Bitcoin için uyarı! BTC Kritik Seviyeleri! | Sikke Otag

Bitcoin 30.000 dolar civarında gezinirken, yönüne karar veremeyecek gibi görünüyor. Analistler, beklenen kırılmanın yönü belirleyeceğini söylüyor.

Bitcoin için Dikkatli Olun!

Analistler Bitcoin İçin Dikkatli Olmaları İçin Uyarıyor!Analistler Bitcoin İçin Dikkatli Olmaları İçin Uyarıyor!

Bazen analistlerin farklı görüşleri olabilir. Bazıları temelden analiz ettikten sonra bir yükseliş beklerken, bazıları düşüşün geleceğini iddia edebilir. Ancak bu sefer analistler dikkatli olunması konusunda uyarıyorlar çünkü neredeyse hepsi birleşmiş durumda. Yönün tamamen aşağı olduğunu düşündükleri için değil. Ama bir kopuşa yakın olduğumuzu ve uzun süredir belirli seviyelerde yana doğru hareket ettiğimizi söylüyorlar. Bunun yakın gelecekte bir kırılma ile yönü belirleyeceğini ve bu nedenle kırılma noktasına uyulması gerektiğini aktarıyorlar.

BTC’de Takip Edilmesi Gereken Kritik Seviyeler!

Bitcoin İçin Kritik Seviyeler!Bitcoin İçin Kritik Seviyeler!

Bitcoin, 16 Temmuz Cuma günü 31.000 dolara düştü ve iki buçuk haftanın en düşük seviyesini gördü. Sonrasında hızlı bir şekilde 32 bin dolar seviyesine ulaşsa da aynı aralıklarda sıkışıp kaldığını söyleyebiliriz. Şimdilik Bitcoin için izlenmesi gereken kritik seviyenin 30 bin dolar olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise Bitcoin’in 30 bin doların altına düşmesine rağmen hızlı tepki alması ve bir türlü günlük kapanış yapmamasıdır.

Bu bize Bitcoin’in günlük grafiğimizde 30.000 doların altına düşmesinin bizim için daha kötü bir senaryonun habercisi olduğunu söyleyebilir. Dün Ocak ayından bu yana en düşük günlük kapanışını yapan Bitcoin için 31 bin dolar seviyesinde destek bulmuş görünüyor.

Bitcoin Fiyatlarının Yukarı Hareketi İçin Gereksinimler!

Günlük Grafikte Bitcoin Düşüş Trendi!Günlük Grafikte Bitcoin Düşüş Trendi!

Olumsuz bir senaryo hakkında konuştuk. Kripto para piyasası toparlanırsa yukarı yönlü bir ivme görebilmemiz için önemli seviyelerden de bahsedelim. Şu anda, Bitcoin günlük grafikte 40.000 ila 31.000 dolar arasında seyrediyor. Biraz altına veya biraz üstüne çıksa bile günlük kapanışlar yapamaz ve tutunamaz. Bu nedenle tam anlamıyla bir kırılmadan söz edebilmek için 40 bin dolar seviyesinin kırılması gerekiyor.

Ama ondan önce, elbette birkaç kritik seviye var. Şimdilik düşüş trendimizi kırmamız gerekiyor ve bu düşüş trendi bugün itibariyle 32 bin dolar seviyelerini gösteriyor. 32.000 doların üzerinde bir günlük kapanış, yukarı yönlü hızlı bir toparlanma olarak görünebilir. Sonrasında ise 36 bin dolar seviyesinin ortaya çıkması muhtemeldir. Analistler tam olarak çıkabilmemiz için 40 bin doları işaret ediyor. Ancak bu günlerde analistlerin bile yönün tam olarak nerede olacağını tahmin etmekte zorlandıkları unutulmamalıdır, bu nedenle kritik seviyeler takip edilerek riskli hareketlerden kaçınılmalıdır.