emisyonu üretti – neredeyse Libya’dan gelen toplam sera gazı emisyonuyla aynı.

Bu gelişme, Bitcoin’in sürdürülebilir enerji tüketimi ihtiyacını tam olarak ortaya koyuyor. Çevre dostu yolun benimsenmesi, onu daha fazla kurumsal benimsemenin ayrılmaz bir parçası haline getirebilir.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yakın tarihli bir röportajda bu konuyu ele aldı.

Michael Saylor dedi ki:

ABD’ye ve dünyanın diğer bölgelerine çok fazla hash gücünün geleceği bir dinamik olduğunu düşünüyorum.

Daha fazla ayrıntı vermek için CEO, Bitcoin ile ilgili operasyonlarda Çin’den başta ABD olmak üzere dünyanın diğer bölgelerine ani bir kayma olduğunu ima etti. Bitcoin madenciliğinin çevresel verimliliğine yönelik son zamanlarda ilgi odağı, Çin’in Bitcoin’in hash oranı üzerindeki kontrolünü değiştiriyor gibi görünüyor.

İşte bir değişimin işareti – Çin’in hash gücü dağılımı %10 daha düşerken (şu anda yaklaşık %55), ABD %11’lik bir artış gördü.

Son olarak Saylor, İran’ın son BTC madencilik baskısına da değindi; dedim:

Bunu düzenleyici standart bir prosedür olarak görüyorum. Tek yaptıkları yasadışı BTC madenciliğini yasaklamak ama yine de meşru madencileri desteklemekti.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 36.282.00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazarı herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.