Bitcoin için Spot İşlemler mi yoksa Kaldıraçlı İşlemler mi? »Coin Otağ

Hafta başında, 15 Mart 2021’de 738 milyon dolarlık Bitcoin longları tasfiye edildi. Bu tasfiyelerden, sözleşmelerin% 60’ı 20 defadan fazla kaldırıldı. Bu, tüccarların Bitcoin’i borsalardan sildiğini gösterdi. Kaldıraçtaki artış, satış baskısını artırır ve tarihsel olarak bir fiyat düzeltmesine yol açmıştır.

17 Mart 2021’de, yalnızca 500 milyon dolar değerinde Bitcoin uzun vadeli tasfiye edildi. Aşağıdaki tablo, türev borsalarında aşırı açgözlülük olduğunu ve sözleşmelerin% 60’ından fazlasının 20 kat veya daha fazla kaldıraç kullandığını göstermektedir.

Kaldıraçlı veya kaldıraçsız, Bitcoin için hangisi?

Uzun tasfiyeler, önceki boğa piyasalarındaki fiyat eğilimini tarihsel olarak değiştirdi. Peki bir perakende tüccar için doğru hareket nedir?
Uzun likidasyonlar, kaldıraçla işlem yapıyorsanız, şortların şimdilik gitmenin yolu olabileceğine açıkça işaret ediyor. Vadeli işlem borsalarındaki fiyatın spot piyasayı etkilemesi muhtemeldir.

Türev borsalarındaki likidasyonlar doğrudan duyarlılığı etkiler ve bu da spot fiyatı etkiler. Çoğu perakende tüccar, kaldıraç lehine spottan türev borsalara geçiş yapıyor ve bu, tasfiyenin spot döviz fiyatları ve portföyler üzerindeki etkisinin en önemli nedenlerinden biridir.

Perakende tüccarları için 55000 $ seviyesinin altında Bitcoin satın almak için ideal bir zaman olabilir. Türev borsalarında artan likidasyonla birlikte Bitcoin’in varlık arzı istikrarlı bir şekilde düştü. Bu, arz kıtlığı anlatısının yeni ATH’ye yol açtığı geçmişte olduğu gibi fiyat için uygun olmayabilir.

Ancak, bir satın alma veya HODL fırsatı arayan perakende tüccarlar bunu bir sonraki düzeltmeyi yayınlayacak. Türev borsalarında artan kaldıraç, fiyatı olumsuz etkilese de kısa pozisyon açan tüccarlar için karlı oluyor.

Bununla birlikte, daha ilginç olan, piyasa döngüsünün mevcut noktasında fiyattaki bir düşüşün karlı olabilmesidir. Borsalardan ve balina hareketlerinden gelen Bitcoin çıkışlarının tüm anlatısı, fiyat üzerinde uzun vadeli bir etkiye sahiptir; ancak, açık pozisyonda ve kaldıraçta kısa vadeli ayarlamalar yapmak için türev borsalarındaki günlük alım satım faaliyetlerine güvenilebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 58.080.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!